Duże spalanie Lada 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Klubowicze.Mam do Was pytanie,a wiec czy możecie mi powiedziec dlaczego moja Lada 2107 1,5 benzyna pali mi duzo paliwa? Na 10l robie 8 km ;/.Wymieniałem gaznik,pompke,bak nie jest dziurawy. Co to moze byc ? Prosze o pomoc .
  
 
A co z rurką, jest cała? Może tam ucieka.
  
 
Podłączałem odrazu pod pompke i na wolnych obrotach tak ciagnie szybko paliwo,ze szok.Spuscilem olej to mi wyszlo 5l ... Może to pierscienie ?
  
 
a pompkę na 100% masz dobrą?
  
 
Jesetm pewien, że to nie spalanie - to ubytek paliwa. Żaden silnik 1500 nie spali 100/100, po prostu by się zalał paliwem i zgasł. Szukaj przecieku - od baku po kolektor. Zapal silnik, zajrzyj pod auto, wąchaj pod maską, bo jeśli
Cytat:
Na 10l robie 8 km


to paliwo gdzieś się leje, ale nie do silnika
  
 
Pompke mam dobra,kupil zestaw naprawczy i wszystko wymieniłem.
Chodzi oto,ze ja podlaczam karnister z paliwem odrazu pod pompke i tak duzo ciagnie paliwa . Spuszczony olej smierdział benzyna,a tak chyba nie powinno byc...
  
 
podłącz kanister z benzyną od razu pod gaźnik. Może być walnięta pompka i paliwo leci do silnika.
  
 
Na moje pompka ciągnie paliwo na lewo do silnika, niemożliwe takie spalanie zalał by się od razu. Olej masz już po naprawie do wymiany.
  
 
Okej chłopaki,dzieki za rady jak tylko sprawdze dam znac co wyszlo Pozdrawiam !
  
 
Cytat:
2012-09-26 19:48:06, stasiuk34 pisze:
Pompke mam dobra,kupil zestaw naprawczy i wszystko wymieniłem. Chodzi oto,ze ja podlaczam karnister z paliwem odrazu pod pompke i tak duzo ciagnie paliwa . Spuszczony olej smierdział benzyna,a tak chyba nie powinno byc...



no to sam sobie odpowiedziałeś.

pompka pompuje ci paliwo w blok i podejrzewam, że właśnie przez pompke do bloku i się dostaje.

  
 
Ale jak kupiłem zestaw naprawczy i dalej to samo,to co moze byc nie tak z pompką ...
  
 
Cytat:
2012-11-07 19:54:56, stasiuk34 pisze:
Ale jak kupiłem zestaw naprawczy i dalej to samo,to co moze byc nie tak z pompką ...



wszystko odnośnie remontu i regulacji pompki paliwa tutaj:
(niestety po ros.)
autoprospect RUS pompka paliwa remont łada 2107

inna teoria:
możesz też mieć zawieszony lub utopiony pływak w gaźniku i zalewa paliwem tłoki i przedostaje się przez pierścienie/ lub uszkodzoną uszczelkę pod głowicą do oleju.


[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2012-11-08 16:23:43 ]
  
 
Na początku postu było napisane ,że pompka była wymieniana. Pytanie czy na nową czy jakąś która leżała w garażu ?
Kupić nową od malucha , chyba będzie chyba dobra i tania . Naprawa pompki paliwa może się skończyć przeciekiem paliwa do oleju.
Ale tak duża ilość paliwa , sprawdzić bagnetem poziomu oleju, powinno się przelewać z miski olejowej.
Tak jak pisano- czy śmierdzi paliwem ?
Wstawić samochód do garażu i sprawdzić czy coś cieknie, a przede wszystkim powinno śmierdzieć paliwem ?
Gaśnicę mieć pod ręką.
Przy tak dużej ilości paliwa podejrzewał bym powrót paliwa uszkodzony ,sprawdzić przy gaźniku i baku. To się powinno gdzieś lać !
A jeśli by się lało to powinien być ślad na drodze podczas jazdy .
  
 
Cytat:
Przy tak dużej ilości paliwa podejrzewał bym powrót paliwa uszkodzony



Pierwszy raz słyszę o powrocie w Ładzie.

Cytat:
Kupić nową od malucha , chyba będzie chyba dobra i tania .


O ile tańsza od ładowskiej i w czym jest lepsza? Po drugie, jest inna średnica rurek.