[MKIV] Zalana podłoga pod kierowcą

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam...

tak jak w temacie, nie wiadomo którędy do środka auta dostała mi sie woda tj w miejsce na nogi kierowcy. Nigdy wcześniej mi sie takie coś nie zdarzało aż do dzisiaj... Auto stoi cały czas "pod chmurką" (brak garażu)
sprawdziłem wszystkie uszczelki bez zarzutów, szyby były zasunięte a pod "pedałami" przywitało mnie dzisiaj około 6cm wody...

Stąd moje pytanie, czy wie ktoś którędy mogła sie ta woda dostać

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2011-07-04 15:11:22 ]
[ powód edycji: Czytaj dokładnie regulamin! ]
  
 
witam!
może przerdzewiała blacha we wnęce gdzie jest akumulator i silnik od wycieraczek bo tam właśnie spływa cała woda z szyb
  
 
Blacha jest ok.. dzisiaj mnie takie coś pierwszy raz spotkało a mam go już rok i wcześniej nic takiego nie było
  
 
A moze uszczelniacz na podszybiu w miejscu wyjscia wycieraczek?
  
 
Ja obstawiam 2 możliwości:

1 - pionowa ścianka grodziowa jest gdzieś nieszczelna i woda płynie spod podszybia (czy to dziurka czy to otwór na kable - ale trzeba zdjąć deskę żeby to sprawdzić

2 - rozszczelnienie uszczelki szyby - nie wiem jak to jest w mk4, ale nie raz widziałem jak przy wklejanej szybie kleju po prostu trochę zabrakło na skutek pracy karoserii etc i woda wpadała do auta "nie wiadomo skąd"

No i jest jeszcze trzecia opcja - ktoś CI dowcip zrobił
  
 
mnie ostatnio zastał ten sam widok w cabsie zawsze było troszeczkę wody która dostawała się uszczelka miedzy szybą a dachem dosłownie kilka kropel a przy ostatnim myciu było normalnie wody po kostki... tak więc podłączam się pod temat myślę żeby przy następnym myciu wbić się do środka i zobaczyć co się będzie działo...
  
 
Dokładnie to samo przerabiałem ostatnio u siebie,co prawda ja mam mk5 i nie wiem jak to jest rozwiązane w mk4 ,ale jeśli masz szyberdach,odkręć podsufitke i obejrzyj dokładnie odpływy wody z niego, u mnie jeden zwyczajnie się zsunął

Kurde teraz patrze na zdjęcie i widze że masz cabsa

[ wiadomość edytowana przez: Sjepka dnia 2011-07-02 10:02:52 ]
  
 
Cytat:
2011-07-02 10:01:45, Sjepka pisze:
Dokładnie to samo przerabiałem ostatnio u siebie,co prawda ja mam mk5 i nie wiem jak to jest rozwiązane w mk4 ,ale jeśli masz szyberdach,odkręć podsufitke i obejrzyj dokładnie odpływy wody z niego, u mnie jeden zwyczajnie się zsunął Kurde teraz patrze na zdjęcie i widze że masz cabsa [ wiadomość edytowana przez: Sjepka dnia 2011-07-02 10:02:52 ]


  
 
Dzięki za pomoc okazało sie że przyczyną była ta mała uszczelka między błotnikiem a tym pasem pod szybą