Carina E - Światła przeciwmgłowe tylne (przekażnik)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie

Po tym jak ustalilismy juz przyczynę dośc błachą nie dzialania swiateł mijania i drogowych , przyszła kolej na nie dzialajace od długiego juz czasu swiatła przeciwmglowe tylne.

Wie ktoś z Was gdzie się znajduje przekażnik od tych swiatel aby go w pierwszej kolejności sprawdzić , a jezeli on jest sprawny szukac przyczyny dalej ??

Dodam ze włącznik drugi podłączalem który na 100% jest sprawny i swiatła sie nie włączają.

Objawy są teki ze kontrolka w liczniku po właczeniu włącznikiem sie zaświeca i świeci.

Czekam na wasze wszelkie wskazówki .

Chyba ze ktoś miał podobny problem i go udało mu sie rozwiązac.

pozdr
sterciu

  
 
Że tak zapytam, żarówkę sprawdził czy aby nie przepalona?
  
 
Kolego zarówki to ja na samym poczatku sprawidzlem , nawet sprawdzilem najpierw w gniezdzie zarowki czy prąd dochodzi a pózniej w kostce przy lampie i niestety nie ma. Podejrzewam ze to jak zwykle jakas pierdoła ,ale chciałbym najpierw sprawdzić przekażnik czy jest sprawny tylko zlokalizować nie mam poprostu kiedy go z braku czasu , więc tak myslalem ze moze ktoś podpowie bez szukania gdzie on jest. Podejrzewam ze to którys chyba z tych co są nad skrzynką bezpiecznikow w kabinie ale moge sie mylić.


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2010-02-07 20:55:07 ]
  
 
Cytat:
2010-02-07 20:54:14, sterciu pisze:
Kolego zarówki to ja na samym poczatku sprawidzlem , nawet sprawdzilem najpierw w gniezdzie zarowki czy prąd dochodzi a pózniej w kostce przy lampie i niestety nie ma. Podejrzewam ze to jak zwykle jakas pierdoła ,ale chciałbym najpierw sprawdzić przekażnik czy jest sprawny tylko zlokalizować nie mam poprostu kiedy go z braku czasu , więc tak myslalem ze moze ktoś podpowie bez szukania gdzie on jest. Podejrzewam ze to którys chyba z tych co są nad skrzynką bezpiecznikow w kabinie ale moge sie mylić. [ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2010-02-07 20:55:07 ]


A bezpiecznik Fog sprawny?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bezpiecznik sprawny

Przyczyna rowniez sie znalazła , jak sie przy okazji dojrzalo równiez nie bylo poświetlenia tablicy rejestracyjnej.

A przyczyna (w przypadku przeciwmglowych tylnych jak i podświetlenia tablicy rejestracyjnej) byla podobna jak przy światlach przednich czyli ze starości przewód zasilajacy przy samym wyjsciu z wiązki na klape ideącej równiez do tylnych lamp , sie ulamały dwa przewodziki. Czyli przy wyjściu z pod tylnej póki pod szyba do przestrzeni bagażnika. Dodam ze wersja sedan więc aby nie rozbebeszać calego auta troche gimnastyki bylo aby to połaczyc.

Straszną ta instalacje elektryczną robiła TOYOTA aby w aucie 12 letnim przewody ze starości sie przerywały , niedośc ze strasznie cieniutkie (w wersjach angielskich instalacja jest z grubszych kabli) to poprostu tam gdzie najwiecej wiązka pracuje to na kazdym kablu izolacja spękana. Teraz jak coś znów przestanie dzialac to bede szukal odrazu przyczyny w postaci przerwanego kabla gdzies....




[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2010-02-09 09:01:42 ]
  
 
Cześć,
Nie jestem specjalistą w temacie aut a również mam problem ze światłami przeciwmgielnymi (nie zawsze się włączają lub włączają się same). Napisz mi proszę jak dostać się do tego przewodu zasilającego przy samym wyjściu z wiązki na klapę idącej również do tylnych lamp. Nie mam pojęcia jak to rozebrać i gdzie to znaleźć.