[RS2000] Momentalnie łapie temp w mieście

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Podczas jazdy w cyklu miejskiem w 5 min łapie tamp. max w trasie w polowie i tak trzyma, wentylator sie zalacza normalnie. martwi mnie szybkosc łapania wysokiej temp w miescie
  
 
a korki sa? jest cieplo i jak postoisz to tak wlasnie sie dzieje. rs zawsze lapie szybko temperature (przynajmniej u mnie) i wszystko jest ok.
  
 
Może płynu chłodzącego braknie? Albo termostat walnął.
  
 
A jaka jest ta temperatura w stopniach Celsjusza? (mam nadzieję, że masz termometr jakiś dobry z dobrą klasą pomiaru i mierzysz w środku przewodu gumowego wyciągając średnią z kilku pomiarów itp, itd...)
  
 
Pamiętam że kiedyś Janek-RS zamontował sobie pstryczek elektryczek że jak tylko wjeżdżał w upalne dni do Warszawy to wentylator cały czas pracował.
U mnie też łapał moment temperaturę ale nic się nie działo a pamiętam że wymieniałem i czujniki i termostat.
A i zobacz czy masz na pewno płyn do chłodzenia w dobrej konsystencji żeby nie okazał się że to koncentrat.
  
 
Też mam taki pstryczek elektryczek to normalne nie martw się tym.jak się nie gotuje to wszystko ok.
  
 
ja bym sie tym nie przejmowal. jesli sie nie przegrzewa to wszystko jest ok. w trakcie jazdy dodatkowo chlodzi powietrze lapane z przodu, a jak stoisz w korku to sie szybciej grzeje. w koncu to 2 litry wiec sie szybko bedzie grzac. ja jak postoje pare minut to temp idzie prawie pod czerowne pole, a jak rusze i zlapie zimne powietrze to momentalnie wskazowka opada.
  
 
Zastanawia mnie wiara wielu kolegów we wskażnik-czujnik temp w kilkunastoletnim aucie...
  
 
Cytat:
2011-07-12 11:29:31, surec pisze:
Zastanawia mnie wiara wielu kolegów we wskażnik-czujnik temp w kilkunastoletnim aucie...




dlatego napisalem, ze jak sie wentylator wlacza i sie nie przegrzewa auto to nie ma sensu zwracac na to uwage.
  
 
w RSie to normalne, sam kiedyś wracając od Kijarasza musiałem kilka razy wjeżdżać na chodnik i zwierać kabelki od czujnika żeby wentyla załączyć.
Wypadek był na obwodnicy to przez miasto puścili.

U mnie wentylator rzadko się włącza ale temp silnika jest wysoka.
  
 
Ja jak mam wskazówke na czerwonym polu to wentylacja na gorące, nawiew na full wszystko co da się otworzyć jest otwarte i silnik się chłodzi. (a ja mam saunę).
RS ma gorące serce
  
 
Cytat:
2011-07-07 00:12:57, KRYGIER pisze:
Witam. Podczas jazdy w cyklu miejskiem w 5 min łapie tamp. max w trasie w polowie i tak trzyma, wentylator sie zalacza normalnie. martwi mnie szybkosc łapania wysokiej temp w miescie



Jak jest upał to normalka, ale jak łapiesz czerwone pole i jesteś pewien czujnika temperatury to układ do przejrzenia. Ja jeździłem Zetec'kiem i fakt temperatura pływała, ale czerwonego pola nigdy nie widziałem.
  
 
ja zamontowałem sobie magiczny przełącznik ktory uruchamia przekaznik wentylatora
  
 
Przy jakiej temp powinien sie wlaczyc wentylator w rs'ie mkVII??
  
 
Jeżeli włącza sie wentylator to wysoką temperaturą sie nie martw. W RS-ach to normalne. Ja też na początku myślałem, że coś jest nie tak, że za szybko sie grzeje ale mechanik powiedział, że TEN TYP TAK MA i jeżdżę już parę latek.