Wycie w prawym przednim kole

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W czasie jazdy przy wiekszej predkosci ,przy skrecie w lewo slychac odglos wycia w prawym przednim kole (podobny do wjechania na biały pasek pobocza,lecz ciszej).Co to moze byc? Prosze o pomoc
  
 
Łożysko albo opona.
Pozdro.
  
 
Opona dobra(sprawdzalem w warsztacie).Jak szybko to moze sie calkiem zepsuc ,jakie jest ryzyko i moze cos wiecie na temat kosztów i ewentualnie marki dobrego łożyska.(bo przypuszczam ,ze tylko wymiana ratuje)Na razie jest to niezbyt mocno słyszalny dzwiek i tylko przy pewnych (pow 80/h) predkosciach,oraz na łukach drogi i tylko w lewo.Avensis 98 4a-fe.Prosze o rade.Pozdrawiam .
  
 
Cytat:
Jak szybko to moze sie calkiem zepsuc



tutaj nie ma reguły kumpel w Escorcie przez prawie rok jeździł z wyjącym łożyskiem, z kolei drugiemu w Audi 80 po kilkuset kilometrach zblokowało tylne koło. Dobre łożyska ta SKF i FEBI koszt około 250- 300 złotych
  
 
A ja mam z JC i sobie chwale poki co kilka tys. km zrobiłem i jest OK. lozysko NSK w JC wyjdzie cie ok. 160-170zł.
W opakowaniu kannaco.
U mnie peklo calkiem ale nie zablokowalo kola wylo od 70km/h tak ze radia sie nie dalo sluchac ...
  
 
Witam. Mam podobny problem. Wycie z prawej strony z przodu. Opona to nie jest na pewno. Wycie jest cały czas, natęża się wraz ze wzrostem prędkości, ale tylko gdy silnik ciągnie, na luzie efektu wycia nie ma, lub jest mały. Niezależnie czy skręt w lewo czy w prawo czy prosto, wyje jak silnik ciągnie. Teraz gdy są niskie temperatury na zewnątrz, wyje przy niższych prędkościach, gdy się troszkę auto rozgrzeje wycie lekko cichnie. Luzów na kole nie czuć, półośki nie strzelają. Łożysko w skrzyni czy na prawym kole? Proszę o podpowiedź.
  
 
nawet jeśli w ślepo wymienisz łożysko piasty koła będzie to o wiele tańsze niż byś zaczął od skrzyni biegów,moja rada,

jedź do mechanika podnieś auto na podnośniku i jedź,jeśli da rade chop określić na 100% stronę z której wyje łożysko wymień łożysko,może dla pewności jeden stanąć przy jednym kole i złapać jedno koło i powolutku rozpędzać auto drugi i słuchać czy będzie wyło,później drugie koło i to samo,pomału rozpędzać ,NAJWAŻNIEJSZA JEST OSTROŻNOŚĆ -MOŻE POŁAMAĆ RĘCE!!!!!!) dobry mechanik da radę - tak myślę.jeśli przy zatrzymanym z któryś kół będzie cicho masz wynik,w razie pytań pisz.
  
 
Potwierdzam łozysko lub opona. Wystarczy podnieść i sprawdzić . Miałem podobny problem. W czasie jazdy delikatnie skręcająć buczenie ustawało. Winne : łożysko U mojego kolegi z kolei w audi zmienil oba łożyska a okazało się ze opona była uszkodzona. Łożysko oryginał koszt ok 150 zł zamiennik taki markowy ok 90-100 zł wymiana w warsztacie 50 zł daj znać co bylo
  
 
Jeżeli masz w tej Carinie ABS i będziesz wymieniać łożysko w kole, to przypadkiem nie pozwól mechanikkowi wyciągać czujnika ABSu ze zwrotnicy !!!
Każ go odpiąć na wtyczce i niech wyjmie zwrotnicę z całym przewodem ! Chyba że będzie rzeźbić na aucie....
Pozdro.