[MK VII] problem z ponownym rozruchem auta na zimnym silniku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem odnośnie z ponownym odpaleniem auta na zimnym silniku, za pierwszym razem odpala na dotyk ale po ponownym odpaleniu (np. rano jazda od słupka do słupka po mieście) muszę kręcić rozrusznikiem 5 sekund. Gdy się rozgrzeje to odpala za każdym razem na dotyk.
Nie ma różnicy czy stratuje z LPG czy PB.

Silnik 1,6 16V Zetec + LPG
  
 
Witam
Z tego co piszesz to problem leży w układzie zapłonowym. Do sprawdzenia masz przede wszystkim czujnik położenia wału korbowego i wszystkie kostki od tego układu, odczytaj błędy z kompa a jak już to zrobisz i nie pomoże to przelutój skrzynkę bezpieczników.
Pozdrawiam
  
 
Witam,

Mam ten sam problem jak jest zimno to zapala na dotyka ale po chwili gaśnie jak go prze gazuje i później jest problem z odpaleniem trzeba kręcić długo zęby odpalił, co ciekawe problem nie występuje jak jest powyżej 5 stopni na zewnątrz po niżej tej temperatura dzieją się dziwne rzeczy wymieniłem cewkę, i świece ,kable są ok , niestety wymiana tych elemntow nie pomogła, jak się już zagrzeje trochę to pali na dotyk drugą zimę się borykam z tym problemem ,zastanawiam sie czy to może jakiś czujnik temperatury silnika do komputera może dawać taki efekt aha silnik ten to 1,6 16v