Silnik nie pracuje na wysokich obrotach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem z mim espero 2,0
Silnik odpala za 1 razem na wolnych obrotach pracuje prawidłowo po dodaniu gazu zaczyna się dławic strzelać i nie jedzie
Najpierw działo się tak na benzynie mówili ze to wtryski itrzeba wymienia :jestem w okresie oczekiwania na nie } a teraz i na gazie nie idzie jechać po dodaniu gazu dusi się i strzela w filtr powietrza
Świece nowe
Kopułka i palec wyczyszczone czyste iskra wygląda na poprawną
Tez w tym samym momencie wybiło mi płyn chłodzący ale termostat działa poprawnie i wentylator tez nie przegrzewa się jak pracuje na wolnych obrotach bez oznak awari
Czy ktoś miał cos podobnego
  
 
Czujnik położenia przepustnicy (TPS) - wymiana max. 3 min. - cena sklepowa ok. 100 zł.

Na allegro mają tańsze ..ale są tyle warte co ten twój uszkodzony.
  
 
dzienki jutro wymienie i zobacze co bedzie dalej
  
 
A może uszczelka pod głowicą.
  
 
...jak naprawiłeś lub nie to pisz co było ...tak na przyszłość dla potomnych
  
 
A ja stawiam na przewody lub węglik w kopułce (tak wiem pisał, że sprawdził).
  
 
Witam
Cześć awarii usunięto na gazie już pracuje poprawnie teoretycznie przełączał na gaz
Ale elektronika była uszkodzona od gazu Dzisna dostałem, nowa i silnik pracuje ładnie równo i cicho
Ale praca na benzynie pozostała bez zmian strzela dusi się i niechce jechac na benzynie po przełączeniu się na gaz jazda jest poprawna

Nie odpisywałem wcześniej bo czekałem na elektronikę
Co do elektroniki to chyba płytkę naprawie i będę miał zapasową po pomiarach da sięją naprawić niskimi kosztami
Ale dalej siedzę na pracą silnika na benzynie i Niewinem co mu jest
Czy ma ktoś jakieś propozycje co do awarii
Kable świeci czy kopułka muszą być sprawne jeśli pracuje na gazie poprawnie
SP9QLM
  
 
Cytat:
2011-10-13 19:38:12, sp9qlm pisze:
Czy ma ktoś jakieś propozycje co do awarii Kable świeci czy kopułka muszą być sprawne jeśli pracuje na gazie poprawnie SP9QLM



No to skoro tylko na benzynie nie ma wysokich obrotów to może słabe ciśnienie z pompy paliwa? albo zatkany filtr paliwa.

Pozdr.
  
 
SP9QLM - kiedyś to lubiłem i dzisiaj trochę z tym tęsknię (wiesz o czym mówię). Sorry za OFF'a
  
 
Cytat:
2011-10-13 19:38:12, sp9qlm pisze:
Witam Cześć awarii usunięto na gazie już pracuje poprawnie teoretycznie przełączał na gaz Ale elektronika była uszkodzona od gazu Dzisna dostałem, nowa i silnik pracuje ładnie równo i cicho Ale praca na benzynie pozostała bez zmian strzela dusi się i niechce jechac na benzynie po przełączeniu się na gaz jazda jest poprawna Nie odpisywałem wcześniej bo czekałem na elektronikę Co do elektroniki to chyba płytkę naprawie i będę miał zapasową po pomiarach da sięją naprawić niskimi kosztami Ale dalej siedzę na pracą silnika na benzynie i Niewinem co mu jest Czy ma ktoś jakieś propozycje co do awarii Kable świeci czy kopułka muszą być sprawne jeśli pracuje na gazie poprawnie SP9QLM



Przez przypadek natrafiłem na podobny opis usterki na forum lanosa... Po przydługawej dyskusji (...) można było wyciągnąć taki wniosek, że jak komputer nauczy się poprawnej pracy na LPG to po przejściu na PB nie potrafi "zapanować" nad nowymi parametrami i głupieje. Głównym winowajcą była tam (jest) sonda lambda i jej prawidłowa emulacja ...czy coś takiego.

[trzeba porobić jakieś różne dziwne obejścia owej sondy lambda, pozakładać jakieś emulatory, poodcinać przekaźnikami kontrolkę check (!) i wiele wiele innych pomysłów o których nawet w fabryce nie słyszeli.......]

Może u Ciebie wystąpiło coś podobnego ? Nie wiem... przytaczam tylko opis podobnej usterki na którą natrafiłem.
Może być tak, że wymienisz pół silnika a tego rodzaju usterki nie usuniesz....
  
 
Witam ponownie
autko naprawione działa poprawnie i na benzynie i na gazie
troche to trawało ale 2 razy wymieniałem nową pompe paliwową i teraz działa poprawnie tamte musiały byc wadliwe choć nowe
dziekuje za pomoc sp9qlm
  
 
Czy Kolega mógłby jeszcze napisać w jaki sposób zostały sprawdzone pompy i jakiej były produkcji.

Mam równiez pytanie do wszystkich Forowiczów:
Czy po wyjęciu bezpiecznika pompy (praca na benzynie) - Wasze auto od razu zgaśnie? Tak jest u mnie.

Pozdrawiam,
R