[MKV] wskaznik paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam mały problem ze wskaźnikiem paliwa w moim escorcie mk5 1992 rocznik pojemność 1,8 105 KM
a mianowicie zatankowałem z jakieś 20 litrów do baku a wskaźnik wo gule nie drgnął wykręcałem pompę paliwową i zobaczyłem w baku jakąś dziwną tuleję która otacza pompę paliwową czy to może być powodem że wskaźnik nie dział czy może elektryka albo zegar do wymiany proszę o odpowiedz


[ wiadomość edytowana przez: Maverick1989 dnia 2010-09-27 20:04:18 ]
  
 
skoro wymontowales juz pompe to poruszaj plywakiem i sprawdz czy wskaznik na desce reaguje, moze tez byc dziurawy plywak, sprawdz rowniez czy do czujnika dochodzi zasilanie, wskaznik mozesz sprawdzic mostkujac styki we wtyczce dochodzace do czujnika.
a tuleja jest po to aby pompa ciagle miala paliwo do przetlaczania, zeby nie bylo przerw w podawaniu paliwa gdy jest Go malo w zbiorniku np w przypadku ruszania pod gorke lub jazdy po zakretach
  
 
ok dzięki jutro sprawdzę do i napisze do czego doszłem
  
 
Cytat:
poruszaj plywakiem i sprawdz czy wskaznik na desce reaguje


zrobiłem tak jak napisałeś i wskaźnik na desce jest ok działa
wiec zabrałem pompę do domu żeby sprawdzić czy pływak je dobry czy nie przecieka i nie nabiera benzyny do środka nalałem wody do miski włożyłem pompę i pływak idzie do góry wiecie co to może być że w baku nie chce ruszyć a w misce z wodą idzie
  
 


[ wiadomość edytowana przez: dulin7 dnia 2010-09-28 13:43:00 ]
  
 
rozumiem ze sprawdzales na podlaczonym do auta i ruszajac reka plywak czy reaguje wskaznik? proponuje bardzo polowi poruszac plywakiem i obserwowac wskaznik, bo moze byc ze wytarta jest sciezka i w miejscu wlasnie okreslonej ilosci benzyny wskazanie jest przeklamane albo wogole go nie ma ja bym obstawial ze czujnik do wymiany ewentualnie zobacz w zbiorniku czy jest mozliwosc aby sie o cos zachaczyl


[ wiadomość edytowana przez: dulin7 dnia 2010-09-28 13:42:15 ]
  
 
Cytat:
....proponuje bardzo polowi poruszac plywakiem ....



zrobiłem tak i pływak pokazuje dobrze w każdym miejscu patrzyłem w zbiorniku czy może o coś haczyć i naprawdę nie wiem o co może haczyć nic takiego nie zauważyłem może haczy o tą plastikową tuleje

P.S sorry że tak długo się nie odzywałem ale internet mi padł


[ wiadomość edytowana przez: Maverick1989 dnia 2010-10-11 08:45:14 ]
  
 
Witam ponownie i jak nikt nie wie co może być przyczynom tego
  
 
Upnę temat

U mnie to samo, tylko że ja mam MKVII, ale w tym przypadku to jeden czort.

Jak kupowałem auto, to wskaźnik był na czerwonej kresce, dolałem 10L i dalej tak samo - myślę sobie pływak.

Dzisiaj wziąłem się za wymianę kompletnej pompy wraz z pływakiem, niestety po włożeniu do zbiornika wskazówka spadła teraz jeszcze niżej czerwonego pola (rezerwy).

Pływak był sprawdzany przed włożeniem do zbiornika i wyśmienicie wskazywał, sprawdziłem też stary pływak i o dziwo... też zaczął coś pokazywać jak ręcznie ruszałem pływakiem.

I co tu robić