[MK VII] Świece i przewody motorcraft do gazu, warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako, że przyszedł czas na świeczki i kable to zastanawiam się, czy warto zaopatrzyć się w komplet przeznaczony do instalacji gazowej? kupował ktoś? Oczywiście mam instalację gazową . każda opinia mile widziana. ZESTAW DO INSTALACJI GAZOWEJ MOTORCRAFT
  
 
ja do swojego ( cvh nie stety ) daje zawsze normalne swiece i kable i nic sie nie dzieje. nazeczona nim jezdzi i mowi, ze jest wszystko ok. wiec ja nie wiem czy jest sens. dla mnie te wszystkie komponenty do gazu to wyludzanie kasy od kierowcy. escorcik ma na gazie 50tys i jest w mojej rodzince od parwie 6 lat i nigdy nie bylo problemu. takie moje zdanie.
  
 
Cytat:
2010-08-11 20:27:58, smallsize pisze:
ja do swojego ( cvh nie stety ) daje zawsze normalne swiece i kable i nic sie nie dzieje. nazeczona nim jezdzi i mowi, ze jest wszystko ok. wiec ja nie wiem czy jest sens. dla mnie te wszystkie komponenty do gazu to wyludzanie kasy od kierowcy. escorcik ma na gazie 50tys i jest w mojej rodzince od parwie 6 lat i nigdy nie bylo problemu. takie moje zdanie.



Niby tak, tylko to jest całe 10zł różnicy w cenie Dlatego zastanawiam się co wziąć bo cena ta sama można powiedzieć
  
 
JA kupiłem nowe kable za 80 zł (no name) i jakieś niby platynowe świece czy coś takiego za kolejne 80 i wszystko jest w porządku tzn było do puki mi coś jednego kabla nie przegryzło
  
 
Cytat:
2010-08-11 20:40:59, MaRRecki pisze:
Niby tak, tylko to jest całe 10zł różnicy w cenie Dlatego zastanawiam się co wziąć bo cena ta sama można powiedzieć



no to jak 10 zl to mozesz sprobowac , ale tak jak mowie. ja tylko raz zalalem olej do silnikow z gazem i po roku sie z niego wycofalem. dla mnie to nie ma sensu.
  
 
lepiej swieczki zwykle motorcraft i oryginalne przewody i spokój na 15tys. jeden RS z gazem na sekwencji jezdzi na komplecie z boscha jest ok. w drugim na blosie miałem ngk, bosch WN/cewki i było ok. Teraz zmienilem na motorcrafty, WN forda i cewki bosch i jest elegancko. Ogólnie ngk szybko padaja u mnie maks 10kkm

oryginal to oryginal zawsze możesz delikatnie zmniejszyc odstep na swiecach o 1-2mm (podobno lepiej dla gazu) ale ja tego nie robie bo nie widze sensu
  
 
a swiece nie mialy byc na 30-40000km?
  
 
platynowe moga tyle wytrzymac. nie ma sie co rozczulac 25-30pln komplet motorcraft raz w roku podmiana i spokoj
  
 
Mi polecali przewody sentech dedykowane do instalacji gazowej. Od momentu gdy je założyłem nie miałem ani jednego strzału pod maską Jednak szczerze mówiąc myślę, że nie ma dużej różnicy między przewodami zwykłymi i dedykowanymi pod LPG. Wszystkie są tak samo dobre, a różnią się tylko tym na ile tysięcy kilometrów wystarczą. Oczywiste jest że im tańsze tym krótsza będzie żywotność, więc jeśli chcemy pojeździć dłużej to warto zainwestować w porządne kable.
  
 
do zetora sa wlasnie platynowe.
znam esioki z zetorami co maja kable te co w fabryce w latach 90 zamontowali i jezdza bezproblemowo z w zakresie temperatur -35 +35
  
 
Polecam kable motocraft i świeczki również tej firmy są bardzo dobre,akurat ja nie mam tych dedykowanych do gazu .Miałem wczeąniej Janmora i po miesiącu kable padły;p
  
 
ok, a powiedzcie jeszcze czy TO SĄ PLATYNOWE??. Bo są też motorcrafty za 155zł komplet.
  
 
Polecam kable i świece Motocraft ,mam nie dedykowane do gazu ale są najlepsze chociaż wczoraj ten najkrótszy mi się uszkodził nie stykał coś ze świecą uszkodzenie mechaniczne.Ale to lepiej jak kable Janmora silnik w nocy świecił jak choinka po miesiącu na śmietnik
  
 
Od 2 lat na platyniakach Motorcraft i kabelkach od Boscha, póki co polecam ten zestaw
  
 
A ja zasuwam na Championach, wcześniej MC i Janmor i nic się złego nie działo. Świeczki oczywiście ori MC.
  
 
Cytat:
2010-08-15 21:23:13, MaRRecki pisze:
ok, a powiedzcie jeszcze czy TO SĄ PLATYNOWE??. Bo są też motorcrafty za 155zł komplet.



dokładnie F 1

ale jest już jej następca
PP

[ wiadomość edytowana przez: zigg dnia 2010-11-16 22:50:41 ]
  
 
w zeszlym tygodniu wymienialem kable i swiece, jezdze na LPG kupilem oryginal u kolegi Seby (www.ford-sklep.pl). Kable Motorcraft + swiece Motorcraft Platinium. Wczesniej jezdzilem na kablach Sentech i swiecach NGK. W porownaniu do oryginalu to dziadostwo. Tak jak koledzy pisza duzo wiecej kilometrow robi sie na oryginale...

  
 
Cytat:
2010-11-17 00:11:18, srvrserver pisze:
...kupilem oryginal u kolegi Seby (www.ford-sklep.pl). ...


A nie Slawasa1?
  
 
masz racje... pomylilem nicki
  
 
powiem wam że miałem częste strzały na gazie choć nowe świeczki NGK platynowe założyłem plus kable WN Janmor i zmieniłem kable szybko bo po 4 misiącach jak zobaczyłem jak mi świecą w ciemności niczym światłowody założyłem kable beru i świeczki zostawiłem i strzały znikły a co było potem to już niektórzy wiedzą dokładnie