Przekaźnik tylnej wycieraczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich

mam essiego 1.6 16v 95 nie działała tylna wycieraczka myślałem że to wina przełacznika zespolonego ale cos mnie tknelo że by zajrzec do przekaźników i okazało sie że jego poprostu nie ma wiec chciałbym sie zwrócic do kolegów o pomoc ze by go kupic musze znac jego numer z góry dzieki
  
 
Przekaźnika tam wcale nie musi być. Jak jest, to tylna wycieraczka chodzi z przerwami. Jak nie ma, a w jego miejscu jest zwora, to wycieraczka po załączeniu chodzi cały czas. Więc jeśli tam jest zwora, to zostaw to miejsce w spokoju.
A jeśli ci nie chodzi wycieraczka, to sprawdź sobie złącze z prawej strony progu bagażnika. Na dzień dobry porządnie wyczyść styki na prgu i w klapie.
Przekaźnik ten, a właściwie moduł, jeśli upierasz się, zęby go wstawić, ma kolor pomarańczowy.
Mam chyba ze dwa takie, al;e zostałem przy zworze, bo moim zdaniem tak jest wygodniej.
  
 
ale gdy wstawilem w to mijsce przekaźnik od wycieraczek przednich to chodzily.. fakt ze caly czas
  
 
A zworę masz ?
  
 
Tak jak napisałem: PRZEKAŹNIK LUB ZWORA. Inaczej działać nie będą. I dla ułatwienia, nawet jest tam namalowane grubą kreską, odkąd do dokąd ta zwora idzie. Łączysz dwa skrajne piny wytyczone przez tą kreskę i po sprawie.
  
 
zobacz, może ten ci będzie pasował to jest od MK7: R7 /pomarańczowy/ przerywacz tylnej wycieraczki -5gn. D3L0A 92AG14K087AA TRW>ABS, lub mój temat : https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=225653&c=45&hq=przeka%BCniki&f=20&m=flat
  
 
wina nie działającej tylniej wycieraczki było brak zwory. dzieki za pomoc teraz wszystko działa
  
 
Cytat:
2009-01-26 06:51:30, sajmon1 pisze:
zobacz, może ten ci będzie pasował to jest od MK7: R7 /pomarańczowy/ przerywacz tylnej wycieraczki -5gn. D3L0A 92AG14K087AA TRW>ABS, lub mój temat : https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=225653&c=45&hq=przeka%BCniki&f=20&m=flat




Hmm, nie chcę zakładać nowego tematu

Mam 2 przekaźniki pomarańczowe, oba mają po 5 pinów:



Ten z prawej strony ma numer 92AG 14K087 AA - czyli wnioskuję że od przerywanej pracy tylnej wycieraczki.

Do czego zmierzam... niestety po jego zainstalowaniu w skrzynce bezpieczników tylna wycieraczka nie pracuje tak jak powinna :/

Wykonuje ruch przez dosłownie 1 sekundę po czym przerywa pracę na około 20s.

Można by pomyśleć że przekaźnik uszkodzony.... niestety mam 3 egzemplarze takich przekaźników i KAŻDY działa tak samo - a to już dziwne by było żeby wszystkie były uszkodzone.

Gdzie zatem szukać przyczyny ?

PS. A za co odpowiada ten drugi przekaźnik, pomarańczowy z "białą plamką" ?
  
 
przekaźnik 5 pinowy-pomarańczowy tak działa.
przekaźnik 4 pinowy-czerwony działa ciągle.
  
 
Cytat:
2011-10-26 19:48:05, czyczu pisze:
...Ten z prawej strony ma numer 92AG 14K087 AA - czyli wnioskuję że od przerywanej pracy tylnej wycieraczki. ...Wykonuje ruch przez dosłownie 1 sekundę po czym przerywa pracę na około 20s. ...PS. A za co odpowiada ten drugi przekaźnik, pomarańczowy z "białą plamką" ?


Czyli przerywa pracę, tak jak napisałeś.
A ten drugi przekaźnik montowałeś? JAki efekt? Jakie ma numery i co jest na nim napisane?
  
 
surec, to że przekaźnik przerywa pracę na około 20s to wiem - o to w końcu mi chodzi Ale problem w tym, że nie wykonuje pełnego "machnięcia" wycieraczką i powrót W czerownym MKVII działało to poprawnie - teraz niestety są problemy i chcę dość do tego gdzie jest przyczyna

Ten drugi przekaźnik (z białą plamką), ponoć też jest od przerywanej pracy wycieraczki, z tym że z MK5 bądź MK6 - tak znalazłem na forum (swoją drogą to był nawet Twój post )

Jego numery:

87GG 17K542 AA Relais Zus. Hechwischer

Po jego zainstalowaniu wycieraczka lata mi cały czas - tak samo jakbym miał zworkę wsadzoną
  
 
najwyraźniej mk7 i mk5 siem różniom połonczeniom w skrzynkom...
Mam taki przekaźnik jakby co.


Uploaded with ImageShack.us