[MKV] 1.6 105KM duże spalanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam zwracam się z pytaniem bo mój eskort pali prawie 14 litrów na 100 km po mieście!
wymieniłem filtry i nic to nie zmieniło czy powodem takiego spalania moze byc to ze olej w silniku jest już stary?
i przy zapalaniu forda wskakuje mi od razu na 2 tysiące i przy jezdzie na luzie tez jest 2 tysiące obrotow tak po 8 km spada już do 1.1tys a czasami spada do 0.3tys i gaśnie mi auto potem muszę mu przygazować czy to tez może być powód takiego spalania?
i co może być powodem tak wysokich obrotów?
za pomoc z góry dziekuję!
pozdrawiam wszystkich!

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-07-03 11:54:04 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu i literówek ]
  
 
Moim skromnym zdaniem powodów może być kilka:
- walnięta sonda lambda
- wieszający się krokowy
- walnięty potencjometr przypustnicy (choć tu raczej były by głównie wysokie obroty)
lub
najbardziej prozaiczna sprawa uszkodzona linka gazu - mogła się gdzieś przetrzeć i zahacza

Jeśli chodzi o spalanie to mój też palił 14 l/100, ale ja to tłumaczyłam już wiekiem autka. Tyle że miałam gaz więc nie odczuwałam zbytnio.
  
 
Silniczek krokowy możesz wyczyścić w benzynie estrakcyjnej i zajmie Ci to 15 min może obroty się uspokoją,co do spalania to hm ...zależy jak ciśniesz na gaz
  
 
Zapomniałam o czujniku temperatury silnika. Też lubi namieszać z obrotami
  
 
Witam
Kolego odczytaj błędy z kompa i może tam znajdziesz rozwikłanie zagadki - winny może być jeszcze mapsensor.
Pozdrawiam
  
 
Kody to podstawa, po nich można coś kminić dalej. Do tego kompresja na zimnym i ciepłym.
No i temat obrotów też powinieneś zrobić.