Fiat 125 MIRAFIORI ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
słyszeliście kiedyś o takim Fiacie 125 ?

podaje link do strony na której jest zeskanoway folder takiego auta - przypomnia trochę Ładę 2105, 2107

patzr na dół strony

Fiat 125 Mirafiori
  
 
To wypust Argentyński - wszystko możliwe!!!
  
 
(Z tej samej strony) A to jest polska 125-tka? Czy nie tylko polski DF miał taką dupę?
  
 
Tak,w Argentynie produkowali zmodernizowaną 125-tkę właśnie jako 125 Mirafiori.Siedział tam silnik DOHC i generalnie była to wersja dużo bliższa 'włochowi" niż 125p.
Cytat:
(Z tej samej strony) A to jest polska 125-tka? Czy nie tylko polski DF miał taką dupę?

A to nie jest polska 125-tka.Taki tył miał włoski 125 po modernizacji.Również przód był inny-kierunkowskazy przeniesiono pod zderzak,inna była atrapa,zderzaki i inne pierdoły.


  
 
zaje... ale te tylnie siwiatła to zupełnie nie pasują do tego samochodu - wyglądają jak tandeta zrobiona w Polsce
  
 
Cytat:
wyglądają jak tandeta zrobiona w Polsce



Chyba się przesłyszałem(przeczytałem)
  
 
Cytat:
2003-09-17 15:21:22, Lava1 pisze:
wyglądają jak tandeta zrobiona w Polsce



Khem khem.... no ja wiem, że może fiaciki głównie z początku lat 80-tych są nieco siermiężne... ale właśnie za to je kochamy, Lava.
  
 
Tak jest - lampy tylne z MR75 nie sa polskim wynalazkiem - stosowane byly pod koniec produkcji 125.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2003-09-17 20:36:19, adamus pisze:
Tak jest - lampy tylne z MR75 nie sa polskim wynalazkiem - stosowane byly pod koniec produkcji 125.

Pozdrawiam
Adamus

Nie wiedziałem. Dzięki za uświadomienie mnie
  
 
Mnie zaintrygowały te pozostałe modele. Kombi - zdecydowanie inne niż nasze, oraz 125 coupe. Chętnie bym je kiedyś obejrzał z bliska.
  
 
Cytat:
2003-09-17 21:41:49, Grzech pisze:
Mnie zaintrygowały te pozostałe modele. Kombi - zdecydowanie inne niż nasze, oraz 125 coupe. Chętnie bym je kiedyś obejrzał z bliska.



W 2000 roku mailowal do mnie czlowiek z serwisu tej strony i prosil o kupno i wyslanie do Argentyny tylnego dyfra z hamulcami tarczowymi, bo do nich szly tylko wersje z bebnami...

Biedak nie wiedzial, ze bedzie wylo i hamowalo gorzej, niz jego bebny...

Swojaj droga ich kombi wyglada ciekawiej, bo jest inne.

BTW - na poczatku 70-tych mieli maly export naszych Polskich 125p do nich - bo takiego grilla, jak nasze Klasyki, to chyba tylko my tluklismy???

Mile je wspomina...
  
 
Cytat:
lampy tylne z MR75 nie sa polskim wynalazkiem


No właśnie. Jak się o tym dowiedziałem, zacząłem się zastanawiać nad polskim wkładem w zmienianie 125-tki. Deska rozdzielcza mr 75? Kierunkowskazy mr75?Pick-up? Bo przecież kombi dostaliśmy od Włóchów. Chodzi mi o takie większe rzeczy...

Ale to mirafiori to jakieś nieładne mi się wydaje. Te lampy, a to wnętrze... Do jest dopiero tandeta!
  
 
Dokładniej można obejrzeć Mirafiori 125 pod tym adresem gdzi znajduje się internetowa ksążka obsługi.

Jeśli chodzi o polski wkład, to o ile wiem cały MR75 przyszedł od Włochów. FIAT bylł znany z "popierania oddolnych inicjatyw" firm, które dostały od niego licencję.
  
 
Wg mnie 125p MR 75 powstal przy duzej pomocy Wlochow, pytanie tylko jaki byl w tym wklad polskich inzynierow?

Na marginesie: deska MR 75 miala premiere juz w MR 74, tyle, ze wylacznie w wersji z kierownica po prawej stronie (eksport do UK).

Pozdrowka
Adamus
  
 
Cytat:
Na marginesie: deska MR 75 miala premiere juz w MR 74, tyle, ze wylacznie w wersji z kierownica po prawej stronie (eksport do UK).

Adamus,również w 1974 roku zaprezentowano prototyp Cabrio,w którym także zastosowano deskę z MR`75.Zgadza się?
  
 
Masz racje taka byla tez w tym prototypie - pisalem o premierze w samochodzie seryjnym.

Pozdrawiam czujnosc rewolucyjna
Adamus
  
 
Cytat:
2003-09-18 11:27:48, adamus pisze:
...pytanie tylko jaki byl w tym wklad polskich inzynierow?

Opony ze Stomilu
  
 
A czy widzieliście takiego 125 kombi???

Ktos coś wie na jego temat?Jakieś inne fotki?
  
 
nasz ładniejszy
  
 
Z tej deski od argentyńczyka (ale kanciata!) to chyba dostał się nam obrotomierz-poz.3 na rysunku.


[ wiadomość edytowana przez: ppredki dnia 2003-09-19 20:15:36 ]