[MKV]Na niskich obrotach gasnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam tak jak w temacie moj escor gasnie mi na niskich obrotach jest to silnik 1.6 EFI 8V 105 km sprawdzalem silniczek krokowy i jest sprawny nawet sprawdzalem nowy porzyczony od kolegi i dalej to samo, uszczelnilem dolot tez nie pomoglo czy ktos wie moze co to moze byc ??

[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2012-01-26 17:27:23 ]
  
 
Potencjometr przepustnicy sprawdź, omomierzem wychylonym. Za każdym razem jak podłączasz coś na podmiankę odłączaj akumulator.
  
 
filtr paliwa, ciśnienie paliwa, filtr powietrza.
A jak sprawdzałeś silniczek krokowy? Charaktrystyka wielkości otwarcia w zależności od napięcia?
Masz lpg?
Deny - dopowiem, że odłączamy aku, żeby zresetować kompa po zmianach w układzie.
  
 
filtr paliwa wymienilem miesiac temu filtr powietrza wymienilem na storzek i uszczelnilem caly dolot a silniczek krokowy sprawdzal moj mechanik bo ja jestem tylko praktykantem i mowil ze silniczek sprawny i nawet wyczyscil go benzynka ekstrakcyjna
  
 
lpg mam ale nie jest podlaczony kabel od elektor magnesu bo byl caly escor na spawani i zapomnieli podlaczyc
  
 
to w końcu mechanik sprawdzał krokowy czy pożyczałeś od kolegi sprawny na podmiankę ? bez resetu może nie być poprawy nawet na sprawnym silniczku. U mnie uszkodzony był potencjometr w okolicy pełnego zamknięcia przepustnicy rezystancja pływała.
  
 
silniczek wczescniej podmienilem i tez gasl a teraz mechanik sprawdzil moj... a moze byc tez tak ze jest zasyfialy kolektor ssacy lub przepustnica i nie dostaje tyle powietrza ile powinien?