Jak zablokować immo?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Czy da się zablokować działanie immo. Mam jeden kluczyk zakodowany i zaczynają się z nim problemy. Nie zawsze odblokowuje komputer. Czasem rozrusznik kilka razy kręci aby odpalić silnik, albo w ogóle nie odpala silnik. trzeba kluczyk na zero i z powrotem rozpocząć odpalanie silnika. Raz rano gdy było około -6 stopni po podejściu pod auto w okolicy pod maską z lewej strony słyszałem ciche buczenie. Nie wiem co to było?
  
 
Napewno nie immo fabryczne niema takiej mozliwosci ,chyba ze masz na mysli taki dokladany na jacka wsadzanego w gniazdo.
a gazior jest?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
masz diesla tak? więc pierwsze to akumulator musi być sprawny,jeśli coś ci wydaje dźwięki to może to być syrena alarmu która jest uszkodzona i pobiera prąd i dlatego nie możesz odpalić po dłuższym czasie,masz szczęście że to stary dobry diesel i mu dużo nie potrzeba aby odpalił.myślę że musisz sprawdzić alarm,syrenę lub coś dołożonego z zabezpieczeń.daj znać o efektach.
  
 
Alarmu nie man a jeżeli chodzi o syrenę włączonych świateł mijania, jeżeli to jest ta sama to ta mi działa poprawnie. Tak to diesel 2.0 turbo disel z 1996 roku. To ta sama syrena czy jakaś inna ?
  
 
a może sprawdź po prostu czy klemy na akumulatorze nie są luźne,powinny być tak skręcone aby nie dało się nimi kręcić w prawo czy w lewo,a ponadto dobrze oczyszczone"oskrobane"z nalotu na czopach.

jeśli chodzi o syrenę to bzyczek od włączonych świateł to co innego,bzyczek jest w kabinie pasażerskiej ,a syrena alarmu najczęściej w komorze silnika,może kiedyś był alarm a ty o tym nie wiesz i teraz odzywa się,nie znam się na alarmach i nie wiem czy jest to możliwe żeby tak się działo-zamontowany alarm nie dawał o sobie znaku życia a po czasie się odezwał???
  
 
Cytat:
2011-11-13 22:30:02, syd pisze:
[...],może kiedyś był alarm a ty o tym nie wiesz i teraz odzywa się,nie znam się na alarmach i nie wiem czy jest to możliwe żeby tak się działo-zamontowany alarm nie dawał o sobie znaku życia a po czasie się odezwał???



To jest możliwe, że miał kiedyś syrenę z podtrzymaniem, którą podpina się bezpośrednio pod +12. Taką syrenę można wyłączyć kluczykiem, ale z wiekiem jej wewnętrzny akumulatorek szlag trafia, cieknie elektrolit, śniedź włazi i robi zwarcie. Jedne zaczynaja wtedy wyć lub jęczeć, a inne po prostu cichcem żreją prąd na potęgę
Trzeba by ustalić czy kiedykolwiek tam był jakiś alarm.
Pozdro.