[MKVII] Przekładka hamulców tył 180mm na 203mm

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hejka.

Mam pytanie techniczne, podobny temat był poruszany na fordclubpolska lecz nie do końca dowiedziałem się wszystkiego odnośnie przekładki
Czeka mnie wymiana hamulców tył i chciałbym przejść na inny rozstaw bębnów ze 180mm na 203mm (MK7 1.6 16V 98r HB)
Będę potrzebował do tego oczywiście bębny, szczęki, sprężynki, cylinerki, osłonę bębna, samoregulatory, łożyska, itp
W związku z tym pytanie moje jest takie:
1. Co z ośką piasty (czopem) czy będzie pasować czy może łożyska pod 203mm bębny mają większą średnicę wewnętrzną?
2. Czy gwint przewodów hamulcowych będzie pasować do "szerszych: cylinderków 22,2 ? (ewentualnie czy zostawić cylinderki 20,6 ?)
3. Czy ktoś może robił taką przekładkę?

Pozdro
rafles
  
 
ok znalazłem coś takiego na stronie ATE.

Wymiary dla bębna 180 mm:



Wymiary dla bębna 203 mm:




Widzę, że z łożyskami nie będzie żadnego problemu, gdyż są takie same. Natomiast na ośce będzie 4 mm różnicy, ale chyba łożysko nie powinno spaść... chyba...

pozdro
  
 
Nie prosciej kupić caly komplet używanych bębnów z piastami i tylko przekrecić 8 śrub?
  
 
Cytat:
2012-03-29 16:09:50, spinacz25 pisze:
Nie prosciej kupić caly komplet używanych bębnów z piastami i tylko przekrecić 8 śrub?


Nie masz gwarancji, że to co założysz nie będzie się nadawało do wymiany bądź naprawy. A z tego co widzę kolega chce, żeby było lepiej.
  
 
a nie prosciej i taniej bylo by zamontowac tarcze? bebny wieksze w zasadzie nic nie dadza a dalej to bedzie beben... szkoda tylko pieniedzy
  
 
to po prostu trzeba poszukać dobrego uzywanego kompletu 203 i juz bedzie dobrze. Ja mam taki komplecik u siebie z mk7 ale nie wiem czy to 180 czy 203 trzeba by zmierzyć - taki zapas jakby w bialym mi sie tył skończył. Jakby koelga byl zainteresowany niech uderzy na priv.
  
 
Cytat:
2012-03-29 18:58:02, Andre42212 pisze:
a nie prosciej i taniej bylo by zamontowac tarcze? bebny wieksze w zasadzie nic nie dadza a dalej to bedzie beben... szkoda tylko pieniedzy



No są tarczo-bębny choćby z RS'a tylko z tego co wyczytałem jest problem jak podpiąć hamulec ręczny...