[Ogólne] ładowanie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam pytanie co co ładowania akuma. pokazuje mi 13,8V a sam akumulator ma 12,7V wiec ladowanie jest dobre czy male???
pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-12-14 22:05:56 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
Prawidłowe napięcie ładowania - minimalne: 13,9 V - maksymalne 14,5 V. Napięcie przeładowania - występujące w trakcie wydzielania wodoru > 14,7 V Więcej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_kwasowo-o%C5%82owiowy
  
 
nie zakładając nowego tematu opisze mój problem.. Nie posiadam na dzisiejszy dzień miernika. A zajechać do mechanika nie mam nawet czasu. Otóż mam taki problem. Jakieś 2 tygodnie temu urwało mi kable przy alternatorze (te uszka), więc na szybko dorobiłem (trochę cieńszym kablem) instalacje, ponieważ brakowało długości. Po tygodniu jeżdżenia zauważyłem, że kiedy włączę np: ogrzewanie 2 stopień, światła i wcisnę hamulec, widać jak lekko świeci lampka od ładowania. kiedy dodam gazuu to zaczyna mocniej świecić? Czy może to być wina tej instalacji czy to już szczotki padają?

  
 
Witam
Kolego bez miernika ani porządnie zalutowanych wtyków nic nie zdziałasz. Możemy jedynie powróżyć z fusów ale to nie o to chodzi. Zrób połączenia tak jak trzeba, zmierz napięcie ładowania na włączonych światłach i będziemy myśleć co dalej.
Pozdrawiam