[MKVII] Filtr stożkowy, pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, zacznę od samego początku gdy kupiłem forda zamiast zwykłego filtra był stożkowy, ale jakiegoś specjalnego dolotu nie było tylko ten seryjny gumowy waz, oczywiście mam już wszystko seryjny ale ostatnio przy wymianie filtra zaciekawiło mnie od czego jest taki mniejszy wężyk który idzie prosto do komory silnika
  
 
Domyślam się że odma
  
 
witaj, z tego co mi się wydaje to jest odpowietrzenie od silnika.
  
 
jest to odpowietrzenie silnika polaczone pod przewod pomiedzy filtrem a przepustnica, odpowiada za to zeby w silniku niebylo nadcisnienia.
  
 
To nic sie nie działo jak tak sobie luzno wisiał ? A z tego co zauwazylem to teraz w seryjnym filtrze do tej odmy dochodzi gabeczka ktora w moim przypadku jest przesiaknieta jakims g****m

[ wiadomość edytowana przez: Basti1992 dnia 2011-12-15 00:33:06 ]
  
 
Nic się nie działo, bo dzięki temu masz czystszy dolot i przepustnice
  
 
tutaj masz artykuł:

LINK do Elektroda forum



[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-12-15 06:23:24 ]
[ powód edycji: poprawa linku ]
  
 
No to teraz tak, gdybym powrócił do stożka to co z tym wężem od odmy ???
  
 
Z tym wężykiem to masz kilka opcji ... podpiąć go pod power rure za stożkiem, puścić luźno, albo po prostu założyć filterek na "kruciec" który jest przy pokrywie zaworów, a skąd wychodzi wąż od odmy.
  
 
Waz wychodzi z komory silnika
  
 
Ja na początku po założeniu stożka, puściłem ten wężyk na dół. Później powróciłem do seryjnego dolotu. Jednak teraz brakowało mi tego buczenia, i założyłem spowrotem, na gumowy oryginalny dolot, stożek, oddzieliłem blachą aluminiową filtr od silnika, z rury wentylacyjnej doprowadziłem zimne powietrze spod zderzaka do filtra, i zamiast tego wężyka założyłem filtr na odme. Allegro 20-30zł

A jeszcze na jakieś niemieckiej stronie widziałem kompletny dolot chromowany, który ma wypuszczoną rurkę zza stożkiem, aby podpiąć wąż od odmy. Moim zdaniem najlepsze i najładniejsze wykończenie

[ wiadomość edytowana przez: beku_adii dnia 2011-12-16 00:15:50 ]
  
 
Beku a mi sie bardziej wydaje że ta rurka w dolocie bardziej nadaje się do krokowca
z odmy nieźle syfi i puszczać to w dolot to niezabardzo :/
  
 
Basti pokaż zdjęcie komory silnika i wężyk o który Ci chodzi.