Corolla Verso problem z odpaleniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Otoz przebywam za granica i wczoraj wrocilem swoja verso normalnie(2.2 d4d 136 km 2ADFTV 2007r.)zaparkowalem, zgasilem silnik i wyszedlem z auta, gdy zapomnialem o zakupach wsiadlem z powrotem probujac odpalic toyotke, lecz slychac bylo tylko ciche przeskoki w skrzynce bezpiecznikow pod maska.Kontrolki zapalone nie gasly, pomimo checi wyciagniecia klucza z kasetki nie chcialo puscic. Nacisnalem hamulec nozny kontrolki przygasly, przeskoki umilkly, i mozna bylo wyciagnac kluczyk. Dzis rano pomimo zabiegow odpalania na kablach podobne objawy, lecz pradu (na kablach) na tyle duzo iz mozna bylo wyciagnac kluczyk ze ,,stacyjki''.po zmianie akumulatora bez zmian, wiem ze ten stary jest do wymiany. Prosze o pomoc, nie wiem co robic czy tylko serwis mnie ratuje? Tutaj jest bardzo drogo zawiodla 1 raz. Czy po zmianie akumulatora auto musi sie w jakis sposob ,,uzbroic,,? i dlatego nie chce palic? rozrusznik nie kreci, nawet swiec nie ma silay zagrzac i zamknac drzwi zamkiem centralnym.Od czego moglo sie tak stac, poza tym ze akumulator stary 5lat, ale zima palila bez zarzutu. Za wszystkie pomocne odpowiedzi serdecznie dziekuje.Pozdrawiam.
  
 
Prawdopodobnie to zwarcie w akumulatorze
Kup nowy akumulator lub podłącz kable rozruchowe przy odłączonym twoim akumulatorze
Po zmianie akumulatora na nowy samochód normalnie odpali, tylko będzie miał prawdopodobnie ustawienia fabryczne, bez korekt ze względu na warunki klimatycznie i zużycie silnika.
  
 
i wcześniej jeszcze trzeba sprawdzić czy przewody masowe prawidłowo stykają, trzeba je odkręcić i ponownie zamocować po przeczyszczeniu.
  
 
lkmetall - a na jaki aku wymieniłeś?
Czy mierzyłeś napięcie na klemach?
  
 
wyjmij akumulator pod nim jest plastykowa tacka tez wyjmij i zobaczysz zardzewiala srube z kablem to masa odkręć oczyść szczotka i papierem klemy to samo.
Jakie masz oznaczenia na tym nowym akumulatorze? ile A rozruchu powinno być przynajmniej 650A EN lub wiecej jak zalozyles najtańszy do benzynowca co ma 360A to nawet nie kwiknie
A co do starego akumulatora to nie zostawiles czasem na swiatlach???
Chcac odpalić z kabli diesla z rozładowanym akumulatorem trzeba go podlaczyc z dawca na co najmniej 15-20 minut z wlaczonym silnikiem wcześniejsze proby nie przyniosą zadnego efektu.dobre kable przeniosą 150-300A a potrzebujesz 600 A jak jest 500 to ledwo zakreci ale nie odpali.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer


[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2013-08-08 08:46:24 ]
  
 
Miałem w lipcu podobną sytuację we Włoszech, w dzień powrotu do domu; gdy młody zostawił zapaloną lampkę na 3 doby, prąd w aku był ale nie na tyle żeby zakęcic. Miałem kable i focusa 1,6 tdci jako dawce i nic. Na szczęście na ośrodku ktoś wezwał pomoc drogową ale nie do mnie, więc skorzystałem z okazji (koszt 30 euro). Makaron podpiął swój starter i też nic, wyciągnął swoje kable i odpalił od swojego ducato. Potem powrót do domu bez gaszenia silnika

Big pisał o kablach, z tego wynika że w naszych rydwanów nie idzie odpalić ze sklepowych kabli?!

[ wiadomość edytowana przez: tomi150 dnia 2013-08-08 20:40:45 ]
  
 
Dziekuje Wszystkim za pomoc,na pewno to wszystko sprawdze ale dopiero w sobote po robocie, bo pracuje do wieczora.Odezwe sie co i jak. Tymczasem serdecznie wam dziekuje i pozdrawiam!
  
 
Big pisał o kablach, z tego wynika że w naszych rydwanów nie idzie odpalić ze sklepowych kabli?! [ wiadomość edytowana przez: tomi150 dnia 2013-08-08 20:40:45 ]
[/quote]
Idzie tylko im bardziej rozładowany akus i bardziej badziewne kable tym dluzej trzeba ladowac z dawcy zanim zacznie się odpalanie.przecietnie po15-20 minutach powinien odpalić jeżeli dalej za slabo kreci tzn ze zwarcie w celi i można sobie odpuscic ,trzeba wymienić akus.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam.Na wstepie chcialbym wszystkim podziekowac za pomoc. Auto pali juz bez problemu, akumulator wymienilem na taki jaki byl oryginalny, czyli 20Hr, 84Ah, CCA 800A, EN CCA 760A. Do tego oczyscilem klemy i mase o ktorej pisal Big...A co z tymi korektami bledow? Trzeba to to zrobic od razu? W Pl bede dopiero za 2-3 tyg. Pozdrawiam wszystkich!