[MKVII] Masa w skrzynce bezpieczników

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gdzie mogę znaleźć masę w skrzynce bezpieczników ?

  
 
Czemu tylko jeden bolec tj. śruba jest
W essie zawsze są trzy bolce.
  
 
Nie wiem czemu ale u mnie jest jeden
  
 
Temu że to jest inna skrzynka, ta druga
  
 
Czy wiecie, gdzie mogę znaleźć w niej jakąś wolną masę ?
  
 
W MK7 jest tylko 1 bolec.
  
 
Cytat:
2012-01-11 20:01:19, fiolek992 pisze:
Gdzie mogę znaleźć masę w skrzynce bezpieczników ?



Matko! Ja wiem, że jesteśmy tu po to, żeby sobie pomagać, ale błagam!!! Jeśli zadajesz takie pytanie, to nie bierz się za elektrykę!

W skrócie i dużym uproszczeniu:
Skrzynka bezpieczników to rozdzielnia zasilania, czyli urządzenie decydujące gdzie i kiedy podać "plus". Tzn. że masę masz w karoserii a nie w skrzynce.
Uprzedzę najczęściej pojawiające się pytania oraz najczęściej popełniane błędy. Jeśli znalazłeś w skrzynce "minus" to nie znaczy że jest to masa! Po pierwsze ten "minus" może się zmieniać na "plus" w zależności od sytuacji (np. przekaźnik oświetlenia wnętrza). Po drugie może zanikać w ogóle napięcie, bo na przykład przychodzi z krańcówki.

Tak więc dla potomności:
MASA JEST TO STAŁY OGÓLNODOSTĘPNY BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO JEDNEGO Z BIEGUNÓW ŹRÓDŁA NAPIĘCIA O STAŁEJ POLARYZACJI!
Przenosząc to na kanwę motoryzacyjną, jest to minus bezpośrednio z akumulatora, gdzie bezpośrednio oznacza że niema po drodze żadnych odbiorników prądu. W samochodach masa jest na karoseri, silniku, i przewodach bezpośrednio od nich odchodzących.

Konkludując, jeśli potrzebujesz masy to bierzesz ją z karoserii (w escorcie jest pełno fabrycznych punktów do podłączenia masy).