[MKVII]1.6 16V 99r Bezpiecznik NR 16 20A Pali sie po

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem z Kombiastym. Caly czas pali mi sie bezpiecznik NR 16 20A i chodzi pompka paliwa bezprzerwy.
Moja skrzynka bezpiecznikow byla dobrze zgnita i myslem, ze to ona. Ale po wymianie skrzynki problem pozostal
Wyglada na to, ze mam gdzies zwarcie po kablach. Tylko nie mam pojecia gdzie szukac?? Czy gdzies od skrzynki, czy od komputera?? Za co jest odpowiedzialny ten bezpiecznik?? pewnie kazda skrzynka ma inne oznaczenia essi MK7 99r kombi 1.8 16V.
Po strzale bezpiecznika rozrusznik kreci ale nie ma iskry. Zauwazylem tez, ze jak wyciagne bezpiecznik NR 22, NR 16 juz sie nie pali, ale pompka paliwa tez nie działa. Wg klapki NR 16 jak i 22 maja obrazek "silnika". Da sie mniej wiecej dojsc gdzie moze byc to zwarcie czy trzeba sciagac deske i cala izolacje wydubac??

Auto jest po SWAPIE org. bylo 1.6. Ja tego swapa nie robilem i niewiem czy tam jest duza kombinacja z wiazką.

podziekowac i pozdrawiam


-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM

[ wiadomość edytowana przez: ZieleTDH dnia 2012-03-14 18:21:29 ]
  
 
F16-rozruch zimnego silnika, układ sterowania silnika
F22-cewka zapłonowa
F14-pompa paliwa
Odłącz może pompkę paliwa i zobacz co się będzie działo.
  
 
dzis tak na szybko udalo mi sie sporzjec (za widoku) i znalazlem wiazke od krokowego ze jest taka zielona, wykruszona i sie zwieraly. ile bylo dojsca to zaizolowalem. Aczkolwiek brazowy idzie do kostki tej (jajko), a zielony ucieka w wiazke z listwy wtryskowej. Niestety w listwe zajrze dopiero w weekend (praca nie pozwala). I ta pompke tez sprawdze

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Doszedlem...Troche hardcorowym sposobem no ale znalazlem.
Okazalo sie, ze kable od sondy i od przeplywki grzaly/ocierały mi sie o kolektor wydechowy. Kable spieczone. Glownym gablem byl ten czarny co idzie od przeplywki. Wymienilem go i jest OK

Mozna ZAMYKAC :0

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM