OT: Studia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam nadzieje, że taki off topic nikomu nie będzie przeszkadzał. Wprawdzie nie zdałem jeszcze matury do końca, ale trzeba zacząć się już konkretnie rozglądać. W tej chwili moge jeszcze wiele zmienić. No więc jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć po nim jakieś perspektywy (potencjalne) i żeby sie nie zamęczyć (dać rade to skończyć). Drugi człon pytania dotyczy doboru uczelni, wchodzi w grę Wawa, Białystok, Lublin, może ktoś z Was się uczy/uczył w tym regonie? Prosze podzielcie się swoimi doświadczeniami,

Pozdrawiam AdS
  
 
Szkoda że tylko w tym regionie bo polecam AGH w Krakowie nawet za wpisy warunkowe na następny semestr nie trzeba jeszcze płacić
Pozdr
  
 
Cytat:
2003-05-13 00:38:45, Mokry pisze:
Szkoda że tylko w tym regionie bo polecam AGH w Krakowie nawet za wpisy warunkowe na następny semestr nie trzeba jeszcze płacić
Pozdr



Nie no Kraków to super miasto, ale chciałbym czasem odwiedzić rodzinke zadaleko...
  
 
Dzięki Bogu czekają mnie tylko jeszcze 3 egzaminy i obrona pracy dyplomowej..... i wreszcie wyższe..... i wreszcie rezerwa......i wreszcie luzik ... 19 lat nauki to stanowczo za duzo jak na moje mozliwości.

Ads.... może Akademia Ekonomiczna w Krakowie ? Luzacka uczelnia ...
  
 
Cytat:
2003-05-13 00:52:53, Waga pisze:
Dzięki Bogu czekają mnie tylko jeszcze 3 egzaminy i obrona pracy dyplomowej..... i wreszcie wyższe..... i wreszcie rezerwa......i wreszcie luzik ... 19 lat nauki to stanowczo za duzo jak na moje mozliwości.

Ads.... może Akademia Ekonomiczna w Krakowie ? Luzacka uczelnia ...



No widze że Krakowiacy (i Górale ) nie próżnóją No wkońcu tam powstała pierwsza wyższa uczelnia w Polsce.
  
 
Cytat:
2003-05-13 00:38:45, Mokry pisze:
Szkoda że tylko w tym regionie bo polecam AGH w Krakowie nawet za wpisy warunkowe na następny semestr nie trzeba jeszcze płacić
Pozdr



Noo, jeśli pominiesz opłaty za powtarzanie laborek, to można powiedzieć, że nie trzeba Zresztą i tak już nie dają tak chętnie warunków jak kiedyś...
Dzbanek
  
 
Cytat:
2003-05-13 01:00:38, AdS pisze:
No widze że Krakowiacy (i Górale ) nie próżnóją No wkońcu tam powstała pierwsza wyższa uczelnia w Polsce.


Górole nie próżnują nigdy !!!
  
 
Cytat:

Noo, jeśli pominiesz opłaty za powtarzanie laborek, to można powiedzieć, że nie trzeba Zresztą i tak już nie dają tak chętnie warunków jak kiedyś...
Dzbanek


Wszystko zależy od dziekana a laborek nie powtarzałem to nie wiem
Pozdr
  
 
Cytat:
2003-05-13 01:17:58, keen pisze:
Cytat:
2003-05-13 01:00:38, AdS pisze:
No widze że Krakowiacy (i Górale ) nie próżnóją No wkońcu tam powstała pierwsza wyższa uczelnia w Polsce.


Górole nie próżnują nigdy !!!



racja
  
 
Cytat:
Górole nie próżnują nigdy !!!


a juz najmniej ci z Gor Swietokrzyskich, moze nie naj-wyzszych ale naj-starszych
  
 
AdS wybierz taka uczelnie i kierunek, ktory Cie interesuje. Nie mozna nikomu doradzic uczelni, bo jest male prawdopodobienstwo dobrego trafienia i bedziesz sie meczyl przez 5 lat, albo Cie wywala... takie decyzje trzeba podejmowac samemu inni moga tylko cos podpowiedziec, ale to raczej ludzie , ktorzy Cie dobrze znaja i zyja z Toba na codzien.
  
 
Cytat:
2003-05-13 14:04:55, KiLeR pisze:
AdS wybierz taka uczelnie i kierunek, ktory Cie interesuje. Nie mozna nikomu doradzic uczelni, bo jest male prawdopodobienstwo dobrego trafienia i bedziesz sie meczyl przez 5 lat, albo Cie wywala...



... albo skończysz, ale pracy w wyuczonym zawodzie nie znajdziesz
  
 
Ja bym ci proponował taki kierunek w którym wyjeżdzasz za granicę na 3 bądź 4 roku na praktykę zawodową, za którą zresztą ci płacą. Podobno najczęściej jest to na informatyce, ale nie potwierdze tej informacji. Ja maturkę dopiero za rok pisze a potem się pomysli.
  
 
Cytat:
2003-05-13 14:04:55, KiLeR pisze:
AdS wybierz taka uczelnie i kierunek, ktory Cie interesuje. Nie mozna nikomu doradzic uczelni, bo jest male prawdopodobienstwo dobrego trafienia i bedziesz sie meczyl przez 5 lat, albo Cie wywala... takie decyzje trzeba podejmowac samemu inni moga tylko cos podpowiedziec, ale to raczej ludzie , ktorzy Cie dobrze znaja i zyja z Toba na codzien.



"Święte słowa" i 100% racji, tylko że ten wątek powstał jako naturalne następstwo wątka "Matura" i służy dyskusji nt. uczelni wyższych w Polsce.
Jeżeli zadałem takie pytanie, to rozumiesz że nie mam aż tak sprecyzowanych zainteresowań, żeby móc powiedzieć: "chce budować drogi" albo "będę weterynarzem" i akurat tak się złożyło że nie mam zbyt wielu kolegów studentów, którzy mogliby mi podpowiedziec. A tak właściwie co ja wiem o poszczególnych kierunkach studiów...? praktycznie nic, bo nie liczą się suche informacje, ale real life.
Druga strona medalu to to, że ponad 30% absolwentów szkół wyższych nie ma pracy (a pewnie kolejne 30% pracuje za 600zł netto), dlatego jako starsi koledzy może orientujecie się czy np. łatwiej znaleźć prace po wydziale mechaniczmym czy budownictwa polibudy itd.
  
 
Nie wiem co ci doradzić. Sam w tym roku mam skończyć Polibudę Bialostocką na kierunku Elektronika i Telekomunikacja.
Jak ktoś słusznie zauważył to wybór kierunku zależy wyłącznie od ciebie. PO każdym znajdziesz robotę jak będziesz miał trochę szczęścia i będziesz umial się wykazać.
Jako zachętę powiem ci że w białymstoku działa aktywna sekcja PTK i FSOAK. Przyjedź do białego w czwartek wieczorkiem na grilla to będziesz miał okazję pogadać ze studentami i absolwentami PB (bo jest ich w naszych szeregach sporo). Najlepiej sie samemu przekonać o warunkach na danej uczelni.
Tak BTW jakbyś napisał co cię interesuje to może łatwiej byłoby ci podpowiedzieć co i jak.
  
 
Cytat:
2003-05-13 17:01:32, Bocian_s_313_PTK pisze:
(...)
Jako zachętę powiem ci że w białymstoku działa aktywna sekcja PTK i FSOAK. Przyjedź do białego w czwartek wieczorkiem na grilla to będziesz miał okazję pogadać ze studentami i absolwentami PB (bo jest ich w naszych szeregach sporo). (...)



Jaki cwaniak w ten sposób rozumując, to wpadnij tez do wawy 18 maja - będa studenci i absolwenci
  
 
Cytat:
2003-05-13 17:06:09, Janio pisze:
...
w ten sposób rozumując, to wpadnij tez do wawy 18 maja - będa studenci i absolwenci


Dokładnie o tym mówię.
Pozatym jaki cwaniak . Z Hajnówki do Białego to dobry rzut kamieniem a do Wawy..... no cóż .
  
 
Chodz stary na Polibude Slaska, na budownictwo, specjalnosc Budowlano Architektoniczna, CKI Rybnik, na 6 semie mozesz sobie smignac do Danii, na 6 miesiecy stazu, mozesz tam zostac i zrobic dyplom, niezla sprawa, a pozatym dyplom z naszej uczelni jest uznawany w Niemczech, Danii, Hiszpanii i Portugali, specjalnosc istnieje od 1996 roku i jak dotychczas 100% absolwentow, w przeciagu 3 miesiecy od obrony dyplomu znajduje robote. Architekci mowia o nas "ale oni qrwa dobrzy" (coz za skromnosc) No a pozatym to jest jedyna taka specjalnosc w kraju, nawiasem mowiac, wzorowana jest na specjalnosc Politehniki w Horsens - Dania. A jaka atmosferaaa!!!! Od czwartku zaczynaja sie juwenalia...wiec sie bedzie dzialo!!!! Powodzenia na reszcie egzaminow maturalnych!!!!!
  
 
Cytat:
2003-05-13 17:01:32, Bocian_s_313_PTK pisze:
Nie wiem co ci doradzić. Sam w tym roku mam skończyć Polibudę Bialostocką na kierunku Elektronika i Telekomunikacja.
Jak ktoś słusznie zauważył to wybór kierunku zależy wyłącznie od ciebie. PO każdym znajdziesz robotę jak będziesz miał trochę szczęścia i będziesz umial się wykazać.
Jako zachętę powiem ci że w białymstoku działa aktywna sekcja PTK i FSOAK. Przyjedź do białego w czwartek wieczorkiem na grilla to będziesz miał okazję pogadać ze studentami i absolwentami PB (bo jest ich w naszych szeregach sporo). Najlepiej sie samemu przekonać o warunkach na danej uczelni.
Tak BTW jakbyś napisał co cię interesuje to może łatwiej byłoby ci podpowiedzieć co i jak.



Dzięki za zaproszenie, ale matura.....
Piękny wydział Bocian, niestety za cienki bolek jestem na takie cóś. Jakiś miesiąc temu mówili w radiu, że PB przyjmnie jakieś 70% tego co zwykle bo kasy nie ma , wiesz może coś o tym?
Dzięki za wszytskie odpowiedzi, ale znowu jakoś ten problem jest odemnie daleki, bo powrócił stres maturalny (i to w nowej odsłonie )
----------------
pozdro

[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2003-05-17 09:36:51 ]
  
 
Kurcze dziś powiedzieli w radiu że przyjmą 50% tego co wzykle na Politchnike Białostocką, czyli się nie dostałem

Bo Q******a pieniędzy nie ma !!!! Szkoda, że na wojska do Iraku są !!!!!!

Kurna normalnie nienawidze tych czerownych uśmiechniętych mord. Kurna szanse dla naszych dzieci i wnukow robią.


-------------