Montaż radia CB w

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czy orjentuje sie ktoś czy byłaby taka mozliwosć wyciągnać wszystko wraz z zapalniczką i wstawić tam jakoś radio ?

Głównie chodzi pierwsze czy idzie do zdemontować jakoś czy tylko wyciąć i czy potem bedzie gdzie te radio zamocować. Gdyż tam fajnie można je schować i nie martwić się o kradzież. Bo klapka fajnie to chowie.

Ogólny plan głośniczek z CB wyciągnąć na zewnątrz i gdzieś zamontować na ściance, a radyjko fajnie tam schować na dole, popielniczkę także można gdzieś indziej zamocować.

Szukałem innego fajnego miejsca gdzie można by schować radio ale sam nie wiem. Tak co by starczyło kabla od mikrofonu. Głośnik zwsze można zdemontować więc radio nie musi być na zewnątrz, a u mnie długo pewno by nie było na widoku.

Zastanawiałem się także na ściance podłokietnika lub z tyłu, ale wtedy musiałbym przedłużać lub odkopywać kabel od anteny bo nie ma go za duzo.


Antene też bym chciał na stałe, ale mam odkręcaną na "motylek" więc chyba spawanie albo zeszlifowanie motylka zostaje Bo tak to każdy może ją zdjąć. Dlatego zakładam przed jazdą, ale to nic ciekawego. PS garażu nie mam

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2012-03-13 16:18:49 ]
  
 
Ja miałem zamontowane na stałe w tej półeczce (wycinałem ją co by się radyjko zmieściło) nad popiołką. Nienajgorzej to wyglądało, ale było na wierzchu. Możesz je tam zamontować głębiej i wykombinować jakąś zaślepkę.
  
 
no własnie tego miejsca mi trochę szkoda, ale chyba by było najprostsze rozwiązanie. Bo tam zawsze daje portfel, bo noszę w tylnej kieszeni, więc jak siadam to wyciągam.

a idzie tą półeczkę wyciągnąć, żeby spasować ? Bo jeszcze bym musiał zasilanie od popielniczki pociągnąć a cięzko tam z dostępem. Miałem osobno przewód zasilający, ale kiedyś sprawdzałem skąd idzie i lekko pociągnąłem i od tego czasu brak na nim napięcia - nie trzeba tłumaczyć czemu


[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2012-03-13 20:02:43 ]
  
 
Pamiętam że wyjmowałem tą półkę. Jeśli dobrze kojarzę to trzeba zdjąć plastikową ramkę tą od mieszka skrzyni biegów, zapalniczki i niniejszej półeczki. Potem wystarczy odkręcić kilka śrubek i półkę masz w ręku. Chyba nawet dostę do zapalniczki będzie, ale mogę się mylić bo to było ze 2 lata temu jak sam to robiłem. W każdym razie mój alan po modyfikacji półki wpasował się tak jak by stamtąd był.
  
 
dzięki za informację jutro może bedzie czas zobaczyć co i jak to może uda się zamontować może uda się na miejsce popielniczki, ale obawiam się że tam nie bedzie gdzie zamocować radia.

a jak masz głośnik podłączony ? Chyba, że masz CB pod radio, bo CB u mnie ma wyjście na głośnik zew. ale radio nie ma wejścia AUX.

A z CB to chyba jest bez wzmocnienia czyli można podłączyć tylko pod jakiś "wzmacniacz" (sygnał). Dobrze rozumiem ?

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2012-03-13 21:31:45 ]
  
 
Zobacz na forum są zdjęcia. Nie musisz żadnego głośnika wyciąga. Wszystko będzie słychac.
  
 
Cytat:
2012-03-14 07:23:10, Ikarus260 pisze:
Zobacz na forum są zdjęcia. Nie musisz żadnego głośnika wyciąga. Wszystko będzie słychac.

Dokładnie tak. Ja miałem pod głośnikiem radia wyciętą półkę i bardzo ładnie było słychać.
  
 
wszystko działa. Półeczkę tylko obciąłem z tyłu, żeby całe radio weszło i git. Jeszcze tylko miejsce na "mikrofon, ale to muszę kupić ten zaczep na niego bo nie mam.

Zasilanie od zapalniczki więc tylko na zapłonie - czy to dobrze się okaże bo czasem na postoju może też by się przydało pogadać.

Jutro testy radyjka bo dawno nie używane, ale nastrojone wszystko dobrze. Jedynie obawiam się o głośność, podczas pracy auta jeszcze słychać ok, ale zobaczymy jak w trasie sie sprawdzi.

Nie wiem co z anteną, chyba pozostaje codzienne montowanie. Lepsze to niż podłączać radio codzinnie którego juz nie musze itd.
Albo Zamiast motylka nakrętka i spawarką lekko załapać.



[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2012-03-14 19:16:21 ]
  
 
Radyjko a właściwie antena strojona była na espero? Jeśli nie to nie jest zestrojona.

P.S.
Gratuluję statusu membera
  
 
tak wszystko było w serwisie montowane
Rok temu byłem sprawdzić strojenie to koleś był zdziwiony, że pierwszy raz widzi antene tak dokładnie zestrojoną

Niby jest duża, ale chciałbym aby lepiej odbierała, ale takie długie brzydko wyglądają. Moja ma ok 1-1,5 m. Póki co zobaczymy coś tam odbiera i słychać w miarę dobrze

Teraz szukam dobrego miejsca na "gruchę" myśle gdzies koło ręcznego, ale to się okaże jutro w pracy zrobie sobie uchwyt i się pomyśli. jeszcze jakoś ładnie ułozyć kabel od gruchy i bedzie cacy.

Także miejsce na półkę sie "wymyśliło" Wyciągnę klapkę od zapalniczki i popielniczki. Samą popielniczkę także wyciągne i tym sposobem mam miejsce na portfel.

Dzięki za rady. Pozdrawiam.
  
 


  
 
a czym to zamontowałeś ? ja myślałem bardziej schować. Chciałem dać obok tego wycięcia koło stacyjnki (pod tą blaszką co widać na Twoim foto)

Ale nie mam jak przykręcić... Próbowałem wkrętem do drewna to się troche wkręciło w warstwę pianki i poszycie, ale dalej nie idzie jakby cos tam było...

Najlepiej pasuje koło ręcznego jak leży, ale czasem przeszkadza przy puszczaniu ręcznego jak grucha sie zawieruszy, albo kabel zahaczy o ręczny itd.

Cięzko, póki co chyba zostanie koło ręcznego i sie zobaczy może tak bedzie dobrze. Tam go nie widać i jest pod ręką.

Chętnie bym zostawł antene na stałe, ale boje sie ryzyka... Chyba wole przykręcać niż żałować...


Dzisiaj wyczyściłem półkę pod popielniczką, gdyz teraz to zmiejsce bedzie moją półką. Usunąłem tą pokrywę czarną do zamykania, nie jestem zadowolony jak to wygląda, gdyż lubie mieć w 100% po mojemu, ale muszę mieć gdzie dawać portfel, więc nie mam wyjścia.
Dam jutro foto jak to wygląda.
  
 
Ja przez cały czas użytkowania CB w Espero "gruchę" trzymałem w tym schowku koło ręcznego. I nie chodzi mi tu o schowek pod łokietnikiem, ale o ten mały otwarty zaraz przy ręcznym. Grucha idealnie się tam mieściła i w niczym nie przeszkadzała, a zawsze ją miałem pod ręką - dosłownie.
  
 
Cytat:
2012-03-16 19:01:38, VEndriuV pisze:
a czym to zamontowałeś ?........



Uchwyt jest wygięty i wciśnięty pomiędzy kratkę nawiewu a obudowę . Dostęp idealny nic nie przeszkadza.
  
 
Dzięki za propozycje

kisztan - rzeczywiście te miejsce wydaje się najlepsze. Zobaczymy, ale chyba jednak tam zostanie.



Fotka panel

Tak wygląda u mnie panel.

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2012-03-17 11:47:43 ]