[MKVII] Uszczelka pokrywy zaworów 1.8 Zetec 95r z EGR

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Proszę o pomoc... Chcę wymienić uszczelkę pokrywy zaworów i nie mogę przez tego EGR'a całego. Nie dość, że przeszkadza mi sama rura która idzie nad pokrywą zaworów to jeszcze jej mocowanie za pokrywą obok listwy wtryskiwaczy.
Załączam foty. To co jest zaznaczone na czerwono, to właśnie śruba którą muszę odkręcić i mam z nią problem bo nie mogę dojść do niej grzechotką bo ta rurka od EGR'a po lewej mi przeszkadza i nawet jak ją odegnę na max to i tak nie ma dojścia. Na 3 zdjęciu widać, że sama nasadka tylko tam wczodzi a już klucza na nią nie nałożę.
To co zaznaczone na niebiesko to śruba, którą jest przykręcona pokrywa zaworów, a to na zielono przeszkadza właśnie w jej odkręceniu...

Czy wymieniał ktoś kiedyś pokrywę zaworów w Zetec'u 1.8 z plastikowym kolektorem (takim jak mój)? I mógłby mi powiedzieć jak to zrobił? Byłbym bardzo wdzięczny.



[ wiadomość edytowana przez: mati2021 dnia 2011-07-18 20:56:03 ]
  
 
I jak tam sobie poradziłeś ?? bo mnie też to czeka.
  
 
a może by tak raz nie być wygodnym i użyć do odkręcenia klucza płaskiego, oczkowego ? ...
  
 
Przypadkowo zajrzałem w swój wątek więc mogę Ci odpowiedzieć Ja próbowałem odkręcać kluczem nasadowym z grzechotką i nasadka mi aż pękła, bo tak było przykręcone Najlepiej zaopatrz się (chyba, że już masz) w klucze płaskie oczkowe sześciokątne i mocne Ja kupiłem i nałożyłem na to rurę jako przedłużkę i poszło przy użyciu siły jeszcze Nie wiem kto to tak mocno zakręcał rurę od EGR'a po prostu odchylasz do góry po odkręceniu tego mocowania lub grzybka i będzie git Później jak będziesz składał to możesz ją dokręcić przy kolektorze wydechowym bo się poluzuje na pewno