[MKV] Farbowanie tapicerki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich

Chciałbym was zapytać czy jest możliwe zafarbowanie tapicerki (boczki drzwi) na niebiesko? Ktoś próbował? Jeśli tak to czym i jaki jest efekt?

Tylną półkę pomalowałem czarnym sprayem i efekt jest bardzo fajny ale jakoś nie odważyłbym się malować tak boczków no chyba że ktoś próbował i efekt jest ok Czekam na wasze odpowiedzi
  
 
Wszystko jest możliwe Ale zapewne lepszy efekt uzyskasz flokując element lub pokrywając go nowym materiałem u tapicera. I ja bym jedną z wersji wybrał.
  
 
Powiem to tak ... zimą odbiło mi żeby właśnie zmienić sobie obicie... kupiłem skaj, sporo się namęczyłem i zrobiłem to sobie i efekt był bardzo fajny ale jak przyszły te pierwsze upały to niestety wszystko zaczęło się odklejać ... w najbliższym czasie sporo wydatków więc póki co tego nie zrobię i chciałem poszukać po szrotach tanich boczków i jakoś je tymczasowo zafarbować na niebiesko a jak będzie więcej kasy to zmienić całkiem to obicie

pytam tu bo może ktoś w ten sposób kombinował bo szkoda mi kupić boczki i znowu je zepsuć
  
 
Nikt nie próbował czegoś takiego ?

Ciągle przeglądam internet w poszukiwaniu jakiegoś sposobu na zafarbowanie tej tapicerki...

Znalazłem taki Barwnik i nie wiem czy się nada... mam możliwość kupienia tanich boczków z weluru tylko nie wiem czy łatwiej będzie mi zafarbować welur czy boczki z takiego materiału z tego co pamiętam ten materiał jest dość szorstki i może zwykły spray dałby radę?

Sam już nie wiem dlatego pytam mądrzejszych o rady zależy mi żeby zrobić niebieskie boczki a drugi raz ich zepsuć nie chcę!
  
 
Zwykły spray stanowczo odradzam - w ramach ciekawości jakiś czas temu uprałem dokładnie boczek mk5, odtłuściłem i wyczesałem materiał w jedną stronę. Pomalowałem go czarnym matowym sprayem pod 4 kątami aby dokładnie pokryć włoski. Wszystko wyszło wspaniale, ale farbki mają do siebie to, że twardnieją i boczek wygląda jak... zamarznięty i można o niego odpalać zapałki.

Ciekawi mnie efekt pracy z barwnikami - jak już coś zmodujesz to się koniecznie pochwal.
  
 
ale miałeś welurowe boczki? ja nie wiem które kupić i na których kombinować
  
 
Ja niedawno się w malowanki bawiłem, wyszło to tak:




Robione właśnie spray'ami, tapicerka nie jest z weluru, była w takie mdłe niebiesko czarne kreseczki, patrzeć się na to nie dało. Fakt, teraz miękka to nie jest ale pod względem wizualnym jest o niebo lepiej.
  
 
Czyli miałeś taki materiał link?

Mi aż tak strasznie na gładkości nie zależy bo przecież boczków nie macam ja np z wyglądu mojej półki (malowanej czarnym sprayem) jestem zadowolony

Co do welurowej tapicerki to mam gdzieś starą półkę która i tak ma iść do wywalenia to może kupię ten barwnik i spróbuję na półce ... owszem czarnego na niebieski nie przefarbuję ale przynajmniej będę wiedział jak zachowuje się materiał