łożysko piasty koła przedniego, warto stosować oryginał GM??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dokładnie rok temu wymieniałem łożysko piasty koła przedniego (SKF), no i od jakiegoś czasu znowu zaczęło dziwnie huczeć, będę je wymieniał-normalna kolej rzeczy, ale czy warto kupić oryginalne łożysko GM Korea, stosowane na pierwszy montaż?
  
 
wszystko co oryginal warto tylko czy zawsze sie oplaca? Jak dla mnie skf i ina (rouwi jakos tak) to najlepsze firmy, mi mechanik tez polecil takie lozyska bo cena za oryginal jest wyzsza niz za zamienniki o identycznej lub nawet moim zdaniem lepszej jakosci.
  
 
Kup zwykłe polskie łożyska z sosnofca
  
 
A NIE BYŁO TAM ZADNEJ TULEI (PIERSCIENIA) MIEDZY LOZYSKAMI?
  
 
Cytat:
2009-06-02 07:49:22, JaRabbit pisze:
Kup zwykłe polskie łożyska z sosnofca

Od kąd czesi przejeli fabrykę (teraz nazywa się Vitkowice Milmet) zlikwidowano sklep przyzakładowy, a ciężko dostać u nas w okolicy łożyska tej produkcji. a tak nawiasem mówiąc mieszkam obok tej fabryki i dużo czasu spędziłem na jej terenie
  
 
Cytat:
2009-06-02 08:21:50, archive15 pisze:
A NIE BYŁO TAM ZADNEJ TULEI (PIERSCIENIA) MIEDZY LOZYSKAMI?

Nie wiem, bo mechanik mi zmieniał
  
 
miałem tak kiedys w maździe....z przodu miedzy lozyskami byl pierscien ktory ogranicza przykrecanie, jesli go nie ma to krecisz i krecisz a potem lozyska tra o siebie i padaka po kilku tysiacach km
  
 
Cytat:
2009-06-02 09:24:14, archive15 pisze:
miałem tak kiedys w maździe....z przodu miedzy lozyskami byl pierscien ktory ogranicza przykrecanie, jesli go nie ma to krecisz i krecisz a potem lozyska tra o siebie i padaka po kilku tysiacach km



W esperaku z przodu jest tylko jedno łożysko, które ustalane jest dwoma pierścieniami osadczymi (Sergera), po czym idzie podkładka a na koniec nakrętka. Powodem, dzięki któremu łożysko po roku wymaga wymiany może być za mocne dokręcenie nakrętki.
  
 
Cytat:
2009-06-02 09:06:43, syndoktora pisze:
Odkąd czesi przejeli fabrykę (teraz nazywa się Vitkowice Milmet) zlikwidowano sklep przyzakładowy, a ciężko dostać u nas w okolicy łożyska tej produkcji. a tak nawiasem mówiąc mieszkam obok tej fabryki i dużo czasu spędziłem na jej terenie


Kiedyś FSO kupowało łożyska do tylnych mostów właśnie w Sosnowcu. I wszyscy bardzo je sobie chwalili.
Tak jak pisze Michał761293729863 konstrukcja jest bardzo prosta. Kup zwykły zestaw naprawczy i dopilnuj mechanika,żeby zastosował się do serwisówki podczas dokręcania nakrętki łożyska.
  
 
Cytat:
2009-06-02 12:13:00, JaRabbit pisze:
Kiedyś FSO kupowało łożyska do tylnych mostów właśnie w Sosnowcu. I wszyscy bardzo je sobie chwalili. Tak jak pisze Michał761293729863 konstrukcja jest bardzo prosta. Kup zwykły zestaw naprawczy i dopilnuj mechanika,żeby zastosował się do serwisówki podczas dokręcania nakrętki łożyska.

Tak zrobię, a czy do wymiany łożyska trzeba zdejmować kolumnę??
  
 
No a wyobrażasz sobie zrobić to na zamontowanej kolumnie? Zdecydowanie polecam zdjęcie kolumny i dopiero wymianę. Choć zapewne znajdą się tacy "spece" - magicy, którzy zrobią to beż demontażu


[ wiadomość edytowana przez: Michal7e91 dnia 2009-06-02 13:17:33 ]
  
 
Odświeżę troszeczkę.

Od jakiegoś czasu coś mi huczy w przodzie. Zastanawiam się czy to nie łożyska piasty. Otóż zaobserwowałem, że huczenie bardzo się nasila jak tylko delikatnie skręcę kierownicę w prawo. Ktoś kiedyś mi mówił, że jak podczas skręconych kół w prawo coś huczy to będzie to łożysko z lewej strony. Ile w tym prawdy? Czy podobnymi objawami może się objawiać jakaś inna usterka?

Ps. Może orientuję się ktoś jak się teraz mechanicy cenią za wymianę łożysk.
  
 
popatrz na siły odśrodkowe....jak lecisz łukiem w prawo ...obciążone jest lewa strona ...i odwrotnie

takie "huczenie" to na 91% łożysko ,skoro już hałasuje, powinien się już pojawić również spory luz , który łatwo zidentyfikować
  
 
Cytat:
2010-01-13 21:24:21, bogdan1 pisze:
popatrz na siły odśrodkowe....jak lecisz łukiem w prawo ...obciążone jest lewa strona ...i odwrotnie takie "huczenie" to na 91% łożysko ,skoro już hałasuje, powinien się już pojawić również spory luz , który łatwo zidentyfikować



Dokładnie o tych siłach myślałem. Jutro sprawdzę czy jest wyczuwalny luz
  
 
Cytat:
2009-06-02 13:16:56, Michal7e91 pisze:
No a wyobrażasz sobie zrobić to na zamontowanej kolumnie? Zdecydowanie polecam zdjęcie kolumny i dopiero wymianę. Choć zapewne znajdą się tacy "spece" - magicy, którzy zrobią to beż demontażu [ wiadomość edytowana przez: Michal7e91 dnia 2009-06-02 13:17:33 ]


Tak jest to realne i całkiem proste do zrobienia. Pod warunkiem, że korzysta się z odpowiedniego sprzętu-prasy przenośnej.Zasada działania taka sama jak zwykłej tylko jest mniejsza wiadomo . A propo producenta to tylko SKF lub RUVILLE
  
 
Cytat:
2010-01-14 00:06:28, sta3x63 pisze:
Tak jest to realne i całkiem proste do zrobienia. Pod warunkiem, że korzysta się z odpowiedniego sprzętu-prasy przenośnej.Zasada działania taka sama jak zwykłej tylko jest mniejsza wiadomo . A propo producenta to tylko SKF lub RUVILLE



Jeżeli posiada się odpowiedni i dobry sprzęt i ma się pojęcie jak go użyć, żeby niczego nie uszkodzić to owszem. Miałem na myśli standardową wymianę jaką stosowałem dotychczas

Cytat:
2010-01-13 21:24:21, bogdan1 pisze:
... skoro już hałasuje, powinien się już pojawić również spory luz , który łatwo zidentyfikować



Sprawdzałem dziś czy występuję luz i nie wyczułem go ani w lewym ani w prawym kole. Oczywiście sprawdzałem przy podniesionym przodzie. Obracając kołem czuć jedynie spory opór.
  
 
Cytat:
2010-01-13 21:24:21, bogdan1 pisze:
... skoro już hałasuje, powinien się już pojawić również spory luz , który łatwo zidentyfikować



Cytat:
2010-01-14 14:38:33, Michal7e91 pisze:
Sprawdzałem dziś czy występuję luz i nie wyczułem go ani w lewym ani w prawym kole. Oczywiście sprawdzałem przy podniesionym przodzie. Obracając kołem czuć jedynie spory opór.



Okazało się jednak, że w lewym kole z przodu jednak luz występuję. Nie wiem jak ja ostatnio sprawdzałem Przy okazji naprawy "kapcia" jak auto było na podnośniku sprawdziłem jeszcze raz i luz okazał się być dość mocno wyczuwalny.

Teraz takie małe pytanko: Czy za wymianę jednego łożyska z przodu kwota 70 zł jest w miarę rozsądna? Pytam, bo nie mam doświadczenia z warsztatami. Dotychczas robiłem wszystko sam, ale teraz nie mając warunków do samodzielnej naprawy muszę korzystać z warsztatów.
  
 
Z tego co dowiedziałem się w ostatnim czsie wynika ,że dokręcanie śruby na piaście nie wpływa zbytnio poprawe pracy zawieszenia.Owszem częściowo niweluje się powstałe luzy ale ich wystąpienie świadczy o zużyciu łożyska dwużędowego. W takim przypadku są słyszalne rozmaite szumy ,potrzaskiwania ,wycia i bicia.
Po świętach zamierzam poszukać warsztatu ,który się tym zajmie w moim autku.Nie wiem dokładnie ,w której piaście tłucze ale domniemam padnięcie lewej strony.Tam nałożyłem smaru pod podkładke i dokręciłem o 1 ząbek więcej -guzik dało.

Michał ile kosztowała Cię wyniana?Czy poza łożyskiem wymieniali coś jeszcze-a może wymiany podjołeś się sam?
Ostatnio odwiedziłem sklep fabrycznu w Sosnofcu i okazało się,że nadal można kupować bezpośrednio u nich.
  
 
Cytat:
2010-04-02 23:50:14, gafcio pisze:
... Michał ile kosztowała Cię wyniana?Czy poza łożyskiem wymieniali coś jeszcze-a może wymiany podjołeś się sam? Ostatnio odwiedziłem sklep fabrycznu w Sosnofcu i okazało się,że nadal można kupować bezpośrednio u nich.



Za wymianę razem z łożyskiem zapłaciłem 130 zł. Oczywiście za łożysko przedniego koła. Wymienili tylko łożysko, nic więcej nie było robione. Objawiało się to, że nawet przy delikatnym ruchu kierownicy w prawą stronę słychać było intensywne i głośne huczenie.

Tak na marginesie ostatnio miałem przypadek, że w tylnym kole z lewej strony coś zaczęło huczeć. Po przejechaniu kilku kolejnych kilometrów coś huknęło. Okazało się, że zewnętrzne łożysko (te mniejsze) zaczęło obracać się na czopie. Zerwało zawleczkę, ścięło kilka zębów na nakrętce, nakrętka się odkręciła. Łożysko się rozsypało. Czop kwalifikował się wyłącznie na złom. Szczęście całe, że blisko domu i, że udało się kupić nowy czop
  
 
U mnie wymiana łożyska (prawy przód) w Moto-kor na Danusi kosztowała 110PLN