[maly10001] MkVI - Project Yeti - Strona 31

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Również przyznaję że sprytnie to rozwiązałeś, choć sam tablet jako komputer pokładowy średnio mi się widzi - lepszy by był jakiś netbook + dotykowy ekran w konsoli. Dałoby to o wiele więcej możliwości aniżeli tablet - no tyle że z tym byłoby więcej roboty i $$$. No ale podejrzewam że u Ciebie służyć to będzie do multimediów + ew. nawigacja, więc tablet też się sprawdzi .
  
 
Działamy dalej
Zawias poskładany prawie do kupy, komora polakierowana, i upsss trochę szeroko z tą felgą wyszło
  
 
Jest moc
  
 
To błotniki z kosiary załóż i będzie git
  
 
Ja bym bardziej szedł w tą stronę. Jeśli przyjdzie do mojego zakupu za szerokich felg to sam sobie takie zamierzam sprawić.
  
 
ja też bym radził ci to rozwiązanie.Sam przód od cossa chyba będzie kiepsko wyglądał.
  
 
Zakładając cossy, czy te sierpy pójdziesz w ciemną stronę mocy (żeby nie powiedzieć wiejską) Masz zdrową budę o nienaruszonych kształtach to po co to psuć? Tylko po to, żeby wsadzić felgi z parapetem niczym wiadro? Żeby naciąg mieć? Mnie ostry naciąg kojarzy się z drezyną. Dobierz lepiej dobre koło.
  
 
jakie ET ma to koło
 
 
ET15 9J , będę starał się trochę wyciągnąć błotniki
ile dam radę tyle zrobię, a później się zniweluje oponką i będzie pięknie
  
 
Cytat:
2014-06-23 23:00:09, Venom_4x4 pisze:
Tylko po to, żeby wsadzić felgi z parapetem niczym wiadro? Żeby naciąg mieć?



Dooookładnie tak
  
 
Patent z tabletem fajny, chociaż montując go na stałe pokusił bym się już o zrobienie z niego typowego CarPC. Zwłaszcza że są już moduły z oprogramowaniem, umożliwiające odbiór radia FM i podpięcie głośników bezpośrednio pod niego.
Jak sprawa z oprogramowaniem? Będziesz używać jakiejś nakładki w stylu Daschdroid, czy nie?

Robię u siebie podobne rozwiązanie. Radio jako główne źródło dźwięku, i tablet jako multimedialny dodatek.

Cytat:
2014-06-20 09:29:56, Maylo pisze:
Również przyznaję że sprytnie to rozwiązałeś, choć sam tablet jako komputer pokładowy średnio mi się widzi - lepszy by był jakiś netbook + dotykowy ekran w konsoli. Dałoby to o wiele więcej możliwości aniżeli tablet - no tyle że z tym byłoby więcej roboty i $$$. No ale podejrzewam że u Ciebie służyć to będzie do multimediów + ew. nawigacja, więc tablet też się sprawdzi .


Windows to już pomału przeżytek. Już obecnie tablety potrafią zapewnić multum funkcji dawnych CarPC. A jeśli poprawi się jeszcze otwartość sprzętową i systemową to będzie po zawodach.
  
 
Nad nakładką myślałem, co do typowego car pc jakoś nie mam przekonania, wolę spiąć sobie tableta przez bluetooth z radiem
a radia używać właśnie jako dystrubutora dobrego dźwięku, tym bardziej że mam do niego dwa wzmaki, suba , 6x woofer w kabinie + 4x tweeter
  
 
Ponadto obecnie Android ma teraz tak jak Windows wsparcie dla Arduino i Processing, więc każdy może sobie dłubać elektronikę i pisać programy do sterowania czy też do odczytywania wartości sensorów czy przycisków.
  
 
komora silnika dochodzi powoli do ładu i składu, ile mam czasu tyle grzebię przy aucie serwo z nową pompą założone , kolumna poskręcana, ciekawi mnie tylko jedna rzecz, wczoraj zakładałem wybierak i oczywiście upssss nie pasuje flansza do przykręcenia do body, na szczęście miałem drugą w zapasie, ta która siedziała na rs'owym wybieraku miała przesunięcie w lewo i lewarek wychodził po skosie, pomieniałem na drugą i teraz siedzi już prosto.
  
 
Cytat:
2014-06-24 15:53:38, Robot pisze:
Patent z tabletem fajny, chociaż montując go na stałe pokusił bym się już o zrobienie z niego typowego CarPC. Zwłaszcza że są już moduły z oprogramowaniem, umożliwiające odbiór radia FM i podpięcie głośników bezpośrednio pod niego. Jak sprawa z oprogramowaniem? Będziesz używać jakiejś nakładki w stylu Daschdroid, czy nie? Robię u siebie podobne rozwiązanie. Radio jako główne źródło dźwięku, i tablet jako multimedialny dodatek. Windows to już pomału przeżytek. Już obecnie tablety potrafią zapewnić multum funkcji dawnych CarPC. A jeśli poprawi się jeszcze otwartość sprzętową i systemową to będzie po zawodach.


No jakbym miał robić proste car pc to też bym pozostał przy tablecie - raz że taniej wyjdzie, dwa to że brak problemu z zasilaniem Jednakże jakbym miał już pruć deskę u siebie żeby robić miejsce na ekran to wolałbym żeby to miało multum możliwości tj. żeby spiąć się bezpośrednio ze wzmakiem przez we/wy optyczne, co za tym idzie jakiś przyzwoity soundblaster musiałby zagościć , do tego karta TV z DVB-T, odbiornik BT do sterowania pilotem/smartfonem, odbiornik GPS i parę innych rzeczy.
Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - gdybym miał zestrojony silnik na jakimś zew. komputerku to fajnie byłoby mieć możliwość strojenia/zmiany mapy - na windzie nie byłoby najmniejszego problemu, z tabletem to już pewnie trochę roboty, jak i z tym co wyżej napisałem.
Ale to auto przede wszystkim ma popylać, więc nie będzie czasu na patrzenie w ekran
  
 
hmmm...... nie zapominajmy że to jest dalej zwykłe cywilne auto
nie będę w nim siedział godzinami oglądając tv. Wiadomo że można rozbudować wszystko bardzo mocno, niestety ja tego nie potrzebuję , wystarczy mi tablet z navi i bluetooth
  
 
Cytat:
2014-06-25 09:16:15, maly10001 pisze:
hmmm...... nie zapominajmy że to jest dalej zwykłe cywilne auto nie będę w nim siedział godzinami oglądając tv. Wiadomo że można rozbudować wszystko bardzo mocno, niestety ja tego nie potrzebuję , wystarczy mi tablet z navi i bluetooth


Dlatego pisałem że to ma przede wszystkim popylać , rozbudowane CarPC waży więcej niż tablet, no i jest mnóstwo kabelkologii i trzeba $$$. Bardziej pasują tutaj jakieś kubełki, prosta klatka lub chociaż rollbar, bez wybebeszania auta z plastików itp.
Pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-06-25 12:38:35 ]
  
 
Działamy dalej, elektryka pochowana po kątach, wentylatory podwójne tłoczące wstawione ( nie wiem od czego ale dmuchają jak durne), chłodnica od 200sx s14a na pokładzie
przymiarka zderzaka i stwierdzam że naprawdę kozacką robotę odwaliłem
a to wszystko tylko dzisiejszego dnia.
( wleciał też zbiornik płynu hamulcowego bez abs)
przy pomocy kolegi Venoma podpięte spryski lamp, jeszcze tylko przekaźnik i wiercenie zderzaka.
Dobra koniec pierdzielenia czas na foty














  
 
może pan z dalsza porobić zdjęcia?


-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
I dowiedziec sie z czego te wentylatory sa.