Felype, Łada 2106 - LADACO - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A może przepustnica usyfiona?
  
 
Cytat:
2012-11-16 09:07:19, wejlantf pisze:
A może przepustnica usyfiona?



2 tygodnie temu tam zaglądałem, było czysto ale i tak dla pewności lekko przetarłem spirytusem.

Myślałem, że może coś z przewodami WN, kupiłem nawet nówki NGK ale wczoraj oglądałem po ciemaku i nie było przebić więc na razie nie zmieniałem.

Do roboty dojechałem bez przygód. Już zapomniałem jaką frajdę daje jazda ładą
  
 
Kupiłem nowy przewód łączący kolektor z serwem zeby wymienić ten stary sfatygowany. Jednak w trakcie wymiany zauważyłem ze w przewodzie od strony kolektora coś siedzi, jakby metalowa tuleja, która nawet lekko ogranicza przepływ. W nowym tego nie ma. To jest coś potrzebnego???

A i w przewodzie jest trochę oleju, co to oznacza?

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-11-21 18:38:07 ]
  
 
To oznacza, ze powoli umierają uszczelniacze na zaworach.
  
 
A ta metalowa tuleja w przewodzie? Zakładać nowy przewód bez tego?
  
 
Nie spotkałem się nigdy z taką tulejką. Generalnie fotka dużo pomaga, ale...
  
 
Cytat:
2012-11-21 22:47:30, SzokoLada pisze:
Nie spotkałem się nigdy z taką tulejką. Generalnie fotka dużo pomaga, ale...



Ciężko to uchwycić na zdjęciu. Generalnie siedzi tuleja w przewodzie od strony kolektora, jakieś 2cm od krawędzi. Jak wsadzilem do środka srubokret to czułem lekki opór z jednej strony i jest tam trochę syfu z olejem. Na razie złożyłem spowrotem na starym przewodzie
  
 
Felype ja mam do Ciebie takie pytanie troche dziwne Z czego masz felgi te w kratownice? Seryjne z jakiegoś auta czy cięte i poszerzane? Bardzo chciałbym sobie takie zrobić do Samary!
  
 
Cytat:
2013-01-04 20:23:10, djmarkus pisze:
Felype ja mam do Ciebie takie pytanie troche dziwne Z czego masz felgi te w kratownice? Seryjne z jakiegoś auta czy cięte i poszerzane? Bardzo chciałbym sobie takie zrobić do Samary!


To poszerzone 14stki od Poldolota Trucka.
  
 
Tak myślałem ja posiadam juz takie felgi z oponami ale niestety nie jestem jakoś przekonany co do wytrzymałości felgi po cięciu i spawaniu:/ Robiłeś to w jakiejs firmie? Czy może sam we własnym zakresie?
  
 
Kupiłem już takie, poszerzenie robił piotr_64 z forum cultstyle. Gość bardzo dobrze ogarnia temat więc nie mam obaw co do solidności wykonania.
  
 
Rozumiem, sam mam też warunki do wykonania takich poszerzeń, 3 dobre spawarki, walce, tokarkę, i chyba sobie zrobię na próbę dwie sztuki i zbadam jak się będą zachowywały w praktyce tylko taki manewr zrobię chyba na seryjnych felgach Łady bo szkoda mi troche tych z trucka ciąć z tego względu, że są w idealnym stanie.
  
 
Jezeli ci zależy na estetyce, koniecznie przerabiaj felgi oryginalne 13''. To daje super efekt. Nie buj się przerabiać, nic skompliwanego, dużo filmików jest na YouTube.
  
 
Cytat:
2013-01-06 11:05:36, djmarkus pisze:
Rozumiem, sam mam też warunki do wykonania takich poszerzeń, 3 dobre spawarki, walce, tokarkę, i chyba sobie zrobię na próbę dwie sztuki i zbadam jak się będą zachowywały w praktyce tylko taki manewr zrobię chyba na seryjnych felgach Łady bo szkoda mi troche tych z trucka ciąć z tego względu, że są w idealnym stanie.



To poćwicz, i jak ci zacznie dobrze wychodzić to ci podrzucę moje 13stki do poszerzenia
  
 
Cytat:
2013-01-06 11:14:39, SzokoLada pisze:
Jezeli ci zależy na estetyce, koniecznie przerabiaj felgi oryginalne 13''. To daje super efekt. Nie buj się przerabiać, nic skompliwanego, dużo filmików jest na YouTube.


Swoje 13stki mam bardzo zniszczone i skorodowane, dlatego zrobie na nich pierwsze kroki a takie poszerzenia to dla mnie nie byłoby nic trudnego bo posiadam dużo sprzętu, no i umiejętności bo pracuje jako spawacz mig, mag, tig, mma juz bardzo długo a wcześniej przez 2 lata jako ślusarz tokarz frezer. Zrobię 13stki z Samary i dam znajomemu do przetestowania na rajdowym punto jeśli wytrzymają jego jazdę to zrobię te z trucka i jeśli znajdę oryginały z samary w dobrym stanie to także zrobię sobie szerokie "parapety"
  
 
Filipok, muszę cię pochwalić. Fajne masz fotki w profilu
  
 
Cytat:
2013-01-09 21:45:23, SzokoLada pisze:
Filipok, muszę cię pochwalić. Fajne masz fotki w profilu


A dzięki, dzięki...
  
 
Trochę gratów leży i czeka aż się cieplej zrobi...

  
 
Przymiarka nowego koła:






Docelowo ranty będą wypolerowane na lustro.
Jest trochę wysoko, ale to przez to że po drugiej stronie jest trochę niższy profil, poza tym na nowych sprężynach powinna usiąść z 2cm.
  
 
FSO to fso, a ŁADA to ŁADA. To nie to, ładowskie są bardzo podobne, ale ciut ciut łućsze. Szkoda ze tak kombinujesz, ale nic ci nie wychodzi.




To było by to, ten styl co trzeba, no i są szersze. Szkoda, na prawdę szkoda