[wiesiu] MK5 cabrio RS2000 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ten wyglada ladnie ale maski u siebie nigdy w zyciu tak nie zrobie
  
 
Z pełnym grillem tez moze byc spoko.
Jednak jak sie patrzy na cos co jest w jednym kolorze ma to inny wygląd. Wiem cos i tym .
  
 
co nieco w ostatnim czasie porobilem przy aucie:

Zawias, sprezyny Eibach plus amory Monroe gazowe:











Pokrywa rozrzadu dolna z nowym simmeringiem:



A tu zestawik ktory idzie na montaz w niedlugim czasie, mam do tego jeszcze tarczobebny nowe oryginalne, klocki oryginalne, linke recznego oryginalna, szczęki TRW, zacisk z foty jeden jest nowy oryginal, dlugi regenerowany,czyli w sumie jak nowy. Lozyska mam tez nowe firmy FAG.



Zmieniłem bat anteny na nowy, teraz już rozwija się do końca. Na fotce widać różnicę długości. Przy okazji rozlozylem cały mechanizm, oczyscilem i przesmarowalem. Mam nadzieję że teraz wiele lat tego nie będę musiał dotykać. filmik pokazujący pracująca antenę







Zmieniłem też belkę chłodnicy na odświeżona i prosta.





Temat klimy odpuszczam w tej wersji jaka posiadam, chyba będę musiał kupić wersję oryginalna. Z tą co mam mimo że fajny komplecik i spawny to za dużo bym musiał przy aucie siedzieć i dorabiac żeby to odpalić. Klima w tej wersji dokladanej pojdzie na sprzedaz.




[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2015-03-07 15:18:39 ]
  
 
A co masz na myśli że pas pod chłodnicę masz krzywy? Zgiąłeś czy są różne?
Amory na tył już mam, dzięki za chęci.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Stary był lekko krzywy od uderzenia, więc dałem używany prosty wypiaskowany i pomalowany
  
 
a widzisz, bo u mnie po montażu silnika z RSa chłodnica ociera o osłonę alternatora, nie wiem co nie pasi i może są różne mocowanie chłodnic.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
U mnie wentylator haczy o rozrusznik, myślałem że to właśnie wina podpory chłodnicy. Ale po montażu prostej dalej haczyło. Odpowiednio więc poprawiłem obudowę, lekko odginajac co nieco. Co do alternatora nie zauważyłem żeby było aż tak blisko
  
 
Nie wiem co wam tam haczy...w serii nic nie dotyka.silnika nie macie pod kątem?może łapa od strony rozrządu jest z zeteca,ona jest dłuższa.?a zawiasik ładny eibachy są idealne na nasze asfalty
  
 
Cytat:
2015-03-08 08:40:14, wiesiu666 pisze:
U mnie wentylator haczy o rozrusznik, myślałem że to właśnie wina podpory chłodnicy. Ale po montażu prostej dalej haczyło. Odpowiednio więc poprawiłem obudowę, lekko odginajac co nieco. Co do alternatora nie zauważyłem żeby było aż tak blisko



a u mnie w rqb o wydech wyciągłem boshem dziurę w obudowie wentylatora i jest cacy
  
 
Cytat:
2015-03-08 17:46:31, lukirs pisze:
Nie wiem co wam tam haczy...w serii nic nie dotyka.silnika nie macie pod kątem?może łapa od strony rozrządu jest z zeteca,ona jest dłuższa.?a zawiasik ładny eibachy są idealne na nasze asfalty



nic nie wiem o tym, moze wentylator mam nie z RSa... musialbym porownac z innym. Teraz wentylator mam z 4 milimetry odsuniety od rozrusznika,ale to wystarczy,aby bylo wszystko ok.

Eibachy - daja rade, czuc ze jest twardy, ale bez problemu po dziurach sie jezdzi, nie wypadaja mi plomby i buda nie sprawia wrazenie ze zaraz sie rozpadnie.

  
 
wentylator jest OK. Problem jest w poduszce. U mnie jest problem z poduszkami ale nie znalazłem problemu.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Kleszczu albo masz za długą łapę od rozrządu albo mocowanie poduszki w innym miejscu w co wątpię.
  
 
właśnie poduszka od rozrządu w td jest krótsza ale nie da się jej zamontować na tej łapie z RSa a sama łapa jest typowa RSowa, poduszka nie zauważyłem aby była inna niż w innych silnikach.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Działam dalej. Za 24h powinna być złożona w całość i gotowa do montażu:







  
 
Cytat:
2015-03-08 19:36:01, Kleszczak pisze:
właśnie poduszka od rozrządu w td jest krótsza ale nie da się jej zamontować na tej łapie z RSa a sama łapa jest typowa RSowa, poduszka nie zauważyłem aby była inna niż w innych silnikach.



Są różne rodzaje poduszek i nawet w RSie są dwa ale mi chodzi o łapę.innej możliwości przesunięcia silnika nie ma.
  
 
Żeby nie zapomnieć po Scorpio jak to się robi zrobiłem wiązkę silnika.
Dwa przewody dałem oryginalne z nowej wiązki od 1.8 (czujnik ciśnienia oleju i czujnik położenia wału), reszta na przewodach SiF, kostki 2 pionowe wszystkie nowe, bo nie mam narzędzia do ich rozkładania, reszta używana ale jest tak zrobiona jak nowa.

Foto 1

Foto 2

Foto 3



Zmieniłem też półoś prawa kompletna na nową, olej w skrzyni. Wleciala też nowa chłodnica bo stara kamień trafił po powrocie ze zlotu. Coraz bliżej zakończenia prac w cabrio w tym rok. Na wakacje wyjazd do Chorwacji :p mam nadzieję że się uda staruszkiem machnac taka trasę.
  
 
Dbasz o niego to zajedziesz tam i z powrotem .
Fajnie to wszystko wyszło .
  
 
Mogę pomóc Ci w wiazce o którą kiedyś pytałeś
  
 
Założyłem w końcu nowy zestaw audio, sprawdzony,jak na oryginał gra bardzo ok. Wiązka zrobiona bez błędów,wzmacniacz narazie wcisnalem pod deche kładąc na tunelu środkowym i pewnie już tam zostanie. Całość jeszcze nie wcisnieta do końca bo będę to wyciągał aby wszystko ładnie spiac, ale zarys jak to będzie wyglądać już jest

hosting


FOTO oryginalne radio plus CD


[ wiadomość edytowana przez: wiesiu666 dnia 2015-06-07 18:08:38 ]
  
 
W cossim jest takie samo radio?