Moj nowy Avensis w kolerze racing white ! - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przemo gratulacje fura pierwsza klasa
  
 
Cytat:
2003-10-08 18:30:15, przemo_z pisze:
A tak w ogole to co wtorek jestem we Wrocku.
Mam zajecia w sądzie. Koncze ok. 16-stej.
Jak by co to wal na komore...


no to trzeba sie ustawic, a tak poza tym próbowałem dzwonic wtedy do Ciebie ale cos chyba telefon ci nie działał
  
 
Tak jak zapowiadałem, informuję o kolejnych zmianach w aucie.

/ 7 listopad 2003/ W tym tygodniu udało mi się dokręcić przedni spoiler oraz zamontować nowe tarcze i klocki hamulcowe.
Swoistą ciekawostką są tarcze hamulcowe. Jako że żadna z firm produkujących te elementy układu hamulcowego nie oferuje do Avensisa / przynajmniej ja po długich i wyczerpujących poszukiwaniach nie znalazłem/ perforowanych czy nawiercanych zamienników, zdecydowałem się na zakup tarcz firmy Brembo. Tarcze te jednak zostały nawiercone w celu lepszego odprowadzania ciepła a także w celach estetycznych. Rowki na tarczach znakomicie korespondują teraz z wyżłobieniami na felgach. Szkoda tylko, że tarcze nie w stosunku do felgi dość małe.

więcej wiadomo gdzie........

Nawiercane tarcze hamulcowe Brembo.







[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2003-10-12 01:11:14 ]
  
 
Przemo! da się nawiercić tarcze? jak to zrobiłeś? please koniecznie o info!!!!!!!!!
  
 
niop tez bybym, zainteresowany ten etgesik- wiec co dwie glowy to nie jedna
plissssssssssssssssssssssssssssssssssss
  
 
Spokojnie panowie, po kolei....

Da sie nawiercic tarcze we wlasnym zakresie.
Ja zrobilem to tylko dzieki zapewnieniom goscia, ktory testowal to w swoim Leonie 1.8 T z NXem. Nie spodziwajcie sie super zmian, jesli idzie o skutecznosc hamowania. W koncu zaciski i wielkosc tarczy pozostaje ta sama.Jednak odprowadzanie ciepla bedzie lepsze, a mi akurat bylo to potrzebne.

A do tego ten wyglad.....

Przetre szlaki i napisze "z czym to sie je i czy smakuje".


[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2003-10-13 23:45:54 ]
  
 
Cytat:
2003-10-12 01:03:47, przemo_z pisze:
Tak jak zapowiadałem, informuję o kolejnych zmianach w aucie.

/ 7 listopad 2003/ W tym tygodniu udało mi się dokręcić przedni spoiler oraz zamontować nowe tarcze i klocki hamulcowe.



Przemo jesteś magik i manipulujesz przyszłością
  
 
A jak z wyważeniem tarczy i wytrzymałością. Czy nie zmienia to charakterystyki tarczy.
  
 

Przemo jesteś magik i manipulujesz przyszłością
----------------------------------------------------------------

Spokojnie. Wszystko sie zgadza.
Zaznaczyłem tylko kiedy dokonałem tego wpisu u mnie na www.
A ze na forum byla juz inna data, to nic nie szkodzi.


[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2003-10-14 23:14:22 ]
  
 
Cytat:
2003-10-14 11:37:49, Iceman pisze:
A jak z wyważeniem tarczy i wytrzymałością. Czy nie zmienia to charakterystyki tarczy.



Tarczy nie trzeba wywazac. Dziurki sa idyntyczne po 2 stronach.
Co do jej wytrzymalosci, to mysle ze zostanie na niezmienionym poziomie.
  
 
Jestem nowy, trafiłem na ten wątek i powiem tylko jedno: Furka jest naprawdę super. Na tych felgach 17tkach wygląda szałowo, choć brakuje mi w niej tego light-modified grilu z czarnej Ave. A kolor, cóż mogę dodać. Jest śliczny ale niedoceniany. Choć kiedyś tak nie uważałem, do kiedy nie nabyłem Starletki w bodajże identycznym kolorze. Powodzenia w następnych przeróbkach!!
  
 
Cytat:
2003-10-14 23:16:28, przemo_z pisze:
Cytat:
2003-10-14 11:37:49, Iceman pisze:
A jak z wyważeniem tarczy i wytrzymałością. Czy nie zmienia to charakterystyki tarczy.



Tarczy nie trzeba wywazac. Dziurki sa idyntyczne po 2 stronach.
Co do jej wytrzymalosci, to mysle ze zostanie na niezmienionym poziomie.


Rozumiem ze zachowałeś rozkład symetryczny na całej tarczy. W takim razie gratulacje. Daj znać jak sie sprawują. Sam jeżdze na Brembo i udało mi sie już kilka razy nieżle je rozgrzać.
  
 
Jak kiedyś jeździłem IBizą to po dobrych katach wysiadałem z samochody podchodziłem do tarczy przykładałem papierosa i paliłem go bo tarcze były czerwone. Czy to znczy że je zagrzałem
  
 
Cytat:
2003-10-15 00:24:00, Kamyk_ST pisze:
Jestem nowy, trafiłem na ten wątek i powiem tylko jedno: Furka jest naprawdę super. Na tych felgach 17tkach wygląda szałowo, choć brakuje mi w niej tego light-modified grilu z czarnej Ave. A kolor, cóż mogę dodać. Jest śliczny ale niedoceniany. Choć kiedyś tak nie uważałem, do kiedy nie nabyłem Starletki w bodajże identycznym kolorze. Powodzenia w następnych przeróbkach!!



Rzeczywiscie gril wiele zmienia w Ave. Jednak ciezko go zdobyc.

Obejrzalem cobie twojego "bialaska' i takze daje rade.
Na prawde fajny Starlet, co dowodzi, ze da sie wyglądać
dobrze w kolorze białym.

Co do przprowadzonych zmian, to warto porównać zupełnie inną
drogę zmian tego modelu. Zapraszam tu

Starlet 1.3 Rafała



[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2003-10-15 22:56:27 ]
  
 
Cytat:
2003-10-15 22:54:36, przemo_z pisze:
Co do przprowadzonych zmian, to warto porównać zupełnie inną
drogę zmian tego modelu.



Tyż piknie, zupełnie inaczej wygląda niż golas salonowy.
  
 
niop spokojnie ajk nie wiadomo o co chodzi to chodzi o grosiki, ale lepiej jak sie systematycznie modyfikuje niz na huuura, az milejw serduszku sie robi
  
 

Udało mi się zdobyć "chromowany uśmiech" do mojego "białasa".


Teraz, dzięki wyraźistej twarzy autko wygląda znacznie lepiej.
Zdjęcia dołaącze soon.
Pewnie przy okazji spotkania w Srebrnej Górze.....

  
 
Cytat:
Udało mi się zdobyć "chromowany uśmiech" do mojego "białasa".


eno eno teraz tio full wypasik ehehe!!!! gratuluje zdobyczy napewno doda uroku!!!!!!
  
 
Wząłem sie za sciaganie znaczkow z tyłu auta.
Wszystko szlo dobrze, dopoki nie okazalo sie, ze jeden z nich
byl klejony jakims super klejem, ktory na stale zwiazal sie z powloka lakiernicza.
Nie udalo mi sie go zeskrobac i teraz trzeba bedzie odwiedzic lakiernika, bo wyglada to kiepsko.
Tymczsowo nakleilem tam PL-ke...

Co by nie wyjść na lesera, dodam ,że drugi znaczek zszedł bez problemowo i nie ma po nim sladu.



[ wiadomość edytowana przez: przemo_z dnia 2003-11-03 09:49:10 ]
  
 
i juz szybki widze przyciemnione!!
Brawo brawo przemo!!!