[bubs0n] MK7 "osiołek" - Strona 17.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ktoś wie, czy 15" RS7 wejdzie na tarczę 278mm ?
  
 
RS7 16" wchodzi na milimetry na heble ST170
  
 
Czyli na ST200 powinna wejść na milimetry 15"
  
 
300mm w 15" wchodzi czasem
 
 
RS7 ma mnóstwo metalu przy łączeniu ramion z bębnem i obawiam się, że może być ciężko.
  
 
Hmm.. więc bezpieczniej będzie jak za cossielookami się rozejrzę. Ale jakby ktoś był chętny zmierzyć średnicę wewnętrzną 15" RS7, będzie miło.
  
 
bubson są 2 rodzaje felg RS7 15 calowych...tzw 'wklęsłe' mają bardzo fajne ET i na pewno Ci wejdą na hebel z mondka v6.do tego fajnie to wygląda.ja mam seryjne RSowe felgi w swoim i też 278mm bez problemu wchodzą.

-----------------
RS2000 light
była GSI 16V rally
Focus 1.8 tddi kombi
MK7 1.6 16V sprzedany
zbieram na EVO9 :)
  
 
Brytyjczycy nazywają jedne "Softlines" a drugie "Diamond Cut".
  
 
Pisząc RS7, mam na myśli takie ET40:
,
czyli te softline ?

Miał ktoś styczność z takimi nakrętkami, są warte tych 150zł ?





[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2014-07-07 00:25:27 ]
  
 
Ale nie do oryginalnych fordowskich, mają być tzw plywajace
  
 
Te nakrętki to się kupuje głównie jak otwory w feldze są małe. Niby brytyjska produkcja, stal 1008 i kute na zimno. Z tym, że jak mieszczą się zwykłe to bym brał zwykłe. No chyba, że potrzeba coś stylowego do felg za 2k lub więcej.
  
 
Nie, do ori fordowskich, to wiem, że pływające potrzebne i takie zakupie.
Mam też na oku inne felgi, które nie mają dekielków maskujących i pomyślałem o długich kolorowych nakrętkach.
  
 
LPG zaniemogło. Zielona kontrolka się zapala i samochód umiera. Na jałowym biegu od razu gaśnie, nie reaguje na ruchy pedałem gazu.
Jakieś pomysły?
  
 
nie dochodzi gaz do reduktora ? elektrozawor zablokowany ? brak zasilania elektrozaworu ?
  
 
Okazało się że jeden z bezpieczników się spalił. Już się cieszyłem, zrobiłem kilkadziesiąt km i znowu się przepalił. Gdzieś spięcie się robi


[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2014-07-10 18:57:38 ]
  
 
Weź grubszy bezpiecznik to wtedy przepali Ci się tam gdzie masz to spięcie i jak będzie dym to znajdziesz
  
 
Bezpiecznik poszedł w sumie 2 razy. 15A i 10A.
Na podróż nad nasze piękne morze spakowałem osiem 15A bezpieczników, jak się okazało zużyłem 1.
W międzyczasie dotarły RS7. Musze je tylko wymyć i czekać na nowe nakręteczki.

Ronale z ogumieniem 500,- +kw


[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2014-07-14 01:48:48 ]
  
 
Dawno mnie nie było, ogólnie Osiołek marnieje w oczach, ale dzielnie pokonuje kolejne kilometry. W minione upalne lato nawet dojechał do stolicy i wrócił bez zająknięcia. Palące się bezpieczniki, to była wina przetartego przewodu. Niestety, chuligaństwo i ogólna cebula na drogach odbija piętno na Escorcie w wyniku czego połamane zostały dwa zderzaki gdzieś na parkingach. Poza tym poszła uszczelka pod głowicą i termostat. Tak w skrócie zakończył się sezon 2015

Poza tym hamulce z MDO v6 pięknie siadły w RS7


A z tyłu przygotowuję się na wiosnę zakładać tarcze z Foki.


Poza tymi niedogodnościami mam problem z tylnym światłem przeciwmgłowym. Przycisk się podświetla, ale dioda się nie zapala, żarówka również. Na fioletowo-pomarańczowym kabelku jest 12V, czarny to masa, a w pozostałe mają po kilka dziesiątych (0,xx V) volta.


Mam już od ZSMarti skrzynkę na podmiankę, ale jak ktoś ma jakiś pomysł, to chętnie wysłucham.


[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2016-02-04 13:09:08 ]
  
 
Okazało się, że zarówno skrzynka klękła jak i przewód myszy przegryzły. Teraz chociaż wiem, co muszę zrobić.

Przegląd wykazał 2 zużyte łączniki stabilizatora i 1 tuleje wahacza.
Łączniki chyba wytrzymały 2 lata - Febi
Tuleja, nie pamiętam już którą wymieniałem, ale jeżeli padła ta sama, to 6-8 miesiecy - Meyle.
  
 
Mechanik wymienił tuleję, a ja zabrałem się za wymianę łączników stab. Febi przy Meyle wygląda jak młodszy brat.



Wymieniłem też amortyzatory z tyłu. Jak się okazuje według katalogów i namacalnych dowodów springi od KYB są za krótkie do MK7 htb (ten niżej).


Na koniec wymieniłem też filtr paliwa. Śruba się ukręciła, więc nie obyło się bez "trytki"