Opony letnie do 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czeka mnie wymiana na zlot zatem chce zasięgnąć porady, zwłaszcza Białostoczan i okolic.

Jakie marki polecacie na jakich jeździcie. Ewentualnie gdzie warto zajechać.

Cena niestety gra rolę bo odrazu do wymiany będą felgi cały komplet.

Na dziesięcinach komplet letnich wacha się w granicach 630 zł. o ile pamiętam z felgami. Firma nieznana mi nawet ze słyszenia.
  
 
felgi szukaj od poloneza-ok 60 zł za sztuke-czarne,srebrne 20 zł drożej,chyba ze chcesz używaki

popatrz tez na baloon.pl-moze będzie taniej.


opony-tu już jest pole do popisu

jeżeli zalezy na cenie to chyba kormoran,ewentualnie dayton-Maniek kiedys miał źródełko bodajże po 100-110 zł za sztukę.

mozna kupic nalewki Profil po 90 zł za sztuke z montażem-ja miałem,jeździło sie dobrze,aczkolwiek opinie są różne-ja nie miałem złych doświadczen,kumpel miał to to w toyocie i tez sie dobrze sprawowały-jednak w tej chwili bym się nie skusił na to-jakoś za szybko jeżdże.
  
 
Masz może aktualny numer do niego ? Czarne wystarczą srebrolu w pracy nie grakuje ;].

Nadlewki poznałem jadąc z tobą na zlot. Chyba jednak też bym się skusił na oryginał bo odlew jakoś mnie napawa lekką niepewnością.
  
 
Witam
Jak wymieniasz z felgami, to wymień na 14", fele od poldaka trucka to koszt boadaj 65 zeta za sztukę... na to oponki 175/65 R14, lub 185/69 R14 albo 175/60 r14 i masz za jednym ruchem polepszenie stabilnosci jazdy na zakretach
Opony mozna poszukac uzywek, generalnie o 14" łatwiej, i chyba lepiej kupić porzadne firmowe uzywki, niż jakieś szmatławe ale nowe
  
 
Ja mam wlasnie dylemat - czy nowe, których wytrzymałość jest jaka jest i zjade je po 1 albo 2ch latach albo używki porządne markowe. Mam od jakiegoś miesiąca zagwozdkę
  
 
moge ze dwie oponki odstapic jak ktos chce
  
 
Jaki powinien być profil opony o szerokości 185 jako odpowiednika dla opony 175/70R13????? Bo chciałbym szersze kapcie.
  
 
to co to za opony,że po 2 latach się zużywają

bez przesady,u mnie w ładzie dębica wytrzymała 65 tys km
wtedy przebiegi nie byly duże-czasowo było to ok 5 lat.

ja używki już raz kupiłem-co z tego jak po trzech miesiącach trzeba było wymienić spowrotem na letnie,bo na używkach nie dało się jeździć-przy 90 km/h myślałem że samochód oderwie się do ziemi,albo sam z siebie pojedzie do rowu.

po załozeniu spowrotem letnich,mozna było jechac 130 i nic


w grudniu znów miałem dylemat,czy kupić komplet używanych za 650,czy nowych za prawie tysiaka
wybrałem druga opcję,mimo iż nie było to pirelli,czy inny goodyear.

  
 
Ja na tę wiosnę proponuję kajaki przymocować zamiast kuł
  
 
Witam
a zerknijcie sobie baco a tutej
kalkulator opon
  
 
Patrza sobie a nic ino nie widza
  
 
Cytat:
2005-03-14 22:39:17, marcinb pisze:
Patrza sobie a nic ino nie widza



A JAVA u kolegi zainstalowana bo jesli nie to widac nie bedzie nic
  
 
Cytat:
2005-03-14 22:56:04, dcnt pisze:
A JAVA u kolegi zainstalowana bo jesli nie to widac nie bedzie nic


Jest tylko od paru dni mam problem z dajlerem i dopuki informatycy nie wyżucą tego świństwa java nie będzie działać.
  
 
BFgoodrich są dobre i niedrogie. Jak jeździłem z przodu na zimówkach 155(w lato ) to przy hamowaniu blokowało je i samochód sunął do przodu. Na nowych poprostu staje a przeciążenia wyżuca ciało do przodu.
  
 
Ja wlaśnie się zastanawiam na BFgoodrich. Z tego wynika, że najbliższe rozmiarowo są 185/65R13 albo 185/70R13.
  
 
No dobra sprawdziłem - 185/65R13 - niedostępna

185/70R13 - 187zł za BFgoodrich

175/70R13 - 167 zł za BFgoodrich

Wole chyba kupić standardowe i zaoszczędzoną kase wydać na przekładkę, wyważanie itp
  
 
Witam
dlatego tłumaczę od jakiegoś roku że lepiej założyć 14", wybór opon jest bardzo duzy, zarówno uzywek jak i nowych, 13" robią się coraz rzadsze, stosowane w małych autach ale trudno o jakieś ciekawe niskie profile, różnica cen jest stosunkowo niewielka, a co do używaek, jeszcze raz powtórzę swoją opinie, z moich doświadczeń wynika że lepsze są firmowe uzywki, niż nowe byle jakie opony, wolę zmieniać co 2-3 sezony, niż kupić ch...we i jezdzić na nich tylko dlatego że wydałem kupe kasy a okazały się niewypałem, swego czasu kupując komplet dębić VIVo, o mało przy średnim deszczu nie skasowałem auta i siebie bo zbytnio zaufałem ze mam nówki!!! wolę mieć świadomość ograniczeń nienowych opon
jeli wydam 100 pln za komplet ( z wymianą i wyważniem) używek, to jesli okazą się kiepskie nie będzie mi ich żal wyrzucić, ostatnio nie miałem kasy ale widziałem u wulkanizatora komplecik Michelin MTX 2 175/65R14 za 300 pln w bardzo dobrym stanie!!!
  
 
Cytat:
2005-03-14 23:22:52, Leszek_Gdynia pisze:
No dobra sprawdziłem - 185/65R13 - niedostępna 185/70R13 - 187zł za BFgoodrich 175/70R13 - 167 zł za BFgoodrich Wole chyba kupić standardowe i zaoszczędzoną kase wydać na przekładkę, wyważanie itp



Kiepski sklep znalazłeś. Ja dałem w norauto 138zł . Na baloon.pl są za 145zł z wysyłką !!!
  
 
Cytat:
2005-03-15 00:04:57, janisz pisze:
Kiepski sklep znalazłeś. Ja dałem w norauto 138zł . Na baloon.pl są za 145zł z wysyłką !!!



Spoko, spoko - bede szukał tych gum - może jakaś promocja gdzieś się trafi

Szeryf - mi sie 14 nie kalkulują - ja mam komplet dwu sezonowych felg 13 i raczej nie opłaca mi się ich zmieniać na nei wiadomo jakie 14.


[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2005-03-15 08:24:34 ]
  
 
Witam
Znalazlem dzisiaj na szrocie w Gdańsku na toruńskiej, Ritmiaka na fegach 14" od 132 i Argenty (motylki), 4 felgi nawet w niezłym stanie, z przodu 2 zimówki verdeinsten 165/65 R14, z tyłu letnie Kormoran impulser 175/65 R14, opony w niezłym stanie, za felgi gość chce po 30 zeta z oponami po 60 zeta za sztuke, może ktoś z Trójmiasta jest zainteresowany?