CB Radio kto ma? kto coś wie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jak w temacie
Kiedyś coś niecoś o tym wiedziałem ale minęło parę lat i zatrzymałem się kiedy na topie był President Harry i Herbert
A dziś jak wygląda sytuacja w tej branży?
Jakie są ceny sprzętu, anteny samochodowej?
Jakie są możliwości - zasięg tego sprzętu?
Czy trzeba się gdzieś rejestrować i wnosić jakieś opłaty?
Przyznam się że kiedy kupiłem Omege błysnęła mi myśl żeby kupić CB. Fajna rzecz na długich trasach - korki, policja i te inne.
No więc jak jest z CB dzisiaj?
  
 
też się chętnie dowiem conieco-od dłuższego już czsu korci mnie zakup tego "antyradaru"
  
 
Znajomy dużo jeździ po Polsce i korzysta z CB. Twierdzi że to dużo lepsze od anty radaru. Wchodzi na kanał publiczny, pyta się czy bezpiecznie na danaj trasie. Teraz jak stoją z ręcznymi suszarkami to antyradar do niczego się nie nadaje, zbiera jedynie sygnały z przekaźników GSM. A CB głównie używają na TIRach a im zależy na braku kontroli
  
 
w tekim razie panowie posluchajcie
sytuacja ma sie nastepujaco
ceny nowych cb sa dosc wysokie ale za to nowe maja juz homologacje ktora jest wymagana
strsze radia tej homologacji nie maja bo przewaznie potracily juz waznosc (waznosc homologacji to bodajrze 3 lata) a roboc na nowo homologacji sie nie oplaca bo to impreza drozsza od nowego radia ( paranoja)
ponad to trzeba sie zarejestrowac w par (panstwowa agencja radoitelekomunikacyjna) i tam wyrobic papiery na cb do auta
i zawsze te papiery (czytaj pozwolenie ) wozic ze soba w dowodzie rejestracyjnym bo za ich brak policja wystawia wysokie mandaty
ps
jesli chodzi o zasiegi tych sprzetow to nie zmienily sie one i nadal wynosza okolo 10-20 km w zaleznosci od waronkow pogodowych i uksztalotowania terenu
aaaaaaaaa i jeszcze jedna jak juz zdecydujecie sie na cb
to zapraszam na kanal 19 bo to jest kanal dla tych co za kierowqnica i wszystkiego dlugiego z wyjatkiem drogi hamowania jak to mowia kierowcy tirow ))
  
 
Witam

Ale mozecie okreslic ile taka imprezka kosztuje w PLN (juz ze wszystkim to znaczy z papierami)?

Pozdrawiam
Osiah
  
 
Kurde miałem kiedys Onwe, to cienkie radio było ale było, hmm może bym tez pomyslał nad taka zabawką to fajna sprawa
  
 
Witam! Mnie tez to kreci miec CB i jak sobie pomykam to porozmawiac z innymi kierowcami co i jak itp. Polecam strone www.president.com.pl Sa tam opisy modeli i ceny ,opisy anten i ich ceny poprostu wszystko.Powodzenia
  
 
witam panowie ja częśto używam CB'ka jeżdżąc jako PILOT.Powiem tak bez tego nie ruszam się za miasto,za duże straty na mandaty,heh..... nie wiem co teraz jest na topie szczerze mówiąc,ale dobre radyjko ojciec kupował 2 latka temu (nowe żeby mieć homologację)to ze wszystkimi papierami wyszło mu koło 700 stówek ale radyjko ma wypasione,ciekłokrystaliczny wyświetlacz i przycisków zez 10 ipare pokręteł-jak dla mnie niezły bajer ale bez sensu do autka.JAk do auta to jestem za tradycyjnymi szumofonami tzn.onwa,midland,alan i cobra<-niektóre może już stare ale i tak spełniają zadanie.Jeśli ja bym miał kupować cb'ka to walnąłbym se używanego i załątwił pozwolenie(ostatnio na swego alana dostałęm na 10 lat<-to jest wypas co,hehe... Szumofony w anansach czy gdzieś koło 100,-można nabyć ale radze dać je najpierw komuś do sprawdzenia kto się zna żeby nie było zabardzo w środku namieszane,antene jak już to tylko nową koło 100,- też już w 100% spełniające zadanie.Skaładki są coroczne i to są jakieś groszki koło 50,- o ile dobrze pamiętam.
PS:uważajcie jeśli was "chłopaki" zatrzymają i wylukają antene to chcą pozwolenia(mają do tego pełne prawo)jak nie macie to kiedyś kończyło się na "mandatach".teraz nie wiem bo mam pozwolonko.

Dzięki temu sprzętowi naprawde idzie sporo kasy zaoszczędzić,ale i tak trza chować bo zawiną z autka.
Jakby ktoś coś to myśle że udałoby mi sie załatwić komuś coś tak jak sobie coś udało mi się załatwić.
Pozdrawiam.
  
 
"Do posługiwania się radiem CB nie potrzeba żadnych specjalnych kwalifikacji. Wymagana jest rejestracja urządzenia w Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej. Roczna opłata za użytkowanie CB Radia wynosi 7,32 zł. (za stacje przewoźną)." tak mało??
  
 
artec noi po co herezje głosisz i ludków w błąd wprowadzasz????????????????????????????
Tak jak pisałem koszty coroczne napewno ni są tak niskie ale za wysokie też nie <-chyba koło 50,-,a prawa jazdy na CB radio jeszcze nikt nie robił więc wiadomo,musisz miec pozwolenie z PARu,a żeby je uzyskać trza mieć nowe radio i troche zapłacić lub stare i dużo więcej zapłacić!

pozdro........
  
 
przepraszam nie zanm sie tak chciałem tylko pokazac co znalazlem na stronie którą podał kolega densing
Pozdrawiam
  
 
Tak jak Elwis napisał nieopłaca się kupować radia z kilkoma bandami i takie co ma 400 kanałów, starczy radio z bandą C i pełnym zakresem kanałów na tej bandzie, mikrofon też zwykły bez pogłosu bo po co ktoś ma słuchać o czym całe auto gada, no i zwykłą antenę, pozwolenie i do boju. A antene do fury to jeszcze chyba ma mój sąsiad i puści ją za śmieszną kase.
  
 
Witam
No i znalazłem stronkę www.radio.org.pl a na niej wiele ciekawych info: zasady ceny modele i inne.
Ceny nie są aż tak zaporowe żeby na serio nie przemyśleć kwestii zakupu i montażu CB.Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę kwestię ostrzeżeń przed patrolami i radarami policyjnymi
inwestycja taka szybko się "zwróci" a i podróż będzie przyjemniejsza a kontakt tańszy od komórki
a jak z zestawami głośnomówiącymi? Czy tak jak z komórkami nie można przez CB nawijać podczas jazdy?
PZDR Vincent
  
 
Vincent przepisy są takie że:
"nie możesz kożystać z telefonu podczas jazdy pojazdem który wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu"
A CB Radio to nie jest telefon ,pozatym jest stworzone właśnie po to żeby nawijac podczas jazdy,więc droga wolna......

Pozatym CB ma jeszcze jeden ważny plus->mianowicie nieraz musiałęm gdzieś dojechać na czas bez żadnego ale i CB pomagało bardzo ,szczególnie jak jedziesz samemu i Cie nuży to troche ponawijasz i lecisz dalej........

DamianSz?jaka to antenka i za ile???????
  
 
kupujesz radio (najlepiej nie kradzione ) jedziesz z nim do PARu i tam spisuja nr seryjny podajesz im swoje dane i nicka placisz chyba 25 zl na rok, zakladasz bagnet na dach i w trase (uwazaj przy parkowaniu do garazu zeby Ci dachu nie zlozylo :lol ..... Antene wez wielka z przeciwwagami to bedzie sciagac inne z dachow jak bedziesz jechal....
  
 
JAK KUPISZ UŻYWKE TO MUSISZ ODDAĆ DO PARU ŻEBY PRZESZŁO TESTY I DOSTAŁO HOMOLOGACJĘ,Z REGUŁY W UŻYWKACH BYŁO COŚ GRZEBANE I JUŻ NIE PRZEJDZIE,A TAKA ZABAWA NIE JEST WARTA ŚWIECZKI LEPIEJ KUPIĆ NOWEGO POTENCJALNEGO SZUMOFONA<-PO1 MASZ NOWE ,PO2 MASZ LEGALNE,PO3 KOSZT PORÓWNYWALNY A MASZ GWARANCJE
  
 
Miałem CB, kiedy pracowałem w serwisie urządzeń grzewczych i od cholery jeździłem po kraju. Rewelacja. Inwestycja "zwraca się"
stuprocentowo, a przy okazji miło czasami pogadać.
Jakiś czas temu robiłem wywiad i na taki zwyczajny sprzęt, bez wielkiego szału, ale przyzwoicie sprawujący się i spełniający swoje zadania, trzeba wydać ok. 500. Mówię o sprzęcie fabrycznie nowym. Jak tylko bozia pozwoli, to od razu sobie wstawiam,

Pozdro
JuIcE
  
 
Panowie i Panie

Pytanie :
czy faktycznie blacharnia sprawdza teraz papiery ??
Kiedyś ostro się w to bawiłem powiem więcej robiłem też w krótkofalarstwie i nawet grzebanie w szumofonie nie jest dla mnie tabu. I jakieś 5-6 lat temu nikt nie sprawdzał papierów itp.

drugie pyt: czy faktycznie ktoś sprawdza homologację ??? bo mam wiekowego ale b.dobrego alana 28 - radyjko przednie i szczerze powiedziawszy szkoda mi kupować nowe (ile ewentualnie kosztuje przeprowadzenie homologacji)
  
 
Witam Koyote (dawno nie byłeś)
Ja fachowca i speca po Polsce szukam a mam go pod ręką w Regionie
Nie zapomnij o Spocie w niedzielę i przywieź tego Alana. Pooglądamy może nadamy jakąś audycję ze Spotu
No tego jeszcze nie przerabialiśmy
A więc bierz CB na Spot powiesz mi co i jak.
PZDR Vincent
  
 
radio zabiore ale nic nie pogadamy bo anteny samochodowej nie mam - kiedyś miałem ale zajeb...li