CB Radio kto ma? kto coś wie? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siedzialem kiedys w CB kilka ladnych lat i wozilem w autku na lewo kupujac radio uzywane i chcac je zarejestrowac zupelnie nie jeste oplacalne a poza tym PAR uwielbia utrudniac zycie ludziom.W autku najlepiej sprawuje sie ONWA MK1 antena ALAN 9+ i jest ok. Gdyby ktos chcial to mam ALANA 87 radyjko z bajerami ale sporych rozmiarow nadaje sie raczej do domu
  
 
Szanowni koledzy Oplowcy - CB radiowcy.
Proszę o informacje, gdzie można tanio kupić CB radio, sprawne! Interesuje mnie raczej W-wa lub Radom. Może ktoś z Was chce pozbyć się takiego sprzętu.?
Jeśli ktoś może odpowiedzieć na to pytanie, bardzo będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Marek
  
 
http://www.gieldy.pl/02.shtml?1=4===04 Cześć kliknij może coś Ciebie zainteresuje--Pozdrawiam andrzej
  
 
Kiedys byl ten temat poruszony na MantaClub,
a ja chcialem was tez o to zapytac:
kto z was ma / uzywa w aucie CB?
Czy uwazacie to za przydatna rzecz czy tylko zbytek?
  
 
Witam
Temat był już poruszany więc odświeżyłem i połączyłem Twój wątek Sławku z tym dawnym, który sam kiedyś wstawiłem...mnie też interesuje zakup CB, zwłaszcza na trasie jest to super rzecz i np. wczoraj gdybym je miał spędziłbym nocną podróż milej i przyjemniej zapewne...
  
 
Dzieki Vincent za pilnowanie porzadku
Bo ciala dalem i zapomnialem ze byl ten watek...
Dobra to inczej - kupilem antenke, jade dzisiaj do kumpla
po Alanka 100 i mam zamiar zamontowac...
I teraz tak - zaryzykowalibyscie jazde np do Wiezycy bez papierow?

Pytalem jakis czas temu faceta ktory handluje i serwisuje ten sprzet
w Szczecinie i mowil ze odkad nie ma juz PAR-u i zajmuje sie tym URTiP
to badani jest tanie i bezproblemowe - kilkadziesiat zlotych
a to co wy piszecie znacznie od tego odbiega - jak to jest w koncu?
  
 
w hurtowni w ktorej pracuje mozna kupic radyjka CB oraz anteny, z tego co pamietam to w tej chwili mamy Alany - cena ok 300zl
a wiec zapraszam po zakupy
  
 
mysle ze jest wielka szkoda to ze minela ta era cb,mysle ze miala ona swoj urok i dusze,dobrze ze sa jeszcze kierowcy co to doceniaja,a pozatym to chyba sto razy lepsze niz antyradar a cena nizsza
  
 
Witam
Ciekawe rzeczy prawisz Arucha...
Zawsze powtarzam że Klub Opla to nie tylko auta to wiele nowych znajomości na wielu płaszczyznach...muszę do Ciebie podjechać kiedyś...
A jeśli chodzi o CB Sławku to w Regionie naszym mają sprzęt Grzesio1 i Don Koyote...wal do nich...
No i Arucha pewnie też jest bardzo zorientowany skoro pracuje w takim punkcie
  
 
Wiecie co?
Ja się kiedyś bardzo mocno bawiłem w te klocki (Stefan 2800, czyli KingKong ), ale były wtedy inne czasy. Potem przyjechałem do wielkiego miasta zwanego Szczecinem i przywlokłem ze sobą radyjko i antenę do akademika. Montuję, mówię do kumpli z pokoju: "A teraz patrzcie i podziwiajcie" . Power on. Kanał 28 (wywoławczy, nie do rozmawiania). "Qrva, ty ch&(*ju sper%&*#% bo ci naje*&^*ę". Power off. Zdjęłem antenę i schowałem radyjko do plecaka.
No cóż... przyszły nowe czasy, tatusiowie synkom za ładną cenzurkę kupili zabawkę i się zepsuło . Od tamtej pory nie dotykam radia. Leży w szafie S-Mini. Jakby co, to do wzięcia.
  
 
Heh Utak3r bo nie ten kanal wlaczyles
Nie wiedziec czemu w Szczecinie wszyscy stali na 1 kanale
A na 28 to sie tirowcy bluzgali...
Ja tam w goracym licealnym okresie to dniami i nocami przy radyjku
albo na pijanskich ogniskach i tego typu imprezach siedzialem
Ale potem niestety wszystko umarlo...

A tak BTW to masz moze swr-mietra i moglbys wziac na spocik?



[ wiadomość edytowana przez: slawek dnia 2004-02-11 03:36:46 ]
  
 
Witam,
Ostatnie kupowałem jakieś 4 miechy temu, ale do tej pory nie powinno się nic zmienić.
Zmiany prawne były wcześniej.
Ważne:
moc max. 4w
ilość kanałów 40 -------BEZ WSTĘG.
Homologacja to jedna rzecz, natomiast krawężniki czepiają się o zezwolenie wydawane notabene automatycznie na podstawie wniosku (koszt ok 80zł). Kara za brak to jakieś 3500zł, rozstrzyga Sąd Grocki albo 50 na śniadanie.
Kupując nowe radio w sklepie dostaje się wyciąg z homologacji radia razem z wnioskiem do wypełnienia.
W tej chwili (no jak kupowałem) zezwolenia dają do 10.2013r.

Czy się opłaca? Zależy kto ile jeżdzi.
NA PEWNO tańsze niż mandaty.
Bardzo przydatne przy omijaniu korków - zakładając, że miejscowy albo obeznany jest w zasięgu.
AAAA raczej nie polecam kupna używanego, gdyż zezwolenie dostaje tylko właściciel (ten który pierwszy je rejestrował) albo osoba przez niego upoważniona na jego wniosek!!!!!!!!
  
 
No tak to mam juz zestawik - Alan 100 i antenka na magnes -
jutro podlacze w aucie i mam nadzieje ze przy okazji niedzielnego
spotu bede mial okazje wyprobowac
  
 
Witam:
od dluzszego czasu wpadl mi taki pomysl zeby zalozyc w autku CB-RAdio co wy nato?
ma ktos jakis pomysl?
POZDRAWIAM!!!
  
 
archiwum
  
 
przejżałem troche postów na temat CB. Te posty były z pół roku temu.(albo i więcej) Czy nastapiły jakieś zmiany i zasady w związku z nabycie CB?Czy wasze deklaracje założenia CB doszły do skutku?kto ma to CB w OKP? Tyle pisliście że założycie ico? zdaje egzamin?proszę o wypowiedzi i podpowiedzi. Nie odsyłajcie do archiwum, bo minął jakiś czas i mogło się pozmieniać w tej kwestii.
Podpowiedzcie gdzie co i jak z tym CB!!
  
 
posiadam CB Radio od chyba 6 lat -tyle, że stacjonarne, wiele razy też zastanawiałam się nad mobilnym, ale nigdy nie miałam ochoty wydawać kupe siana na radio z papierami, a dawać niebieskim zarobić tylko dlatego, że raz na jakiś czas (w tej chwili chyba tylko kierowcy zawodowi siedzą na radyju) posłucham co się na drogach dzieje i jak gdzie trafić może być jak dla mnie nieopłacalne, bo mało wyjeżdżam poza miasto.

ale jakbyśmy mieli jakiś klubowy kanałek -może czasem propagacja dałaby pogadać z klubowiczami z drugiego końca Polski, lub przejezdnym posiadającym mobilne CB np. wskazać jakąś drogę, pomóc przez CB kiedy ktoś z innego regionu zawita w naszym regionie

...to się napisałam
  
 
i co słychać pati na drogach w mieście? to jest ciekawy temat.tylko jak to się ma do rzeczywistości?
...i co dalej szanowne OKP????
  
 
Ja tez mam CB stacjonarne Nawet podlaczone, wystarczy tylko odkurzyc i zalaczyc

Jak by cos sie ruszylo to mozna ustalic jakis kanal
  
 
tez sie nad tym zastanawialem tylko ze tak jak pati powiedziala szkoda mi kasy wydawac. ale jesli pojawi sie kanal klubowy to moze i sie skusze na radyjko