CB Radio kto ma? kto coś wie? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jestem za CB w samochodzie. Przecież nie musi sie ono znajdowac na wierzchu - można je zamocować w schowku i psy nie bedą się czepiały bo nie bedą go widzieć . Jakby co to ja sie na to pisze (CB do samochodu przecież można kupić używke w dobrym stanie, na pewno będzie dużo tańsze) - pozdrowienia
  
 
Cytat:
2004-05-22 13:52:13, Gepsi pisze:
Witam
Jestem za CB w samochodzie. Przecież nie musi sie ono znajdowac na wierzchu - można je zamocować w schowku i psy nie bedą się czepiały bo nie bedą go widzieć . Jakby co to ja sie na to pisze (CB do samochodu przecież można kupić używke w dobrym stanie, na pewno będzie dużo tańsze) - pozdrowienia



A jak chcesz ukryc antene
  
 
no to trzeba będzie odkurzyć radyjko, przedmuchać zasilacz, pozbierać przeciwwagi i poskładać antenke -tylko gdzie ten kabel od antenki

czeci -pomyśl nad kanałkiem trójmiejskim -to se pogadamy czasem (p.s. na radyjku wołali na mnie po prostu Patrycja, Patka -może kiedyś mieliśmy przyjemność pogadać?)

pozdrówki

-aha -no niebiescy JUŻ rozpoznają antenę CB w aucie -ciężko ukryć -ale widziałam kolega zając_11 się tym nie przejmuje
  
 
Cytat:
2004-05-22 21:05:50, patkasunny pisze:
no to trzeba będzie odkurzyć radyjko, przedmuchać zasilacz, pozbierać przeciwwagi i poskładać antenke -tylko gdzie ten kabel od antenki

czeci -pomyśl nad kanałkiem trójmiejskim -to se pogadamy czasem (p.s. na radyjku wołali na mnie po prostu Patrycja, Patka -może kiedyś mieliśmy przyjemność pogadać?)

pozdrówki

-aha -no niebiescy JUŻ rozpoznają antenę CB w aucie -ciężko ukryć -ale widziałam kolega zając_11 się tym nie przejmuje ::



Niestety nie pamietam cie z radyjka to bylo tak dawno...
Czy moze byc kanal "11" ? kiedys tam przesiadywalem.

A wiec "73"


[ wiadomość edytowana przez: czeci dnia 2004-05-23 02:41:25 ]
  
 
Hmm ... Bylem posiadaczem CB Radia bazowego jak i mobilnego. W mobilku bylo bardzo przydatne szczególnie podczas wypadow poza miasto. Od ponad 3 lat nie mialem z tym cudem techniki juz stycznosci a to dlatego ze "dzieci w wieku 5-10-15 zaczely sobie robic kawaly w eterze" no i dalem spokoj, ale ....... wracam do CB bo jest przydatne. Wiekszosc TIR-owcow je posiada a oni sa bardzo uczynni i jak wyjezdzalem na szose za miasto wyszalec sie samochodem to pytalem sie czy czasem na psy sie nie natkne....


Pozdrawiam wszystkich OKP i uwazam ten temat za swietny
  
 
no aż mi głupio i miło że temat się ruszył i jest aktualny. Ja jestem jak narazie w fazie pytań co jak i kiedy.mam nadzieje ze w niedługim czasie bede miał to cb. najpierw musze sie dowiedzieć co z tymi homologacjami?opłatami?zezwoleniami itp
opinie są różne.bardzo różne
też tak sądze ze to jest dobra rzecz i niedroga w użytkowaniu mam na myśli stosunek wydanej kasy na cb do kwoty mandatów.
czekam na dalsze wypowiedzi,podpowiedzi
"Razem nam łatwiej, lepiej i przyjemniej-@recki"[addsig]
  
 
Z oplatami to jest tak 82 zl za rejstracje radia na twoje dane osobowe, czyli nikt oprocz ciebie nie moze jezdzic samochodem z tym radiem chyba ze go odlaczy i schowa, lub zaplaci 82zł i wykupi jesze na siebie.
Radio mozna zarejstrowac tylko jezeli ma homologacjie, homologacjia jest wydawana na konkretny model radia a nie na egzemplaz, wiec jezeli ktos nie ma tego swistka z homologacja to nie znaczy ze jego radio go nie posiada.
Radio rejstroje sie w URTIP-ie i tylko do rejstracji potrzebna jest homologacjia, zeby sie dowiedziec czy dane radio ja posiada mozna zadzwonic do tego urzedu(URTIP) i powinni powiedziec, jezeli radio nie posiada homologacji mozna przepisac nr seryjny radia i sprobowac zarejstrowac go jako model np. tej samej firmy tylko z homologacja( ja nie biore za to odpowiedzialnosci )

Radio bardzo przydaje sie w trasie mozna dowiedziec sie gdzie stoi policjia, znalezc ulice w obcym miescie, lub uzyskac informacjie o roznych zajsciach drogowych, czasami tez mozna z kims pogawedzic.
Kanal samochodowy to 19.

Mam nadzieje ze to troche rozjasnilo.
  
 
NO Prosze widze ze temacik sie rozchodzi
to jest mysl z kanalem dla OKP trzeba zapuscic temat GSI niech dziala chlopak ja widzialem takie na allegro za niecale 300zl podobno niezle jeszcze antenka i inne bajery moze w 350 sie zamknie temat no fajnie bybylo miec kanalek klubowy...
POZDRAWIAM!!!!
  
 
Rozjaśniło. Dzięki. jutro jade pogadać, obejrzeć no i może... kupić.
dam znać
A kanalik klubowy ok, ale są pewne jakieś ale
Jak to miało by działać kiedy niema spotów?czy nie zadalko od siebie mieszkamy?itd itp
A mobilne to napewno by się przedało na spotach albo np na ATS.Prawda?
  
 
no i tu trzeba by powiedziec o tzw. podstawie, bokach, dziurach, wstegach itd
koledze Kamilowi dobrze idzie wyjasnianie, wiec moze jemu te kwestie pozostawie
  
 
Cytat:
2004-05-25 00:09:09, patkasunny pisze:
no i tu trzeba by powiedziec o tzw. podstawie, bokach, dziurach, wstegach itd
koledze Kamilowi dobrze idzie wyjasnianie, wiec moze jemu te kwestie pozostawie



To o czym piszesz to dla mnie narazie czarna magia ,

niedawno przeszedlem przez etap rejstracji wiec napisalem co wiedzialem . W radiu mam tylko podstawowa 40 i 4w, nie zamierzam nic zmieniac poniewaz i tak nie kozystam z niczego innego jak squech i kanal 19.
Pewnie tego nizej i tak nikt nie bedzie czytal, ale i tak napisze

Moze napisze o antenie w mobilu bo to zazwyczaj naciezsza sprawa. A wiec mamy do wyboru:
1)Anteny przykrecane do podstawy, podstawa siedzi w dziurze w dachu(trzeba pruc nadwozie).Tutaj zazwyczaj anteny od 1-1,5m w góre. Zalety- b.db jakosc, duzy zasieg przy 1.5m mysle ze 10km spokojnie mozna wyraznie rozmawiac
Minusy- trzeba wykrecac na noc bo moga ukrasc, ale nie kazdy ma miejsce na 1.5m antene w samochodzie, po drugie nie kazdy ma ochote wiercic dziure na srodku dachu.Trzeba stroic specjalnym przyzadem(SWR-em).
2)Magnesówka przykrecana do podstawy magnetycznej(mozna zdjac w kazdej chwili)Zalety-mozna przenosic do kilku aut, mozna kupic takie od 50cm(bardzo nie lubiane przez starych wyjadaczy, mi w zupelnosci wystarcza), nie trzeba ingerowac w nadwozie.
Minusy- slabsza jakosc przy tej samej dlugosci anteny, rysuje dach(kabel i sama podstawa).
Są jeszcze rozne podstawy do przykrecenia do relingów, do brzegu dachu itd.
Antene montujemy na srodku dachu

A samo radio jak na poczatek najlepiej uzywane, jezeli ma jezdzic w samochodzie to i tak sie poobdziera, a jak sie komus znudzi zawsze mozna sprzedac za podobna cene. Polecane radia do mobila to Onwa, Alan 28(takiego mam), i jakis President w tej chwili nie pamietam. te radia chodza w przedzialach do 200zł + antena w zaleznosci od potrzeb 60zł do ilu sie tam chce
Czyli podstawowy zestawik to 200radio + 82rej + 60ant = 340zł ze wszystkim liczone z gorka. I mozna nadawac
  
 
w swoim poprzednim autku robiłem dzirę w dachu, teraz biorę radio tylko w trasy, wiec leży sobie w schowku a antena magnesowka w kufrze, to chyba najkepsze rozwiazanie, radyjka sa na allegro już po niecałe 100zł, generalnie sprawa godna polecenia, a już napewno się amortyzuje szybko w postaci uniknietych mandatów
  
 
Witam
No w sumie o antenie nie pomyślałem - a czy ta opłata za rejestracje CB 82 zł to jest na zawsze czy tylko np. na rok ???
  
 
patkasunny
Zgodnie z ustawą ....itd, itp. DOZWOLONA jest tylko podstawa z 4w na wyjściu.
U mnie na wsi mówią: chytry dwa razy traci.
Dobra antena samochodowa np Magnum kosztuje ok 100zł.
Polecam President iowa.Zalety: krótka, sztywna, przyrost 4 db itd... Ceny nie pamiętam ale warto.


Gepsi
Opłata jest raz na coś koło 10 lat. (Archiwum twoim przyjacielem).
Już to opisywałem.

Kamill
Na pozwoleniu jest kilka podstawowych rzeczy:
-znak wywoławczy (nadawany z urzędu)
-typ radja np. president harry classic
-NR. FABR. !!!!!!!!!!!!!!!
-rodzaj sy., emisje,moc
Za brak "Pozwolenia radiowego" mogą dać tzn. zabrać coś koło 3500. Nikt głupi nie jest i nr nawet nibiescy umieją porównać. Konsekwencje chyba wiesz jakie są.

Kupno radja to czysta kalkulacja.
Mandat za prędkość 100-300 średnio
Śniadaniowe, każdy wie sam.
Radio nowe (brak problemów,gwarancjia) ok400 + antena 100=500.

To oficial a do domu polecam President Lincoln. Używane ok 350zł. Ma wszystko co trzeba. MIŁEJ ZABAWY
  
 
hmmm a jesli ktos wie to gdzie moge kupic takie radio (wiem ze na alegro) a gdzies jeszcze byle z homologacja
a i gdzie sie placi te 82zl?
pozdro
  
 
Cytat:
2004-05-25 21:16:04, FilipTeodorek pisze:
hmmm a jesli ktos wie to gdzie moge kupic takie radio (wiem ze na alegro) a gdzies jeszcze byle z homologacja
a i gdzie sie placi te 82zl?
pozdro



Oplacic mozesz w URTIP-ie musisz znalezc na tej stronce adres w swoim wojewodztwie(w tym w ktorym jestes zameldowany), w innym nie mozna bo sprawdzalem. Wniosek jest gdzies na stronie, jako model zasilacza podajesz akumulator jeszcze jakies pierdoly i czekasz ok 2 tyg tyle zajmoje im wyrobienie.
Radio tak jak pisales na allegro jezeli uzywane, nowe mozesz np. w warszawie w megumie.

Szybki
Co do rejstrowania innego modelu radia chodzi o to iz podaje sie nr seryjny z radia tego co masz w samochodzie a wpisuje sie jako nazwe jakis blizniaczy model z homologacja. Policja nie moze tego stwierdzic tym bardziej jezeli np zetrzesz napisy z panelu, a pozatym mozesz powiedziec ze radio kupiles jako model podany przez ciebie we wniosku, a sam nie musisz wiedziec czy to faktycznie jest ten model.
Ja osobiscie polecam alana28, mam tez onwe w domu dla rodzicow kupilem za 60zl sprawną tylko nie mam jeszcze anteny i czasu zeby to zalozyc wiec nie wiem jak chodzi w praktyce.

Jescze dodam iz niektorzy kojaza radio CB z ciaglymi szumami w kabinie i strasznie nie wyraznym glosem(przynajmniej kojazy sie tak moim znajomym). Prawda jest taka ze po przykreceniu squecza nic nie slychac dopuki ktos nie zacznie nadawac , a jezeli mowi nie wyraznie przykrecamy jescze bardziej squecz i wycinamy takrze jego. Szumy sa tylko przy przejezdzaniu pod linia wysokiego napiecia(te takie wielkie slupy)
  
 
Jeszcze ogloszenia ze sprzedarza radii mozna znalezc na pl.rec.radio.cb, takze jakies informacjie bo siedzi tam sporo zapalencow.
  
 
jedna uwaga, dobre radio nie dosć, zę kosztuje, to jeszcze trzeba zabierać z samochodu, w moim autku jeździło proste radyjko, najwyżej gruszke chowałem do schowka i jakoś nigdy się nikt nie włamał, a przecież cale dnie sie kręce po wawie, radio z homologacją wylądowało w końcu w domu, na parapecie, a w samochodzie jeździl tańszy "klon", mimo częstych kontrlo na drodze nigdy nikt nie sprawdził moich papierow a co dopiero numeru radyjka
  
 
Nawet nie wiecie jak ciesze sie z utworzenia tego wątku. CB Radio mam od 7 lat, ale niestety od 3 lezy i zarasta kurzem. Ile to nocy sie przegadało....... Mialem kiedys w samochodzie ale tylko okazyjnie. Fajna sprawa. Polecam na dluzsze wyjazdy na kilka fur. To jest dopiero impreza. Dzialajacy zestaw do samochdu (radio + antena) mozna kupic juz od 100 zl. z papierami.
Ja zarejestrowane mam bardzo podstawowe radyjko (Alan 27) ale na bazie stało Galaxy Pluto, 6x40 , AM, FM, USB, LSB, jakieś 22 W po przeróbkach. Do tego lekkie wzmocnienie modulacji z pogłosem i antenka 58 z trzema na dachu. No leciało sie z tego.
Gorąco polecam.
  
 
No i mam CB. Jakiś wynalazek za 200(nowy) ale jak na pierwsze radio to wystarczy to prostota. Też mi sie (już) wydaje ze nie korzysta sie za wiele z bajerów z radia np. za 500 zł. kanał 19 i wszystko jasne. Wiara, mówie wam to jest bajka. Zajebcipcie. Ile się rzeczy można dowiedzieć to szok. . No nie wspone już o tym gdzie blacharnia z suszarką stoi, ale ogólnie o wszystkim co w mieście się dzieje. A kierowcy (co trochę juz jeżdzą po tym świecie)to najbardziej mili ludzie w układzie warszawskim.
Antenke kupiłem magnesówke ale jak początke to starczy(może kiedyś zmienie)
mnie wyniosło to ok 400-full legal i sevice i new(i nieżałuje)
Super sprawa-jeśli ktoś niema CB a chce kupić to gorąco polecam.REWELACJA i ZAJEBCIPCIE.
A zgłoszenie wysłałem pocztą z naklejonymi znaczkami skarbowymi(podobno też tak można) Gostek co kupowałem u niego to mi powiedział ze nie trzeba jeździć (już) do URTiP
Moge dać namiary na tego gostka od CB.
CBserwis Gniezno