Stacje Orlen i Bliska - promocja cenowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Promocja za zakupy gotówką paliw na stacjach Orlen i Bliska (rabaty przyznawane w weekendy).

Więcej info tutaj.
  
 
w radio słyszałem że orlen rozważa rezygnację z możliwości płatności kartami - rocznie ponoszą koszty transakcji rzędu 100 milionów złotych podobno
  
 
czytałem o tym i już widzę jak każdy będzie woził 300-500 pln żeby zbiornik do pełna zatankować.

Sami sobie nóż w plecy wbiją.
  
 
Ehh widziałem na bliskiej, tylko czemu nie gaz...
  
 
Nie wiesz?
Bo gazz to złooo
  
 
Cytat:
2012-07-09 19:22:22, Wiktorzi pisze:
czytałem o tym i już widzę jak każdy będzie woził 300-500 pln żeby zbiornik do pełna zatankować. Sami sobie nóż w plecy wbiją.



poprowadź przez jakiś czas własny biznes ze śmieciową marżą i ciekaw jestem jak będziesz kochał klientów którzy przyjdą z plastikiem

z drugiej strony jak nie będą karmić banku to w promocji pewnie zejdą poniżej cen na małych stacjach którym nie będzie przez to łatwiej

  
 
Cytat:
poprowadź przez jakiś czas własny biznes ze śmieciową marżą i ciekaw jestem jak będziesz kochał klientów którzy przyjdą z plastikiem



Nie chcę, nie muszę i gó...o za przeproszeniem mnie obchodzi jakie są marże.
Charytatywnie tego nie robią i nikt ich łańcuchem nie przykuł.
A u nas znalazłem jedną stację gdzie dla płacących gotówką jest rabat.
Jak będą różnice w cenie dla gotówki i plastiku(w sklepach też powinny być) to będę płacił gotówką i ludzie też się nauczą.
  
 
Cytat:
2012-07-09 19:22:22, Wiktorzi pisze:
czytałem o tym i już widzę jak każdy będzie woził 300-500 pln żeby zbiornik do pełna zatankować. Sami sobie nóż w plecy wbiją.



Cytat:
2012-07-12 12:02:43, Wiktorzi pisze:
A u nas znalazłem jedną stację gdzie dla płacących gotówką jest rabat.
Jak będą różnice w cenie dla gotówki i plastiku(w sklepach też powinny być) to będę płacił gotówką i ludzie też się nauczą.



Wiktor - czasami nie ogarniam Twojego toku rozumowania. Czyli wbiją sobie ten nóż dając rabat za gotówkę czy jednak ludzie się do tego przyzwyczają ??...

różnice być powinny - może to zmusiłoby banki do zmiany tej złodziejskiej polityki - średnio ok 2% od wszystkich transakcji plastikiem to są jakieś chore pieniądze z których nawet nie zdajemy sobie sprawy
  
 
Ależ Darti, ja się z tobą zgadzam, tylko skrót myślowy pewnie nam się nie zgodził.

Do sedna:
Cały artykuł o Orlenie, który ja przeczytałem mówił nie o rabatach, tylko w ogóle o likwidacji możliwości płacenia kartą.
Dlatego pisałem o wbiciu noża w plecy.

A co do różnic w cenie przy sprzedaży/kupnie między gotówką a plastikiem to jestem jak najbardziej za, wtedy banksterzy trochę by przyhamowali a i ludzie zaczęli by szanować gotówkę.
Jakoś w UK może być 0,2% w porównaniu do naszych blisko 2% od transakcji a są bogatsi od nas.
  
 
ech, co to były za czasy jak w IT marża była 15-25% a nie jak teraz 3-5% i weź jeszcze oddaj 2% za kartę



[ wiadomość edytowana przez: Brutal dnia 2012-07-12 14:18:19 ]
  
 
to nakiego grzyba taki biznes? na lokacie masz wiecej bez kosztow
  
 
Cytat:
2012-07-12 14:29:55, fatboy82 pisze:
to nakiego grzyba taki biznes? na lokacie masz wiecej bez kosztow



heh- genialny pomysł

powiedz tylko skąd wziąć tyle kasy na lokatę ile robisz obrotu na tych 3-5%
  
 
pamiętaj o:
- musisz tez miec kase by zakupic towar by moc nim obracac
- masz koszty w postaci lokalu, pracownika, ZUS, PIT itp
- sprzet elektroniczny dosc szybko traci na wartosci, wiec jest bardzo prawdopodobne, ze czesc sprzetu bedziesz sprzedawac ponizej ceny zakupu
- takze duzym minusem jest ogromna konkurencja na rynku - patrz Allegro

Kiedyś chciałem równorzędnie prowadzić sprzedaż sprzętu IT, nawet nadal mam to wpisane w działalność swojej firmy, ale jak zobaczyłem jakie tam sa marze, to zwyczajnie sobie darowałem i pozostałem przy tworzeniu aplikacji internetowych, czysto usługowa forma, 100% zysk (w sensie ze nic nie muszę wykładać z własnej kieszeni, koszta niektóre zawsze są, szczególnie złodziejski ZUS :[ )
Poza tym widzę jak radzi sobie ojciec ze sklepem sportowym, gdzie marża 25-30% to norma, Jakby miał 3-5%, to dawno sklep już by nie istniał.
  
 
pamietam

taką właśnie prowadzę działalność
jak sie dobrze ustawisz na lokanym rynku to nie jest tak źle