[MK IV] problem z elektryką dachu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie mam mały problem z dachem w swojej czwóreczce a mianowicie podczas otwierania dachu (elektrycznie) w pierwszej fazie otwierania tak jak by siłowniki nie miały siły podnieść dachu trzeba mu pomóc ręką później już idzie pięknie.
W starym dachu myślałem że to przez brakujące linki jednak teraz wszystko jest jak należy dach naciągnięty jak baranie ja.a a on dalej nie ma siły.
Olej w popie wymieniony siłowniki wyglądają na sprawne a dach dalej do pierwszego załamania podnieść się nie może bez pomocy.

Może jest gdzieś jeszcze jakiś myk żeby zwiększyć mu powera miał ktoś tak ?
  
 
Może siłowniki są zużyte?
  
 
tak też podejrzewam że to one nie mają siły w tym najgorszym momencie. Ale miałem nadzieję że coś da się jeszcze wykombinować
  
 
tam są siłowniki eletryczne czy hydrauliczne?

jeśli elektryczne to chyba niewiele można zrobić, natomiast jeśli hydrauliczne to zawsze można powymieniać uszczelniacze itp..


btw może hydraulike trzeba w jakiś sposób odpowietrzyć czy coś?

[ wiadomość edytowana przez: shadk-k dnia 2012-07-10 14:05:58 ]
  
 
hydrauliczne w sumie nie pomyślałem o tym wlałem nowy olej odpowietrzyłem pompę chodzi ładniej ciszej ale dalej w tym felernym miejscu nie daje rady myślałem żeby wlać jakiś zagęszczacz jeszcze ale szkoda pompy bo chodzi ładnie

[ wiadomość edytowana przez: bobo_ssj dnia 2012-07-10 15:00:32 ]
  
 
spróbuj sie dowiedzieć czy mozna tam jakies simmeringi wymienic itp
  
 
Jeśli pompa robi ciśnienie to napewno będzie walnięte uszczelnienie tłoka, tylko trzeba sprawdzić czy siłownik jest rozbieralny.

Ile jest siłowników dwa czy jeden?
  
 
Są dwa i z tego co tam je oglądałem średnio są rozbieralne niestety chyba że ktoś już rozbierał jednak to proszę o info