[125p] Bordowy PWR79

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako, że nie miałem wcześniej tematu o swoim fiacie - zakładam go

Fiat, to klasyczny MR z 90 roku z silnikiem Poloneza 1500. Z biegiem wolnego czasu będę umieszczał bardziej aktualne zdjęcia. Na wstępie fotka fiata od razu po zakupie. Auto było odkupione od pierwszego właściciela i tym samym powrócił do miejsca gdzie ujrzał światło dzienne.







  
 
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem w fiacie były nowe stalowe kółka i amortyzatory Bilstein oraz lusterka - na fabryczne jakoś nie mogłem zbyt długo patrzeć

  
 
Ale kiedyś był ładny
  
 
dokładnie i miał solidny silnik
  
 
czy rozjazd jakosciowy miedzy wczesnym, a ostatnim emerem jest na prawde zauwazalny? Wiem, ze trudne pytanie z racji minionego juz czasu, ale porownujac dwa w podobnym, dobrym stanie egzemplarze?
  
 
Jaki nasz blok był wtedy klimatyczny jeszcze. Nie to co teraz ta nowoczesna architektura ... OT?
  
 
Cytat:
2012-07-10 23:50:53, MCQUEEN pisze:
czy rozjazd jakosciowy miedzy wczesnym, a ostatnim emerem jest na prawde zauwazalny? Wiem, ze trudne pytanie z racji minionego juz czasu, ale porownujac dwa w podobnym, dobrym stanie egzemplarze?


to tak jak by przenieśli produkcje do chin... Niby to samo ale jakościowo się posypało rozbierałem MR z końca i początku produkcji. Co zauważyłem:
młodsze dużo bardziej korodują.
młodsze gorzej spasowane elementy
młodsze tapicerka składana na wkręty które prawie same wypadają
  
 
Cytat:
Ale kiedyś był ładny


No tak, nie to co teraz


Cytat:
dokładnie i miał solidny silnik


Kiedyś taki zalewałm hipolem i dawał radę bo zwykłego oleju brał za dużo. Na hipolu był bardziej szczelny


Cytat:
czy rozjazd jakosciowy miedzy wczesnym, a ostatnim emerem jest na prawde zauwazalny



Ja osobiście nie zauważyłem różnicy. Poprzedni mój fiat był z 1980r. i nie widziałem w nim niczego szczególnego, a też rozbierałem go do "0". Ten egzemplarz uważam, za udany Trzeba trochę potrzaskać furtkami żeby się domykały ale takie drobnostki mnie nie zrażają. Może to tylko kwestia ustawienia zamków.

Dodam, że po zakupie musiałem zrobić progi, obecnie mam jeden "otwór" w bagażniku po prawej stronie. Ale leży tam sobie apteczka i nic nie widać

  
 
Chyba już to z milion razy pisałem, ale fiat na poszerzanych stalowych felgach wygląda zajebiście
  
 
Fajną oryginalną sztukę miałeś na bazę, to duży plus.

Wklej więcej fotek co dalej się z nim działo
  
 
Cytat:
Wklej więcej fotek co dalej się z nim działo



Wkleję jak tylko czas pozwoli


Kolejną rzeczą jaką otrzymał fiacik było obniżone i utwardzone tylne zawieszenie.

  
 
Ciekawy ten 125p. Skąd go kupiłeś bo widzę że gdzieś ze śląska
  
 
parkujesz gdzieś przy aluzyjnej?
  
 
Cytat:
Wkleję jak tylko czas pozwoli



"Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy." Lew Tołstoj

  
 
ładny był - jest jeszcze ładniejszy... z zębem i pazurem
  
 
Cytat:
Ciekawy ten 125p. Skąd go kupiłeś bo widzę że gdzieś ze śląska



Z Sosnowca.

Cytat:
parkujesz gdzieś przy aluzyjnej?



Kiedyś stał przy Strumykowej
  
 
Dumnie wiozłem moje kości po zamontowaniu halogenów. Kosmetyczną zmianą ale zmianą był również znaczek na atrapie, który otrzymałem od mikołaja



Jak już były halogeny, zauważyłem, że nie dają wystarczającej mocy. Znaczek też nie pomagał na tyle żeby zadowolić właściciela. Musiałem poczynić kolejne kroki... wymiana silnika na 2.0 DOHC od fiata 132.

Wyjęty silnik 1500 "igiełka" :



Pierwsza zamontowana "dwójka"




wytrzymała jakieś 0,5h więc trzeba było zamontować... kolejną.



  
 
Na obecną chwilę, to tyle.. lecę do US
  
 
hehehe urok dohc
  
 
Pamiętam tego pierwszego DOHC. Szybka akcja Dobrze że nam krzywdy wtedy te zło nie wyrządziło ...