[MKV] Problemy ze sprzęgłem gdy na dworze upał.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,

rok temu wymieniałem kompletne sprzęgło, od tego czasu przejechałem ok. 10.000km.

Gdy na dworze jest upał tj. ok. 30stC po dłuższej jeździe mam problem z wrzucaniem biegów - sprzęgło lekko ciągnie.

Natomiast dzisiaj z rana było ok. 20stC i pomimo, że zagrzałem silnik, zostawiłem na postoju, aż do włączenia wiatraka (aby opływ powietrza nie chłodził zespołu napędowego) nie było problemu ze sprzęgłem.

Wyczuje ktoś o co chodzi?


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2012-07-13 10:48:19 ]
  
 
Nawet nie napisałeś jaki masz silnik to raz a dwa długo już na forum jesteś a regulamin ci obcy.
Proszę poprawić bo będzie niedobrze
  
 
Cytat:
2012-07-13 10:28:21, djtados pisze:
Nawet nie napisałeś jaki masz silnik to raz a dwa długo już na forum jesteś a regulamin ci obcy. Proszę poprawić bo będzie niedobrze



Przepraszam - tak dawno nie miałem problemu z autem, że zapomniałem o regulaminie, ale już poprawiłem się

Silnik jest w opisie, z tego co wiem innego 1.8D nie było
  
 
a nie strzela Ci czasem jak jest upal przy puszczaniu pedału sprzęgla ? U mnie jak jest cieplo,to samoregulator wariuje i czasem ustawia sie dobrze, czasem zle.
  
 
Cytat:
2012-07-13 11:14:14, wiesiu666 pisze:
a nie strzela Ci czasem jak jest upal przy puszczaniu pedału sprzęgla ? U mnie jak jest cieplo,to samoregulator wariuje i czasem ustawia sie dobrze, czasem zle.



Samoregulator jest w porządku, w ubiegłym roku nawet z ciekawości dobrałem się do niego
  
 
powiem ci tak ja mnialem problem tez taki a mam 1,8td tylko jescze dotego pekal mi msamogerulator. powiem ci tak moze byc ze docisk sie konczy w sprzegle.ja dalem dorobic ten plastikowy samoregulator na metalowy i jak reka odiol