Deska w 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Serwus.
Tak sobie pzegladam fotki różnych siódemek i taka rożnicę zauważyem.
Otóż w lewym górnym rogu deski rozdzielczej u mnie znajduje sie zegar z ciśnieniem i kontrolką oleju(taki prawie sam jak od wzkażnika paliwa,tzn. pole ze wskazówką i na końcu czerwona dioda), a u siódemek na fotkach zauważylem tam ekonomizer.

Jak to występowało???Jak macie tam ekonomizer,to gdzie macie kontrolkę i wskaznik ciśnienia oleju??
Z drugiej strony - czy u mnie da sie ekonomizer zamontowac???Daje on coś,czy raczej tylko taki bajerek???

Moja Łajdaczka A.D.1986.

pzdr.
  
 
Od chyba 88 roku zamiast wskaźnika ciśnenia oleju zaczęto montować ekonomizer w 2107.
  
 
Tak jak pisze Janisz, w nowszych 2107 zamiast wskaźnika ciśnienia oleju występuje ekonomizer, czyli wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, pseudo komputer pokładowy made in ZSRR Stąd kontrolka ciśnienia oleju powędrowała w pion kontrolek między zegary i znajduje się w miejscu, gdzie u Ciebie bodajże jest kontrolka tylnych świateł przeciwmgielnych, a kontrolka świateł przeciwmgielnych powędrowała z kolei na włącznik tych świateł. To wszystko jest pogmatwane w tych siódemkach, tak jka kontrolka ładowania i voltomierz: w jednych jest to i to, w innych tylko voltomierz...
  
 
Cytat:
2006-02-15 15:42:57, adasiek_w pisze:
Tak jak pisze Janisz, w nowszych 2107 zamiast wskaźnika ciśnienia oleju występuje ekonomizer, czyli wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, pseudo komputer pokładowy made in ZSRR Stąd kontrolka ciśnienia oleju powędrowała w pion kontrolek między zegary i znajduje się w miejscu, gdzie u Ciebie bodajże jest kontrolka tylnych świateł przeciwmgielnych, a kontrolka świateł przeciwmgielnych powędrowała z kolei na włącznik tych świateł. To wszystko jest pogmatwane w tych siódemkach, tak jka kontrolka ładowania i voltomierz: w jednych jest to i to, w innych tylko voltomierz...



A konkretnie wskaźnik podciśnienia w kolektorze dolotowym.
  
 
ja tylko dodam, ze tez wskaznik jest o kant dupy potluc. Zeby jechac sensownie i nie byc zawalidroga - trzymasz go na czerwonym i tak, a jesli trzymasz na zielonym, to spalanie tez raczej nie spadnie. O ile dziala tez wskaznik - w ogole.
  
 
Cytat:
2006-02-16 09:18:26, adasco pisze:
ja tylko dodam, ze tez wskaznik jest o kant dupy potluc. Zeby jechac sensownie i nie byc zawalidroga - trzymasz go na czerwonym i tak, a jesli trzymasz na zielonym, to spalanie tez raczej nie spadnie. O ile dziala tez wskaznik - w ogole.



Eeee tam Adasco, jakiś popsuty miales . Przy 100km/h na równej drodze jest równo na środku zielonego.
  
 
A ja mam pytanie: z jakiego plastiku jest zrobiona deska w 2107? Chodzi o to, że mam nad zegarami 2 pęknięcia i myślałem o zaspawaniu, ale gość, który to robi pyta, z jakiego plastiku jest zrobiona. Z tyłu części zawsze jest coś wytłoczone, ale ja na razie ściągnąć deski nie mam jak, więc nie mogę zajrzeć.
  
 
tez mam ten sam problem z popekana deska i myslalem nad tym zeby skora naciagnac u tapicera
  
 
tyle co zapłacisz tapicerowi i picerowi itp...to np w muminie dostaniesz deskę używaną niepopękaną a nawet nową jak będziesz chciał...
  
 
gdzie dostane ?masz jakies namiar? link ?
  
 
Cytat:
2016-07-31 10:19:48, janjestemjan pisze:
tyle co zapłacisz tapicerowi i picerowi itp...to np w muminie dostaniesz deskę używaną niepopękaną a nawet nową jak będziesz chciał...


Dołączam się do pytania: gdzie to, co to??? Bo jak się grzebie w necie to jest panel przedni od zegarów, a całej deski nie ma. Jak pytałem na miejscowych szrotach, to chłopaki wielkie oczy robili
  
 
Cytat:
2016-08-01 09:15:06, Dyzman pisze:
Dołączam się do pytania: gdzie to, co to???


>> Munina <<