Łada 1.7MPI Brak iskry

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Jestem posiadaczem Łady 2107 z 1988r. Miała ona silnik 1.3 ale postanowiłem jej zmienić serducho. W tej chwili jest w niej silnik z Nivy z 2005 roku otóż wspominany wcześniej 1.7MPI 82KM.
Silnik kupiłem kompletny z osprzętem, skrzynią, kompletną wiązką i kompem...okazało się że to ostatnie jest niestety zepsute...
Ale to nic zmieniłem kompa...ale dalej jest padaka gdyż nie ma właśnie owej iskry...i tak:
-cewka sprawna
-czujnik położenia wału sprawny
-wszystkie połączenia elektryczne, kable itp są prawidłowe
-przewody zapłonowe nowe
-świece nowe
-wszędzie gdzie trzeba prądy dochodzą

I jest taki bajer: gdy kręci się normalnie rozrusznikiem, owej iskry nie ma ale za to wtryski działają normalnie i dają paliwem jak trzeba...zaś gdy wyjmę czujnik położenia wału i "bawię" się nim z magnesem bądź jakimkolwiek metalem np. kluczem itp...wtryski również elegancko dają ale jest również i iskra!!!
Ale gdy włożę czujnik ponownie w gniazdo iskry brak...
Próbowałem palić na "popych" bo myślałem że może są gdzieś spadki napięcia przy rozruchu i nie może iskry wyzwolić, ale nie zdało to egzaminu...
Również nadmienię że impuls sterujący cewką wychodzący z kompa jest tej samej bądź blisko podobnej wielkości gdy "bawię" się czujnikiem jak i podczas kręcenia rozrusznikiem...ale w tym drugi przypadku iskry brak...

I to mnie właśnie bardzo nurtuje...
Macie może jakieś pomysły co jej dolega??
Bardzo proszę o pomoc

Z góry dzięki
Pozdro
  
 
podejrzewam immobiliser.. dałeś innego kompa i stąd problem.
jak leczyć w tej chwili nie wiem, jak coś wymyśle to dam znać.

jasne że najprościej dać cały zestaw z tego auto co komp.. masz do niego dostęp ?

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2012-12-06 17:42:02 ]
  
 
Właśnie nie mam dostępu...ale sęk w tym że komputer jest nowy i nie ma wgranego IMMO...tak zapewniał mnie sprzedawca...bynajmniej...

  
 

najprędzej albo blok sterujący (mózg) nie od tego silnika, albo jest immo i nie jest zaprzyjaźniony z autem..
albo uwalony immobiliser blokuje sterownik.

jakie oznaczenie masz na kompie i jaki dokładnie motor masz ?
  
 

google translate i czytaj :
http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/injector/activ.htm

masz czerwony klucz i czarne ? do swojego immo ?
  
 
Temat do zamknięcia.

Problem zniknął...przyczyną był właśnie IMMO.
Zostało ono całkiem usunięte z kompa...i Ładzia zapaliła

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdro
  
 
Cytat:
2012-12-07 21:08:37, juby_2836 pisze:
Temat do zamknięcia. Problem zniknął...przyczyną był właśnie IMMO. Zostało ono całkiem usunięte z kompa...i Ładzia zapaliła Dzięki wszystkim za pomoc Pozdro



szerokiej drogi!

zapraszamy do nas częściej