Dorabianie kluczyka - auris

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Potrzebuję pomocy w sprawie dorobienia kluczyka z immobiliserem i pilotem alarmu.
Mam oryginalny kluczyk z pilotem i immobiliserem oraz zapasówkę z imobiliserem ale bez pilota. Chciałbym dorobić sobie drugi kluczyk z pilotem ale nie do końca wiem jak: zaprogramować immobiliser i pilot w kluczyku.

Dodatkowo, o ile surowiec i transponder już mam upatrzony - tzn wiem gdzie mogę kupić, o tyle elektroniki do pilota nie jestem w stanie znaleźć - nie wiem nawet jak szukać.

Proszę o pomoc.
  
 
Jeden klucz to taki z przyciskami a drugi bez przyciskow?
To najprosciej sprawdzic czy do tego alarmu ktory jest sterowany tym kluczem z przyciskami mozna dokodowac osobno pilota.
wtedy mialbys to samo bez kupowania drugiego klucza z przyciskami.
Standartowo w serwisie montuja taki alarm bodajrze Logic ktory jest sterowany z zamka a oprocz tego ma jednego pilota mozna tez dokodowac wiecej pilotow.
Mozna tez kupic surowca bez przyciskow , a przyciski dokupic wraz z innym kluczem na alllegro ale te klucze sa z wygladu podobne do siebie , a jak nie trafisz na Aurisa tylko np hiluxa to go nie zaprogramujesz bo ma inny chip.
Na allegro klucz z zakodowaniem 600zl jakis dorabiacz z Rudy Slaskiej sie oglasza cena raczej atrakcyjna.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2012-11-18 22:25:49 ]
  
 
no tak, jeden kluczyk mam fabryczny z pilotem i immobiliserem, drugi z samym immobiliserem.
Alarm mam q safe z ets polska i czytałem właśnie, że jest sterowany przez centralny zamek - jak zamyka się drzwi to automatycznie się uzbraja. Innego pilota oprócz kluczyka niestety nie mam.

Właśnie jestem na etapie poszukiwania elektroniki pilota, bo model immo już mam, surowiec też. Wiem też jakiego modelu pilota szukać ale nie znam niestety procedury a widziałem że kolega Bigelektron jest bardzo zorientowany w tym temacie.
  
 
Cytat:
2012-11-22 19:59:45, invidia pisze:
no tak, jeden kluczyk mam fabryczny z pilotem i immobiliserem, drugi z samym immobiliserem. Alarm mam q safe z ets polska i czytałem właśnie, że jest sterowany przez centralny zamek - jak zamyka się drzwi to automatycznie się uzbraja. Innego pilota oprócz kluczyka niestety nie mam. Właśnie jestem na etapie poszukiwania elektroniki pilota, bo model immo już mam, surowiec też. Wiem też jakiego modelu pilota szukać ale nie znam niestety procedury a widziałem że kolega Bigelektron jest bardzo zorientowany w tym temacie.


No niestety nie moge podawac procedur bo jestem stale inwigilowany na tym forum przez firme w ktorej pracuje a prawnicy tylko na to czekaja.
Ale jak poszukasz w Googlach to znajdziesz bez problemu.
Jedna procedura kodujesz immobilizer a druga radiowke zamka.
Ale niewiem czy recznie zakodujesz klucz w Aurisie mozliwe ze tylko testerem , ale sprobowac mozesz.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
no właśnie znalazłem nawet 6 wersji kodowania
tylko boje się, żę jak kupię już cały klucz to nagle się okaże że nie mam go jak zakodować

no cóż, dzięki za chęci, rozumiem sytuację

w motocyklu sobie dokodowałem kluczyk z immobiliserem i musiałem rozkręcić motocykl, wpiąć jakiś rezystor w kostkę instalacji elektrycznej i jakimś cudem sobie to zakodowałem

natomiast do aurisa znalazłem wersje z pedałami gazu a drugie tylko z użyciem stacyjki ale to chyba tylko do immobilisera
  
 
Cytat:
2012-11-25 19:39:45, invidia pisze:
no właśnie znalazłem nawet 6 wersji kodowania tylko boje się, żę jak kupię już cały klucz to nagle się okaże że nie mam go jak zakodować no cóż, dzięki za chęci, rozumiem sytuację w motocyklu sobie dokodowałem kluczyk z immobiliserem i musiałem rozkręcić motocykl, wpiąć jakiś rezystor w kostkę instalacji elektrycznej i jakimś cudem sobie to zakodowałem natomiast do aurisa znalazłem wersje z pedałami gazu a drugie tylko z użyciem stacyjki ale to chyba tylko do immobilisera


Ta z drzwiami i stacyjka bedzie ok

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięki
taką też mam.
popróbuję ; )