Możliwości naprawy wtryskiwaczy denso w dieslu.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam , może już kiedyś był poruszany ten wątek na forum, ale nie mogłem go znaleźć.
Może ktoś mądry się wypowie jak to jest z naprawą wtryskiwaczy denso.
Czy jest możliwość ich naprawy, czy firmy które się ogłaszają że są w stanie je sprawdzić i naprawić to jest jedno wielkie nabijanie ludzi w butelkę - tylko skasują za "sprawdzenie" i pa.
Mabi która jest przedstawicielem denso w polsce która sprawdza wtryski dla toyoty twierdzi że nie ma możliwości ich naprawy.
Dla odmiany jest taka firma w Krakowie która rzekomo zajmuje sie takimi rzeczami, ba a nawet udzielają rocznej gwarancji na naprawę- tylko jestem ciekawy jak później można im udowodnić że tego nie naprawili.
Sam kiedyś musiałem wymienić jeden wtrysk, dlatego stąd moja ciekawość w tej materii.

Może ktoś kiedyś miał z takimi rzeczami doświadczenie.

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-26 11:35:47 ]

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-26 11:37:10 ]
  
 
Podobno Denso wyprodukowalo zestaw naprawczy do wtryskiwaczy ,ale u nas jest narazie niedostepny.Co sie tyczy warsztatow to niewiadomo co oni wlasciwie robia z tymi wtryskami ,ale raczej nie spotkalem skutecznie naprawionych wtryskow.
Klient przywozil takie badziewie rzekomo naprawione dalej silnik nie zapalal , oni twierdzili ze to nie wina wtryskow bo sa sprawdzone , jednak po wymianie na nowe silnik chodzil i zapalal normalnie.
Jak ktos daje gwarancje to zawsze trzeba zapytac na co daje i co obejmuje.
Kropelka tez ma gwarancje Poxipolu...cokolwiek to oznacza,ale gwarancja jest

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za odpowiedź.
W sumie to dziwne że dopiero teraz wymyslili ten zestaw naprawczy. Wiadomo że bardziej im się opłaca żeby delikwent kupił wtrysk za około 2000 tys niż zestaw za na pewno niższą cenę.
Ale mam jeszcze jedno pytanie do ciebie.
W pracy napatrzysz się na mnóstwo tych wynalazków i nie jeden pomysł widziełeś. Czy jest jakiś sposób żeby przed sprzedażą zamarkować uszkodzony wtrysk??
Dlatego pytam , bo w moim przypadku było tak że auto pojechałem oglądać do serwisu w mieście S.W.- panowie w serwisie powiedzieli mi że auto jest ok. klient regiularnie serwisował je u nich no i ogóle wszystko cacy- przemilczeli jedynie delikatnie przebieg- był przekręcony ale to u nas norma .
W czasie jazdy próbnej z właścicielem przejechaliśmy około 80 km i naprawdę auta nie żałowałem i kompletnie nic się nie działo, zadnych dziwnych rzeczy i komunikatów o błedzie silnika.

No a potem po kupnie niespodzianka i nerwy - wtrsyk padł - ale dzieki twojej pomocy autko bardzo ładnie śmiga ( odpukać w niemalowane)
  
 
No a przez ciekawosc drogie sa wtryski ?
Zawsze wydawalo mi sie ze jest to kwota jakies 4 razy tyle co swieca, no mam na mysli silniki typu 2C bo w D4-D to nie wiem jak to wyglada kwotowo ))
  
 
W serwisie około 2,5 tys , mnie się udało kupić w Diesel centrum za 1700 zł .
Cena poraża co?
Podaje oczywiście ceny do d4d - do benzyniaka są pewnie tańsze aleo ile tego nie wiem.

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-26 22:16:06 ]
  
 
jakas masakra a do poczciwych carin i coroolli do 2c, 2c-t ..?
  
 
Tego nie wiem , trzeba by zadzwonić i zapytać, ale myślę że cena już bardziej "ludzka"i nie wpływająca na wzrost ciśnienia.
  
 
Cytat:
2008-05-26 22:14:36, YARIS14 pisze:
W serwisie około 2,5 tys , mnie się udało kupić w Diesel centrum za 1700 zł . Cena poraża co? Podaje oczywiście ceny do d4d - do benzyniaka są pewnie tańsze aleo ile tego nie wiem. [ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-26 22:16:06 ]


EE tam zaraz poraza
Widac nie poraza bo jeszcze niedawno chciales kupowac dwa

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Z tych nerwów to już mi było wszystko jedno - jeden, dwa, czy trzy - wsierawno żeby tylko jeździła.

Jeszcze raz serdeczne dzieki.

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-05-31 13:22:00 ]
  
 
Witam

Nie ma sensu zakładać nowego wątku dotyczącego wtryskiwaczy, dlatego tutaj coś dopiszę.

Jest to pytanie w głównej mierze skierowane do Bigelektrona.

Ja mam u siebie wtryski 2- pinowe o numerze 23670-0G010 Denso 04E1359, a spotkałem się z wtryskami 2-pinowymi o numerze 23670-0G010 denso 12D 14471.
I moje pytanie - czy będą one pasowały. numery denso się zgadzają , różnią się tym drugim numerem.
Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
P.S. Na razie nic jeszcze się nie schrzaniło ale lepiej się zabezpieczyć na przyszłość.

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-10-15 10:03:24 ]
  
 
Cytat:
2008-10-15 10:02:01, YARIS14 pisze:
Witam Nie ma sensu zakładać nowego wątku dotyczącego wtryskiwaczy, dlatego tutaj coś dopiszę. Jest to pytanie w głównej mierze skierowane do Bigelektrona. Ja mam u siebie wtryski 2- pinowe o numerze 23670-0G010 Denso 04E1359, a spotkałem się z wtryskami 2-pinowymi o numerze 23670-0G010 denso 12D 14471. I moje pytanie - czy będą one pasowały. numery denso się zgadzają , różnią się tym drugim numerem. Z góry serdeczne dzięki za pomoc. P.S. Na razie nic jeszcze się nie schrzaniło ale lepiej się zabezpieczyć na przyszłość. [ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-10-15 10:03:24 ]


Nr czesci (5 cyfr -5 cyfr) sie zgadza te pozostale to poczatek liczby kalibracji wtryskow ktora wpisujemy testerem w ECU silnika po wymianie wtryskiwacza.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Czyli jak rozumiem jeżeli zgadza się te 5cyfr- 5cyfr to wtryski będą pasowały, a tymi drugimi cyframi nie należy się sugerować ?

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-10-15 13:07:29 ]
  
 
Cytat:
2008-10-15 13:02:44, YARIS14 pisze:
Czyli jak rozumiem jeżeli zgadza się te 5cyfr- 5cyfr to wtryski będą pasowały, a tymi drugimi cyframi nie należy się sugerować ? [ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-10-15 13:07:29 ]


Siur

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki za pomoc.
  
 
witam,
informuję wszystkich niedowiarków bez wyjątku którzy mają wątpliwości w temacie czy wtryskiwacze DENSO są naprawialne czy nie....odpowiadam zdecydowanie ....DENSO system Common Rail jest naprawialny w 100% !!! Wykonuje to moja firma www.drei-pol.pl , tel kontaktowy 502282331 .
Niedowiarków informuję że w przypadku gdyby się okazało że naprawa była nieskuteczna zwracamy pieniądze (zdarza się to wyjątkowo rzadko ). Na regenerację udzielamy 6-miesięcznej gwarancji. Ponadto informuję tych którzy wtryskiwacze przsyłają do naprawy że często jest ze samochód mimo naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy zachowuje sie niewłaściwie bo posiada inne uszkodzenia. I tu apel..!!!..Jeśli możesz to przyjedź swoją Toyotą do nas...nie demontuj sam wtryskiwaczy, pozwól nam to zrobić fachowo i przy okazji dać nam możliwość kompleksowej naprawy układu paliwowego Twego samochodu. W tym zakresie pomagamy ludziom z różnych zakątków Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji...DENSO
  
 
Cytat:
2009-03-07 13:41:48, tadeuszpol pisze:
witam, informuję wszystkich niedowiarków bez wyjątku którzy mają wątpliwości w temacie czy wtryskiwacze DENSO są naprawialne czy nie....odpowiadam zdecydowanie ....DENSO system Common Rail jest naprawialny w 100% !!! Wykonuje to moja firma www.drei-pol.pl , tel kontaktowy 502282331 . Niedowiarków informuję że w przypadku gdyby się okazało że naprawa była nieskuteczna zwracamy pieniądze (zdarza się to wyjątkowo rzadko ). Na regenerację udzielamy 6-miesięcznej gwarancji. Ponadto informuję tych którzy wtryskiwacze przsyłają do naprawy że często jest ze samochód mimo naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy zachowuje sie niewłaściwie bo posiada inne uszkodzenia. I tu apel..!!!..Jeśli możesz to przyjedź swoją Toyotą do nas...nie demontuj sam wtryskiwaczy, pozwól nam to zrobić fachowo i przy okazji dać nam możliwość kompleksowej naprawy układu paliwowego Twego samochodu. W tym zakresie pomagamy ludziom z różnych zakątków Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji...DENSO


Wyjatkowo rzadko zdarza sie ze zwracacie pieniadze, czy ze naprawa nieskuteczna???
Proste pytanie ile kosztuje naprawa 4 wtryskow do 1 CD.Czy jezeli wtryskiwacz wiesza sie na przelew to tez naprawiacie??v

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie wiem co ma Pan na myśli mówiąc "ile kosztuje naprawa 4 szt. wtrysków do 1 CD- proszę przybliżyć.

W drugiej części pytania że wtryskiwacz wiesza się na przelew rozumiem, że ma Pan na myśli, że uszkodzenie polega na wyjątkowo wydatnym przelewie z wtryskiwacza.
Odpowiadam!

Jeśli to miał Pan na myśli odpowiedz brzmi TAK.Regenerujemy bez problemu. Od razu wyjaśniam, że największym problemem jest umiejętność zregenerowania wtryskiwacza który goni przelewem. My to robimy.
  
 
Cytat:
2009-03-10 17:40:07, tadeuszpol pisze:
Nie wiem co ma Pan na myśli mówiąc "ile kosztuje naprawa 4 szt. wtrysków do 1 CD- proszę przybliżyć. W drugiej części pytania że wtryskiwacz wiesza się na przelew rozumiem, że ma Pan na myśli, że uszkodzenie polega na wyjątkowo wydatnym przelewie z wtryskiwacza. Odpowiadam! Jeśli to miał Pan na myśli odpowiedz brzmi TAK.Regenerujemy bez problemu. Od razu wyjaśniam, że największym problemem jest umiejętność zregenerowania wtryskiwacza który goni przelewem. My to robimy.


1CD to pierwszy silnik D4D 2.0 pojemnosci,pozniejsze to np2AD FTV ,...FHV ,1ADFTV...,FHV itd.
To ze wtryskiwacze daja zbyt duzo na przelew,to standartowe uszkodzenie,ale czasami jest to rzadkoscia zdarza sie uszkodzenie ktore polega na tym ze wtryskiwacz pracuje prawidlowo,liczby korekcyjne ma w normie,tym niemniej od czasu do czasu zawiesi sie tak ze puszcza cala pare w przelew,az cisnienie na listwie common rail spada do minimum co powoduje nagly brak mocy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
"tadeuszpol" - czy posiadasz końcówki do wtryskiwaczy CR Denso?
  
 
Cytat:
2009-03-07 13:41:48, tadeuszpol pisze:
witam, informuję wszystkich niedowiarków bez wyjątku którzy mają wątpliwości w temacie czy wtryskiwacze DENSO są naprawialne czy nie....odpowiadam zdecydowanie ....DENSO system Common Rail jest naprawialny w 100% !!! Wykonuje to moja firma wwierci-pol.pl ., tel kontaktowy 502282331 . Niedowiarków informuję że w przypadku gdyby się okazało że naprawa była nieskuteczna zwracamy pieniądze (zdarza się to wyjątkowo rzadko ). Na regenerację udzielamy 6-miesięcznej gwarancji. Ponadto informuję tych którzy wtryskiwacze przsyłają do naprawy że często jest ze samochód mimo naprawy uszkodzonych wtryskiwaczy zachowuje sie niewłaściwie bo posiada inne uszkodzenia. I tu apel..!!!..Jeśli możesz to przyjedź swoją Toyotą do nas...nie demontuj sam wtryskiwaczy, pozwól nam to zrobić fachowo i przy okazji dać nam możliwość kompleksowej naprawy układu paliwowego Twego samochodu. W tym zakresie pomagamy ludziom z różnych zakątków Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji...DENSO


Należę do tych "niedowiarków”!
Poza nieodpowiednią naprawą wtryskiwaczy a następnie ze zwrotem wtryskiwaczy w ramach reklamacji, mój samochód stoi miesiąc na przysłowiowych kołkach. Na podstawie braku reakcji na monity telefoniczne warsztatu samochodowego, który miał wymienić wtryski w moim samochodzie, jak również brak reakcji na moje monity, mogę tylko negatywnie wypowiedzieć się o usługach firmy Drei-Pol S.C.
Do chwili obecnej, a mija ponad miesiąc, nie otrzymałem naprawionych wtrysków ani zwrotu gotówki!
Osąd takich usług pozostawiam forumowiczom i firmie autoryzującej, która im przyznała
ISO 9001:2000