Klubowe kalendarze LKP 2013

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, wpadłem na pomysł wydrukowania kalendarza ściennego na rok 2013 z klubowym logiem LKP i zdjęciami aut naszych forumowiczów. Kalendarz miałby jedną stronę główną i wyrywane karki z kolejnymi miesiącami. W sumie najważniejszą sprawą jest to co miałoby się znaleźć na tzw. "okładce". Moją pierwszą propozycja byłoby podzielenie "okładki" na cztery części gdzie mogłyby się znaleźć PRZYKŁADOWO:
- ładna klubowa 2101
- ładna klubowa 2103/2106
- ładna klubowa 2107/Samara
- klubowa rajdówka (lub wybebeszona Ładna budowana od podstaw, sama goła buda itd. - ma ktoś teraz taką ?).

Drugą propozycję podsunął mi Szoko - wrzucić wszystkie modele jakie są w klubie - tj. od 2101 do 2108 bo jak słusznie zauważył ktoś kto ma np. 2104 niekoniecznie chciałby mieć kalendarz z 2103/6 itp.

Wszystko to okrasić naszym wspaniałym logiem LKP i heja.

Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć jakie byłyby to koszta. Dostałem cynk rano i od razu założyłem tutaj temat. Byliby chętni ? Co o tym pomyśle sądzicie ?

Czekam na możliwie szybki odzew, najlepiej do soboty włącznie.
  
 
Pomysl bardzo dobry mi sie podoba odrazu pisalbym sie na 3 sztuki takiego kalendarza. Moge nawet ewentualnie pomoc w projekcie graficznym.
  
 
dla mnie 2 sztuki jakby co
  
 
A reszta ?
  
 
Ja też poproszę dwa.
  
 
też bym wziął
  
 
Witam wszystkich!

Emde, gratuluję pomysłu i zazdroszczę zapału. Jeszcze nikt towaru nie widział ani ceny nie zna, a już zamawiają minihurtem...

Będąc w różnych klubach różnych forów widziałem różne kalendarze. Jeden przykuł moją szczególną uwagę (sprezentowałem go sobie i mojemu koledze, posiadaczowi gwiazdki). Był to kalendarz klubu w114-115.org.pl. Otóż zrobili oni profesjonalną sesję zdjęciową ze swoimi autami i dziewczynami - właścicielkami bądź partnerkami właścicieli. Każdy miesiąc miał oddzielną stronę ze zdjęciem. Wszystkie zdjęcia były tematyczne - np. w kwietniu z koszyczkiem do kościoła, w grudniu na Mikołaja itd.. Wydane na świetnym papierze (błyszczący, gruby...). Kosztowały na pewno poniżej 100 zł za sztukę (nie wiem czy nie ok. 40-50 zł, było to ze 2 lata temu). W tym roku w sierpniu spotkałem dziewczynę z tego kalendarza i organizatora całego przedsięwzięcia na jednym z sierpniowych spotów http://www.youngtimerwarsaw.com (zresztą jedno ze zdjęć wrzuconych przeze mnie do odpowiedniego warszawskiego wątku jest właśnie z nimi). Szukałem linku do tego kalendarza, ale nie mogę znaleźć... Widziałem różne, lepszego nie. Na taki kalendarz chętnie się piszę. W ilości do 10 egzemplarzy.

Co do pomysłów wyżej, jedna strona ze zdjęciami wszystkich aut klubowych będzie moim zdaniem mało czytelna (pogubi się to wszystko). Jedna strona z jednym autem nie znajdzie zainteresowania (ze względów wspomnianych we wcześniejszych postach tego wątku).

Takie moje 2 grosze.
Pozdrawiam,
@lex


[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-11-30 21:21:32 ]
  
 
To teraz znowu ja.

Też myślałem nad takim kalendarzem jak ty Alex ale znając życie ludzie będą kręcić nosem, że za drogo, tym bardziej, że z przesyłką itd. Dlatego wstępnie rzuciłem pomysł na tańszą formę. Zbieranie pomysłów na ten "wypasiony" kalendarz i tak trzeba by (znając życie) max. na początku jesieni a jutro już grudzień.

PS Spodziewałem się nieco większego odzewu w temacie. Czasami sobie myślę, że takie rzeczy trzeba u nas zrobić wg prawa tzw. "twardej ręki" - ogarnąć po swojemu tj. zrobić wg własnego projektu, dać do druku i tyle. Jak będą chętni to super, jak nie to bujać się z 20-30 szt. jednakowych kalendarzy.

W niedzielę będę wiedzieć ile wyniesie ewentualnie 1 szt. Czas na oddanie zdjęć/projektu (gdybym się zdecydował)mam do 10 grudnia. Oczywiście zero zarobku z mojej strony bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o jeszcze lepszą integrację ludzi w Klubie. Jeszcze nie wiem, jak ogarnąłbym wysyłkę bo tak po prawdzie jeszcze nigdy czegoś na taką skalę (ogólnopolską) nie robiłem.
  
 
Hej, dopiero teraz zauważyłem temat. Też się piszę, ale bardziej na coś takiego o czym wspomina Alex. Mam jednak obawy, że przy tak małym nakładzie cena może być zaporowa, no chyba ze ktoś z forum ogarnie projekt graficzny - ja niestety nie mam takich zdolności. Mogę uruchomić stare znajomości w drukarniach w sprawie wyceny, ale muszę znać szczegóły: nakład, wymiar, projekt graficzny, papier, itp.
  
 
Ja też się bardzo chętnie piszę na kalendarz
Jak coś to mogę w przyszły weekend opstrykać moją 2103 i wysłać a jakby ktoś z RZ chciałby sie przyłączyć do zdjęć to pisać na priv.
  
 
Dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
wymiary całego kalendarza to 30x42 cm
kalendarium zajmuje 23 cm na wysokości
więc zdjęcie może mieć 19x30 cm
w tym polu też można przygotować własny projekt
może podesłać szablon, w ramach którego możesz zrobić projekt

a cena
zależy od ilości sztuk
jeśli na sztuki to 10/12zł
jeśli 5szt to ok 9zl itd.



Może dzisiaj skrobnę jakiś wstępny projekt choć zaczyna do mnie dochodzić myśl, że trochę późno się za to wszystko zabrałem.
  
 
Cena jest bardzo przystępna, nie powala na kolana
A jeśli potrzebowałbyś jakiejś pomocy przy projekcie graficznym to w wolnej chwili mogę coś zrobić
  
 
Możesz to zrobić teraz, np. kilka klubowych aut w dowolnej kombinacji.
Każdy pomysł się przyda.
  
 
Ok w takim razie jesli ma ktos jakies fotki swoich Ladzianek to podeslijcie mi na maila djmarkus@vp.pl to jutro po pracy postaram sie stworzyc cos fajnego aha i fotki w miare mozliwosci w jak najlepszej jakosci
A i zapomnialbym ze dla mnie 5 sztuk takich kalendarzy by bylo bo brat i kumpel tez chetni

[ wiadomość edytowana przez: djmarkus dnia 2012-12-02 22:12:10 ]
  
 
Cytat:
choć zaczyna do mnie dochodzić myśl, że trochę późno się za to wszystko zabrałem.


Michał, tylko nie włączaj wstecznego. Ja mogę mieć taki kalendarz i w lutym, tylko żeby go mieć.

Ja lubię tą fotkę, może dasz ją?
  
 
Ziom, też o tej Ładzie myślałem, poważnie !

Jutro postaram się zrobić swoją wersję, niech djmarkus zrobi swoją. Coś trzeba wybrać i można oddawać do druku.

Oczywiście skonsultujemy się przedtem ze wszystkimi właścicielami aut czy wyrażają zgodę na umieszczenie posiadanych przez nich Ładnych na kalendarzu.
  
 
Też jestem zainteresowany nabyciem takiego kalendarza - szt 1.
  
 
Cytat:
2012-12-02 22:15:20, SzokoLada pisze:
Michał, tylko nie włączaj wstecznego. Ja mogę mieć taki kalendarz i w lutym, tylko żeby go mieć. Ja lubię tą fotkę, może dasz ją?



Chłopaki, ja oczywiście się zgadzam na wykorzystanie mojego wizerunku itepe itede i cieszę się bardzo, że podoba Wam się moja staruszka, aleee wypadałoby zapytać GIIFOTO o zgodę na wykorzystanie tej fotki. Skrobnąłem do niego maila i czekam na odpowiedź.
Jeśli chodzi o moją ładną to mam jeszcze takie foto, ale nie wiem czy chcecie takiego kundla na kalendarzu;P


Też oczywiście dopinguję przedsięwzięcie i tak jak Szoko mogę poczekać nawet do lutego

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-12-03 09:27:52 ]
  
 
Dobrze, że o tym wspomniałeś bo za cholerę nie zauważyłem tego znaku wodnego. I potem po wydaniu ktoś mógłby się ustawić po grubą kaskę za złamanie (R)

Panowie zabieram się za robotę, wieczorem wrzucę tu projekt.
  
 
Cytat:
2012-12-03 09:24:30, felype pisze:
Jeśli chodzi o moją ładną to mam jeszcze takie foto, ale nie wiem czy chcecie takiego kundla na kalendarzu;P



Idealne ujęcie! musze na forum jeszcze poszukać podobnych