[ogólne] Taśmy klejące dwustronne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witka,potrzebuje w swoim wozie przykleić listwy boczne i nie mogę się zdecydować jakiej użyć taśmy,może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie i może polecić jakąś mocną i dobrą taśme,chce to zrobić raz a dobrze.
Z góry dzięki.
  
 
wydaje mi sie ze tasma nie wytrzyma warunków atmosferycznych lepiej jakis klej np. do szyb lub jakis inny montazowy
  
 
Większość listew jest klejona na taśmie, z tym że fabryczne taśmy są mega mocne, a większość tych kupowanych i używanych przez nas jest kiepskiej jakości. Ja osobiście bardzo często używam różnego rodzaju taśm dwustronnych i tak naprawdę żadna w 100% nie spełniła moich oczekiwań. Napewno warto wziąść pod uwagę firmę 3m - bo wszystkie ich produkty są na wysokim poziomie - myślę, że z tym będzie podobnie. Ja napewno następną taką taśmę kupie 3m.
  
 
mi jak odpadła listwa to mój blacharz przykleił mi ją taką wąską taśmą ok 5mm szerokości o konsystencji tak jakby gumowej, w każdym bądź razie trzyma jak cholera!! Niestety nie wiem gdzie można ją dostać i jak się nazywa;/
  
 
Ja kiedyś używałem takiej:
klik
Miałem na niej przyklejony termometr do szyby w domu. Przy próbie odklejenia termometr popękał, a taśma nadal była na szybie Długo musiałem ją zdejmować z tej szyby Dodam jeszcze, że ten termometr był przyklejony na 4 kawałkach tej taśmy o wielkości 0.5x0.5 cm, więc nieduża powierzchnia. Chciałem ją później kupić, ale nigdzie nie mogłem jej dostać. Na takiej taśmie śmiało można kleić listwy boczne Jeśli dobrze pamiętam to miała około 1mm grubości i właśnie taką jakby gumową strukturę.
  
 
być może to ta sama na którą ja mam przyklejoną listwe, ale nie jestem całkowicie pewien, wymiary ciut za szerokie

[ wiadomość edytowana przez: Marcin91 dnia 2012-11-01 19:50:21 ]
  
 
Dzięki chłopaki za wskazówki,zamówiłem taką,sprawdzona przez kolege z innego forum forda,podobno trzyma jak beton

Boll
  
 
Dziadostwo
  
 
Czemu dziadostwo,kolega mi pisał ,że w pracy na tą taśme kleił listwy,emblematy i trzyma jak beton,oczywiście klejenie w odpowiednich temperaturach i powierzchnie klejone musza być odtłuszczone
  
 
Sam sie przekonasz. Ja jak przykleiłem taką taśmą to przy próbie oderwania rwała się pianka po środku, ale trzymało extra - szkoda, że po nocy to co było przyklejone spadło pod własnym ciężarem...
  
 
Jak już przykleje to odrywał tego nie będę,może popełniłeś gdzieś błąd,niezbyt odtłuszczone,nieodpowiednia temp. klejenia,pod ori listwą idą dwa paski taśmy.
W każdym bądź razie jestem optymistą a Boll jest raczej zaufaną firmą,używam ich produktów od dłuższego czasu i się nie zawiodłem jeszcze
  
 
Boll jest raczej firmą budżetową, ja raczej unikam ich produktów. Może Ci się uda, może ja się nie znam, ale niejedną listwę w życiu przykleiłem i wiem są lepsze środki - natomiast jak pisałem nie idealne, bo po pewnym czasie i tak listwa odpadnie. Najlepsze są właśnie taśmy takie jak pisali koledzy niżej i takie bym Ci polecił.
  
 
tasma tesa do luster w kiblach jest onadwystarczajaca i sprawdzona
  
 
ja dałem dwie taśmy 3M, ale dodatkowo pośrodku klejem do szyb. Zapytaj kolegę maly10001, Ci powie, czy łatwo było zedrzeć...