Valery i VAZ-y - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Jest ruch w temacie. I to dosłownie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
  
 
a co tu sie robi hehe
  
 
1.3 ma tak nie okiełznaną moc, że się skutecznie wyrywa z komory. Może uszczelnianie?
  
 
zdążysz do zlotu ?
  
 
Emde upublicznił "taśmy" z maja tego roku. Wszystkie prace ukończyłem w połowie czerwca. 1300 poszedł na emeryturę do archiwum na półkę - na pewno jeszcze się przyda
Polsko - Rosyjska współpraca zakończona obopólnym sukcesem.

Napiszę tak: jak by u mnie nie było, to na zlot przyjadę - oczywiście Ładą. Pytanie tylko... którą Jest parę niespodzianek w każdej. Jedno jest pewne. Tematów do pogadania nie braknie z pewnością.
  
 
Dobra, dobra, Ty lepiej powiedz cos tam wstawił.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2014-07-03 10:00:03, andrzej_krakow pisze:
Dobra, dobra, Ty lepiej powiedz cos tam wstawił.


Skrzyni nie zmieniałem - jest IV a silnik 213 więc z przełożeniami mam ten sam problem w trasie co morphio. Wywaliłem wtrysk, bo zdecydowanie wolę system zasilania na gaźniku. Ma on i swoje minusy ale mimo wszystko... jestem niereformowalny
  
 







Zderzak już nowy i kompletny
  
 
Wszedłem na temat, dostrzegam pierwsze zdjęcie i myślę SWAPA ROBI!! ale kolejne zdjęcie wyprowadziło mnie z błedu i sprowadziło na ziemię wymiana uszczelki była tylko czy jakaś poważniejsza rzeźba??
  
 
Wymieniłem silnik 1.3 na 1.7. Ogólnie słupek pełen przegląd przeszedł a głowica cała była robiona. Nowy silnik przerobiłem z wtrysku na gaźnik a do tego poszedł zapłon elektroniczny.

Wieści z ostatniej chwili: padł czujnik elektrowentylatora chłodnicy
I to w taki upał - wyciągnąłem wiązkę i dałem zworę w miejsce czujnika. Za nic nie chciałem robić sauny w salonie
Muszę na bardzo szybko zorganizować czujnik 92/87 st C. Zdaje się klasyka ma czujniki M22x1.5? Muszę poszukać od czegoś... chyba Poldek miał identyczny.
  
 


Czechy, 2013 rok.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam Kolegów

Żeby nie doszło do sytuacji, kiedy od mojego ostatniego posta minęłoby 12 m-cy postanowiłem interweniować...

Wiele się nie dzieje... tak jak byłem, tak jestem i pewnie pozostanę "normalnym", przeciętnym, posiadaczem samochodu marki VAZ ze środkowo - wschodniej Europy
Moda była, teraz powróciła a ja wszystkie lata stoję na straży czynnej eksploatacji wytworów w/w fabryki.

Pozdrawiam,
Valery



P.S.
Jak będzie co powstawiać poza ustrojstwami warsztatowymi przy pracy to 'wkleję' rezultat przygotowania do wyjazdu w Czechy
  
 
Jejku jaka piękna!
  
 
Tomek! Gdzieś Ty się podziewał?? Już zaczynałem wypytywać o Ciebie
Obniżałeś trójeczkę??
  
 
Dziękuję, trioszka trzyma się znakomicie. Lać, dbać i jeździć. Jest parę rzeczy do zrobienia ale odkładam, bo nie będę z garażu w garniturze wychodził. "Pogrzebać" trzeba, bo co to za przyjemność - tym bardziej że producent mi tego w żaden sposób nie utrudnia!

Co do sprężynek to nic nie ruszałem więcej, ale myślę zamienić na serię, bo jeżdżę po drogach "n-tej" kategorii. Dukty leśne, powiatówki itp.

Marku - zakręcony ostatnio jestem jak śledź po sztormie. Sporo czasu poza hobby spędzam.

Co jak co ale ja jestem zawsze rad z telefonów czy odwiedzin. Dla grona LKP pod telefonem cały czas.
  
 
pjękna sprawa Valery mamnadzieję że się nią na następnym zlocie-spocie zjawisz
  
 
Allo,

dawno nic nie pisałem więc podzielę się z Wami krótką historią z ostatniego wyjazdu trójeczki...
Jadę jak zwykle czyli --> spokojnie do celu, a tu jak by mi nagle ni stąd ni stamtąd odłączyli 220V z 'rakiety' przy odkurzaniu.
Grzecznie potoczyłem się na margines i zaglądam pod maskę - filtr suchy. Podpompowałem kilkanaście razy jeszcze i myślę sobie membrana, popękany przewód albo... brak paliwa.
Zaglądam do środka 1/2 baku - lampeczka nie świeci... myślę sobie - a co mi tam i 'pożyczyłem' od natury dębowy bagnet ...wyciągam i sucho blin. Poszedłem spacerkiem przed siebie i zdobyłem od sympatycznego tubylca 5l bezołowiowej dzięki której podjechałem do CPN-u.
Dotarłem do celu a potem szczęśliwie nazad do garażu
W wolnej chwili dobiorę się do bagażnika na rozeznanie.

A oto pamiątkowa fotka z wyjazdu



Pozdrawiam
Valery
  
 
Wzięło ją na gwiazdorzenie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Łada napij się, głodna nie jesteś sobą