[MKVII] Zamarzła woda w silniku jakie konsekwencje?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w tytule obecnie czekam aż się rozmrozi w garażu.
Nie spuszczałem wody bo i tak stał nie eksploatowany w cieple.
Wystawiłem go na noc i klops zapomniałem o wodzie


[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2013-03-12 19:35:09 ]
[ powód edycji: poprawa tutułu ]
  
 
przy odrobinie szczęscia to nic ale z reguły to leci pompa wody chłodnica nagrzewnica i blok ew broki ale bądzmy dobrej myśli jak rozmrozisz to się dowiesz powodzenia
  
 
przy braku odrobiny szczęscia pęknięty blok silnika i tak jak pisze tomex3,wszystko zalezy jaka byla temperatura i jak dlugo stal na mrozie
  
 
Idę o wyjątkowo dużego browara że nic się nie stało, zbyt krótko stał na mrozie, żeby mu cokolwiek mogło zaszkodzić, no chyba że go z rana odpaliłeś, wtedy ukręcona pompa wody może wyjść, ale to i tak przy ogromnym pechu. Woda zamarza od spodu, zaczyna w wężach przy chłodnicy które pod wpływem lodu puchną, potrafia naprawdę przyjąć sporo






  
 
Jutro może już lód puści teraz sprawdziłem to węże jak kamienie nie wiem czy ogrzać garaż do 20stopni czy czekać aż samo puści w 3-ech stopniach.


[ wiadomość edytowana przez: wyrwastomi dnia 2013-03-12 22:49:09 ]
  
 
czy ogrzejesz czy nie to nie ma znaczenia jak ogrzejesz szybciej odpuści
  
 
też stawiam że nic się nie stało, czy szybciej czy wolniej nie ma znaczenia, możesz ogrzać ale woda ma największą objętość przy +4 stopniach więc to nic nie da. Miałeś tam samą wodę czy coś tam płynu jeszcze było? Jak długo jest zamarznięty - choć to ma znaczenie kiedy długo stał i raz było ciepło i zimno.
  
 
Wstaw samochód do garażu aż wszystko puści.
Zawsze rozwala mnie używanie wody zamiast płynu, mój teść też tak jeździ często.
  
 
W listopadzie zmieniłem rozrząd mechanik wlał wode miałem zmienić na fordoski płyn i straciłem prawko a i z automatu prace jedździłem jako Nigcht Driver więdz stwierdziłem że narazie odpuszcze sobie to bo zostałem bez kasy i tak w oto sposób sie załatwiłem a stał teraz od tej soboty do poniedziłku na dworzu.
chciałem go wstawić w niedzielę ale rozrusznik nie ruszył to pomyślałem ze akumulator padł i włączyłem go do ładowania a on już poprostu był zamrożony
Też jestem przeciwnikiem wody w u kładzie zwłaszcza że z rozrządem dostał nową pompę chłodnice nagrzewnicę i termostat bo chciłem mieć już wszystko na cacy z chłodzeniem i ogrzewaniem.


[ wiadomość edytowana przez: wyrwastomi dnia 2013-03-13 01:11:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: wyrwastomi dnia 2013-03-13 01:13:09 ]
  
 
wstaw do garażu.

A zapomniałeś o podstawowej rzeczy...
  
 
Jakiej? o tym ze woda jest?


Cytat:
2013-03-13 01:26:09, Kleszczak pisze:
wstaw do garażu. A zapomniałeś o podstawowej rzeczy...




[ wiadomość edytowana przez: wyrwastomi dnia 2013-03-13 02:08:29 ]
  
 
no tak, wymieniałeś wszystko a o płynie nie pamiętałeś, każdemu się zdarza.
  
 
Powiedzcie mi jaką ma pojemność układ chłodzenia w 1.6 ? dziekuje
  
 
7 litrow z tego co pamietam
  
 
tyle że z silnika będzie ci ciężko wylać wodę.
  
 
Nadal lud nie puszcza chodź w garażu +4 idę dziś w nocy napalić w piecu jak bedzie +20 to puści i sie okaże...
  
 
woda ma największą objętość przy +4
  
 
Potrzebowałem takich słów otuchy kochany jesteś

Cytat:
2013-03-14 21:13:38, Kleszczak pisze:
woda ma największą objętość przy +4

  
 
Wnioskuje ze aut długo stało na mrozie skoro jeszcze nie puściło. No poczekajmy co tam poszło a może nic.
  
 
Słuchajcie rozmroziłem go dziś dmuchawą gazową i było sucho dolałem wody 1L weszło. Odpaliłem i chodził 30min potem ak odkręciłem zbiorniczek wyruwnawczy sporo wody wyrzuciło dlaczego?