[OGÓLNE]Instalacja Halogenów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, czy w naszych autkach jest już przygotowana instalacja pod halogeny? Czy trzeba ciągnąć od zera mam wersję BOLERO nie bardzo się spodziewam, ale zapytać można a może ktoś z was zakładał halogeny do mk7?


[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2013-01-07 21:17:19 ]
  
 
nie wiem jak tam w mk7, bo wtedy juz ostro oszczedzali na kabelkach, ale w mk5 jest instalka do wlacznika, natomiast trzeba pociagnac jeden kabelek od skrzynki do swiatel (i oczywiscie mase jeszcze) i wsadzic przekaznik w skrzynke bezpiecznikow... i gotowe ;]
  
 
Ja również podłączam się pod pytanie, odnośnie instalacji halogenków.
  
 
W niektórych jest, w niektórych nie ma. U mnie trzeba było ciągnąć.
  
 
Aha, a możesz w skrócie opisać co jest potrzebne i jak to wszystko podłączyć jak bym nie miał zrobionej instalacji.
  
 
Są jako akcesoria w ASO kompletne instalacje do halogenów. Ja upolowałem taką na Allegro za... 15zł. Nie wiem ile kosztuje w ASO, ale warto spytać, bo instalacja jest plug&play.
  
 
Po kolei:

- halogen x 2
- wtyczka x 2
- kabelek na masę
- kabelek do do włącznika
- przekaźnik z gniazdem (chyba, że chce Ci się wpinac w skrzynkę bezpieczników)
- kilka innych kabelków
- lutownica
- cyna
- taśma izolacyjna/koszulka termokurczliwa
- włącznik
- wkrętak krzyżakowy
- sporo cierpliwości

i w moim przypadku jeszcze znający się na sprawie Fryszard
On na schemat, więc się do niego uśmiechnij.



[ wiadomość edytowana przez: Snale dnia 2008-01-30 21:11:57 ]
  
 
Raczej uśmiechnę się do niego. Chyba, że mam instalację ale nawet nie mam czasu odkręcić deskę i zobaczyć czy jest wtyczka, kabelki jakieś od dołu przy zderzaku wystają więc może jest.
  
 
u mnie tez wystawały, ale to nie to.
  
 
Aha, czyli dalej jestem w punkcie wyjścia. Odkręcę jeszcze deskę bo muszę wymienić żarówkę od zegarka i od pokręteł to zobaczę czy jest wtyczka.
  
 
w mk 7 wszystkie z przodu maja instalacje, ja w moim starszym essim musialem wpiac sie w skrzynke bezpiecznikow, tzn tam na gorze gdzie sa wtyczki, napewno to ta po prawej, a prad wziolem z wlacznika tylnego swiatla przeciwmgielnego, np w sauberku mam nawet instalacje wtyczek pod oswietlenie nog a w tramtym tego nie mialem
 
 
A dechy nie trzeba odkręcać, żeby sprawdzić, czy jest wtyczka. Wystarczy wydłubać wyłącznik przeciwmgielnych. Wtyczka, jeśli jest, to będzie przytaśmowana do wiązki.
  
 
mysle ze lepiej sciagnac deche, jak by nie bylo to moge ci sprzedac wiazke od przelacznika do skrzynki z opisem gdzie co i jak
 
 
Cytat:
2008-01-31 01:13:44, Adus20 pisze:
mysle ze lepiej sciagnac deche, jak by nie bylo to moge ci sprzedac wiazke od przelacznika do skrzynki z opisem gdzie co i jak


Opis możesz zapodać tutaj, mnie też to czeka więc chętnie skorzystam.
  
 
Adus, ile życzył byś sobie za tą wiązkę?
  
 
Cytat:
2008-01-31 11:56:31, Szymon0018 pisze:
Adus, ile życzył byś sobie za tą wiązkę?



od przycisku do skrzynki bezpiecznikowej ?? a ile bys oferowal ??
 
 
Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------


2008-01-31 11:56:31, Szymon0018 pisze:
Adus, ile życzył byś sobie za tą wiązkę?


--------------------------------------------------------------------------------



od przycisku do skrzynki bezpiecznikowej ?? a ile bys oferowal ??


fachowa rozmowa

[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2008-02-04 22:14:02 ]
  
 
Nie mam pojęcia ile może to być warte... dla tego lepiej będzie jak sam zarzucisz ceną ( tak idę na łatwizne hehe )
  
 
No ja już wreszcie skończyłem dzisiaj instalację nowych halogenów Niestety nie otrzymałem schematu oryginalnej instalacji i wykonałem własną (z pomoca kolegi). Jedynym minusem tej instalacji jest brak podświetlenia w włączniku ale myśle że jak koledzy podają rozpiskę pinów w właczniku (podwójnym) to i z tym się uporam.
Pozdro
  
 
Cytat:
2008-02-04 22:27:29, Szymon0018 pisze:
Nie mam pojęcia ile może to być warte... dla tego lepiej będzie jak sam zarzucisz ceną ( tak idę na łatwizne hehe )



ja tez nie mam pojecia ile takie cos moze kosztowac, wiec jak cos to pisz na prv