Opinie o Calibrze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mój Ojciec ma zamiar sprzedać swoją Alfę 155. Pod moją namową przymierza się do Calibry. Mam ogromną prośbę do posiadaczy owej piękności. Czy moglibyście mi opisać jakie są koszty eksplatacji calibry 2.0 115 KM. Czy technicznie jest to to samo co Vectra (jakie koszty części)? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Bartek
 
 
Calibra to ladny samochod.....
Co do silnika jesli chcesz kupic z tym silnikiem to pamietaj ze to najslabszy z tych ktore byly wkladne do tego modelu opla.
Ekpolatacja taka sama ( silnika ) ja w omedze, vectrze, czesci mnostwo ale ceny w zaleznosci od modelu samochody rozne pwmietaj o tym np cewka do frontery z tym silnikiem to 500 zł do omegi 350 itp ( Ja kupilem do frontery za 135 zł ) Jesli chodzi o przeplywomierz to ceny tez sa rozne ale wynika to z innej konstrukcji filtra powietrza i we fronterce jest najdrozszy bo 1600 zł inne modele sa tansze ale jesli ma sie dobrego elektronika/mechanika to moze cos pokombinowc.Zreszta dlaczego mialby byc zly ? Generalnie ten model jest tuz pod fronterka i tak sa ustawiane ceny .Ale autko jest super i silnik tez.
  
 
fajne auto. Silnik trwały, choć sylwetka aż prosi o mocniejszy. Ale z częściami nie ma problemów - ceny też nie powalają. Full zamienników. Oczywiście sią wyjątki (tak jak regulator biegu jałowego na przykład = 700-80PLZ), ale ogólnie paniki nie ma. Zawieszenie i układ kierowniczy takie jak w Astrach F/Vectrach A - a więc także mnóstwo części na rynku. Może być. Do pierwszej stłuczki.... Blachy, plastkiki zderzaki, lampy, lusterka - tak, tu już zaczyna się jazda z cenami. I to ostra, jak to Calibrą
  
 
Dzięki wielkie. Ale jeszcze jedno. Czy dysponując 15.000 zł można znaleźć dobrą Calibrę?

Bartek
 
 
Cześć!

Z takim zasobem gotówki powinieneś raczej poszukać za zachodnią granicą.

Pozdrawiam

Robert
  
 
Euro II
 
 
Mi udało się kupić Calibre 2.0 16V rocznik 91 z klimą za 14200. W stanie dosyć dobrym. Spróbuj poszukać na forum Calibra Team:
Forum CT
Ja kupiłem własnie od klubowicza i jestem zadowolony
Pozdrawiam
  
 
w dzisiejsza "Giełdzie Samochodowej" znalazłem conajmnie 2 poniżej 10000PLZ z 20 16V motorami... Wiadomo, że nic nie wiadomo ( ) odnośnie jakiegokolwiek "bum" , ale to tylko obrazuje, że z taką gotówką możesz sobie pozwolić na nieżle wypasioną Calibrę...
Żebyś się jeszcze obudził ze 3 tygodnie temu, to już wogóle miłabyś pole do popisu. Mobile.de wyszukal 177 samochodów "Opel Calibra" za cenę z przedziału 1250-2499EUR do wzięcia od zaraz... Od wyboru do koloru.
  
 
Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Bartek