Dzwoniaca carina!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko???

nurtuje mnie dzwonienie w mojej totce carince Oczywiscie najleszpy silnik 4afe. pojechalem do wielu mechaników -- diagnoza pompa wodna. Zamowilem nowa oryginalna pompe , zamontowałem i oczywiscie to samo dzwonienie.
nie wiem czy to taki urok tego samochodu bo spotkałem ostatnio na parkingach takie same carinki i ......... słucham to samo dzwonienie

moze ktos wie co sie dzieje
  
 
u mnie dzwoni tak w okolicach 2 tyś.obr i iniewiem co to jest.Jest to metaliczny odgłos wydobywający się gdzieś spod maski.Czy może to być wpadająca w drgania osłona kolektora wydechowego?Czy można ją ściągnąć bez większych ujemnych skutków dla silnika?bo przecież zatrzymuje tam część ciepła z kolektora i przez to reszta komory się tak nienagrzewa i przez to dolot pozostaje w miarę zimny,ale czy tobie to dzwoni w całym zakresie obrotów?Czy tylko w jakimś zakresie?Czy to jest od silnika?Bo od pompy wodnej to będzie raczej takie terkotanie,albo podobne jak zawory stukają,tak jest np.w Escorcie 1.3.
  
 
u mnie nic nie dzwoni. może opiszcie dokładniej to dzwonienie i kiedy występuje. może to wypalony katalizator?? albo zawory??
  
 
u mnie np.dzwoni przy 2tyś.obr.i typowo metalicznym brzęczeniem,katalizator jest sprawny i niewiem co to
  
 
Osłony wydechu raczej nie zdejmuj chodz widok czerwonego kolektora robi wrażenie Warto sprawdzić osłone katalizatora i taką małą poduszke mocującą rure wydechową zaraz za katem jeżeli dobrze pamiętam. Nie wiem jak u was dokładnie wyglada ale u mnie ta poduszka napsuła mi krwi zanim znalazłem to stukanie.
  
 
Do tego co iceman mówi później ewentualnie sprawdź:
hmm tzw. tłumiczek drgan byc może. lub metaliczny dźwięk może byc spowodowany wydmuchaniem uszczelki kolektora(wydech)
  
 
na 90% polaczenie pomiedzy kolektorem a dalsza czescia wydechu... Mialem to samo! Albo cos przy skrzyni biegow - to byla w moim przypadku druga hipoteza.
  
 
Mnie dzwniło w Carince tak ok 2000 obr i trochę ponad 3000 - okazało się że trzeba było wymienić pierścień wydechu (przed katalizatorem, od strony silnika). Nie daj się zwieść że to katalizator. pisałem o tym już na innym wątku - umnie czterech mechaników stwierdziło, że to kat, więc zakupiłem kat uniwersalny, zamontowałem i dzwoniło dalej. Wtedy wydechowiec delikatnie zaspawał ten pierścień i okazało się, że to on dzwoni. Z Zaspawanym jeździć nie można, więc założyłmi tlumik drgań (taki siatkowy) od Volkswagena i jest ok. KOsztowało to ok 100 zł na gotowo.
Podjedź do warsztatu i niech ci delikatnie zaspawają pierścien, na 99% to to - wtedy wyminień i po problemie.
Dodam, że z nowym tłumikiem drgań autko pracuje generalnie jakby ciszej i delikatniej - tak więc jestm zadowolony.
  
 
kurcze u mnie tez dziwne rzeczy pod maską sie dzieją coś dzwoni i się telepie
  
 
Cytat:
2004-05-15 15:28:48, rogacek pisze:
u mnie nic nie dzwoni. może opiszcie dokładniej to dzwonienie i kiedy występuje. może to wypalony katalizator?? albo zawory??



Rogacek bedziesz w niedziele na spocie i dziś widziałem twoją furkę stała na ulicy Lekcyjnej pozdrawiam
  
 
Jak zmieniłem łącznik kolektora z resztą wydechu z oryginalnego na zamiennik (pokryty takim oplotem metalowym) sprawa zniknęła.
Dżwięk był przy 2,7 tyś i później przy niecałych 4 tyś.
Ale uwaga czasami też pojawia się taki metaliczny szmer, coś jakby zawory a to wina pasków. Przeważnie tego od alternatora, rzadziej od klimy. Pasek od wspomagania charakterystycznie popiskuje.
  
 
Cytat:
2004-05-16 00:26:43, bisua pisze:
Cytat:
2004-05-15 15:28:48, rogacek pisze:
u mnie nic nie dzwoni. może opiszcie dokładniej to dzwonienie i kiedy występuje. może to wypalony katalizator?? albo zawory??



Rogacek bedziesz w niedziele na spocie i dziś widziałem twoją furkę stała na ulicy Lekcyjnej pozdrawiam




Będę
  
 
Cytat:
Mnie dzwniło w Carince tak ok 2000 obr i trochę ponad 3000 - okazało się że trzeba było wymienić pierścień wydechu (przed katalizatorem, od strony silnika)



Jutro jade do servisu na wymiane maglowniczek,to przy okazji sprawdze i jak co to napisze i powiem co i jak.
  
 
kurcze też mam takie dzwonienie przy 3000 obr.
myślałem że taki urok tego modelu bo również przy innych to słyszałem, ale widzę, że to typowa dolegliwość.
  
 
Mi też dzwoni ... ale tylko w zime
  
 
Sie ma !!!!

Te dzwonienie jest jakies dziwne. Wczoraj to sprawdzałem i wydobywa sie od strony wlasnie pompy wodnej przy obrotach do 2500. Ale sprwadze jeszcze ten łącznik tłumika.

Dzienks
  
 
Witam.
U mnie też niestety dzwoni
Cały czas byłem przekonany że to Kat ale widzę z wypowiedzi że raczej jestem w błedzie.
Dzwoni mi już prawie dwa lata i śmigam więc chyba nie jest to nic groźnego
aha, ten łacznik już wymieniłem na ten elastyczny siatkowy - nic nie pomogło :>
swego czasu jeszcze przed dzwonieniem wymieniałem uszczelkę metalową tą pomiędzy kolektorem a rurą, wymieniłem dlatego że dmuchało tam po prostu, chyba się uszczelka wyjarała i poi prostu prykało ale nie dzwoniło,
a może ona teraz jakos się zluzowała i dzwoni ? a może to jednak KAT? :>
Aha, dzwoni mi własnie przy niecałych 2tys obrotów. I u mnie dziwne ale chyba latem bardziej słychać. dzwoni praktycznie na każdym biegu przy przyspieszaniu, wtedy kiedy ma "ciężko" jak już się rozbuja to cisza.
Za bardzo się tym nie przejmuję, myślę że to nic groźnego ale trochę wkurza.
Byłem nawet z tym w ASO (jeszcze wtedy trochę słabiej dzwoniło) osłuchali, ostukali i tak naprawdę nic nie poradzili - "nic groźnego, nic z silnikiem, prawdopodobnie coś z wydechem" - to ich diagnoza.
  
 
WO to witaj w klubie dzwonników
  
 
Witam, witam
choć szczerze mówiąc nie chciałbym należeć do niego
ale w najbliższym czasie mam zamiar się dobrac do tej uszczelki, zobaczymy
  
 
Nie chcac przedluzac watku z dzwonieniem....u mnie tez dzwoni