[MKVII] Wymiana plynu chlodniczego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

niestety nie posiadam manuala... moze mi ktos powiedziec gdzie znajde zaworki od spuszczania plynu chlodniczego? napewno pod chlodnica jeden... blok silnika?;>

i ile tego plynu? jedni na forum pisali 5l inni 7l...

pozdrawiam
  
 
Zaworka nie znajdziesz, sciagnij waz na dole i spusc płyn plyn, wczesniej odkrec zbiorniczek. Nigdy Ci cały płyn nie wyleci, wiec 5 litrów moze sie okazac ze wystarczy W razie czego zawsze mozesz dokupic butelke czy dwie! Powodzenia!
  
 
...ale gdybyś chciał jednak poszukać to na dole chłodnicy zlewej strony (od strony kierowcy) jest taki plastykowy korek z nacięcie w kształcie krzyża. do odkrecenia świetnie nadaje sie 50-cio groszówka lub inna moneta(ja akurat taką miałem w kieszeni)
  
 
dokładnie, ja odkręcałem wężyk, jak się okazało zawór był ale zakamuflowany groba warstwą brudu.
Płynu weszło trochę ponad 6 litrów + mała dolewka po paru dniach

[ wiadomość edytowana przez: kylo32 dnia 2009-11-20 10:10:39 ]
  
 
moj MK VII 1,4 miesci 7 l plynu
  
 
różnie wchodzi, mi w 1.6 16v weszło nie całe 6litrów a skąd taka rozbieżność to nie wiem ;p
  
 
Jak juz cały płyn wyleci warto jeszcze dmuchnąć w zbiorniczek wyrównawczy i zobaczycie ile jeszcze wyleci
  
 
dziek za odpowiedzi...

plynu mam z wymiany w moto ok 2l... dokupie jeszcze 5l i bedzie git.

jutro ide grzebac.... swoja droga dziwie sie ze niema zaworka... w URSUSie jest ;D.

pozdrawiam!
  
 
korki do spustu plynu sa 2 1 na chlodnicy i jest dostep latwy do niego a drugi na bloku ale niestety znajduje sie pod rozrusznikiem a wiec aby go odkrecic trzeba odkrecic takze rozrusznik
spusc plyn tym korkiem w chlodnicy, wyplukaj uklad woda demineralizowana spusc, nastepnie zalej litr samego koncentratu a reszte uzupelnij rozrobiuonym plynem, litr samego koncentratu jest po to aby wymieszal sie z woda ktora zawsze zostanie w bloku silnika .
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-11-20 23:02:56, dulin7 pisze:
litr samego koncentratu jest po to aby wymieszal sie z woda ktora zawsze zostanie w bloku silnika . Pozdrawiam




hmm... a to woda nie lonczy sie ze zwyklym plynem?
  
 
Nie polecam dolewać wody. Radzę kupić wysokiej jakości płyn chłodzący jak np. Borygo.
  
 
Widzę, że kolega jest specjalistą od płynów chłodniczych albo handluje Borygo...
Kolejna



za odgrzanie starego kotleta.
  
 
Ullllaaaa II watek z patelnią oj posypały się patelnie i to nie byle jakie gold – szacun
 
 
żeby odgrzać tego kotleta musiał go najpierw odkopać
dlatego też :


Uroczyście Wręczam Złoty Kilof